Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
Mt 28, 16-20

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

03. – 10.06.2012 r.

 • Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • Także dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej  ostatnia przed wakacjami nauka przedślubna dla narzeczonych (dlatego prosimy, by przybyły wszystkie pary, które zamierzają zawrzeć związek małżeński w czasie wakacji).
 • Również dzisiaj obchodzimy Święto Dziękczynienia. Przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii; przed kościołem natomiast zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 • Także dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi nasz wikariusz – ks. Tomasz Szumlas. Życzmy Mu wielu Bożej opieki oraz wielu łask w dalszej posłudze kapłańskiej.
 • We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • Po nowennie wieczornej ma miejsce w kościele spotkanie informacyjno – organizacyjne przed wyjazdem na wczasy do Głuchołaz. Zapraszamy.
 • Także we wtorek po nowennie wieczornej na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Również od wtorku w kancelarii można odbierać zamówione zdjęcia oraz płyty z uroczystości pierwszokomunijnej.
 • W środę o godzinie 18.30 (po Mszy wieczornej) w domu katechetycznym ma miejsce nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego (przeniesiona z czwartku ze względu na uroczystość Bożego Ciała).
 • W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 12.00 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 udamy się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. W czasie procesji  swoją postawą składamy publiczne wyznanie wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje udziału we Mszy świętej. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przygotowują poszczególne ołtarze.
 • Zachęcamy, by udekorować okna wzdłuż trasy, którą przejdzie procesja. Zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne oraz małe dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
 • Przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy świętej odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do sypania kwiatów.
 • Najbliższe spotkanie w ramach Poradni Życia Rodzinnego odbędzie się dopiero w następny czwartek tj. 8 czerwca. Zapraszamy zainteresowanych.
 • W piątek o godzinie 5.30 spod probostwa ma miejsce wyjazd na pielgrzymko – wycieczkę do Lublina i Sandomierza. Prosimy o punktualność.
 • Także w piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o godzinie 9.00 – Msza święta w języku niemieckim (po Mszy spotkanie w domu katechetycznym).
 • W najbliższą niedzielę gościć będziemy neoprezbitera ks. Rałała Jakubinę. Wygłosi do nas Słowo Boże oraz po każdej Mszy udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Przypominamy, że ks. Rafał odbywał w naszej parafii swój staż duszpasterski.
 • Także za tydzień po Mszy wieczornej kolejne spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi: o pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śl., o aresztowaniu papieskiego kamerdynera, a także o dzieciach szturmujących niebo. Jest również do nabycia najnowszy numer  „MGN”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 03.06.2012 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Zuzanny i Marcina Kubon z okazji 30. rocz. ślubu, Anny i Grzegorza z okazji 5. rocz. ślubu oraz błogosławieństwo dla syna Szymona, córki Joanny i wnuka Łukasza z okazji rocznicy urodzin

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Grzegorza Malinowskiego z okazji rocz. urodzin oraz w intencji córki Alicji

10.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo dla ks. Tomasza Szumlasa z okazji rocznicy urodzin

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o błogosławieństwo i zdrowie w intencji absolwentów Liceum Pedagogicznego w Zabrzu z okazji 50. rocznicy zdania egzaminu maturalnego oraz za zmarłych profesorów i zmarłe koleżanki

13.15 – za zm. Janinę Weingricht (1. rocz. śm.)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Helenę Walter

PONIEDZIAŁEK – 04.06.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Bartłomieja Runowskiego (od babci Julii)

7.30 – 1) za zm. rodziców Tadeusza i Józefę Dworak oraz zm. brata Mirosława Dworak z żoną Janiną

2) za zm. rodziców Władysława i Ewę

18.00 – 1) za zm. Józefa Ziobrowskiego (1. rocz. śm.), zm. z rodziny i pokrewieństwa

2) za zm. męża Jana Kandziora, zmarłych rodziców, dziadków, i pokrewieństwo z obydwu stron

WTOREK – 05.06. 2012 r. – św. Bonifacego

6.30 – za zm. Józefę Dubińską i Emilię Barańską oraz zmarłych z rodziny

7.30 – 1) za zm. Barbarę Rozalię Kozłowską (rocz. śm.) oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Krystynę Zyber (30. rocz. śm.)

3) za zm. Pawła Bąk oraz zm. brata Gerharda i Rudolfa

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę z okazji rocznicy urodzin; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 06.06.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Jerzego Kachniej

7.30 – 1) za zm. rodziców Konarelę i Marię Komiczny, zm. Annę i Martę Depta

2) za zm. Zofię Lisińską oraz zm. rodziców z obydwu stron

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Katarzyny Topka

2) za zm. Janinę Mielnik (w rocz. urodzin)

CZWARTEK – 07.06.2012 r. – Uroczystość Bożego Ciała

7.30 – za zm. Adama Szczygieł (11. rocz. śm.), zm. z pokrewieństwa z obydwu stron

9.00 – 1) W intencji żyjących parafian

2) za zm. parafian

2) za zm. teściów Katarzynę i Józefa Miciak, zm. siostrę Stefanię, Marię, brata Józefa oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

3) za zm. Otylię Zlotos oraz za dusze w  czyśćcu cierpiące

4) za zm. rodziców Antoniego i Magdalenę Wojta, zm. teściów oraz zm. męża Dominika Dolata

12.00 – za zm. Herberta Przybyla

17.30 – nabożeństwo eucharystyczne

18.00 – za zm. Stanisława Micuda (22. rocz. śm.), zm. rodziców, teściów oraz zmarłych z rodziny z obydwu stron

PIĄTEK – 08.06.2012 r. – św. Jadwigi Królowej

6.30 – za zm. Bogumiłę Maj (z okazji imienin)

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Edyty i Waldemara Kischka z okazji 21. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo i dary Ducha św. dla dzieci Julii i Jana

2) Do MBNP z prośbą o zdrowie dla Marii

3) Do MBNP z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji dla córki

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 09.06.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Annę i Józefa Musioł, zm. z pokrewieństwa z obydwu stron

7.30 – za zm. rodziców Martę i Antoniego Szydło, zm. rodzeństwo, zm. męża Alfreda i syna Krystiana Woźnica oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 – Msza święta w języku niemieckim:

Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Edeltrauty Woschek z okazji rocznicy urodzin oraz za zm. Paula Kulesa (w rocz. urodzin)

15.00 – ślub konkordatowy: Ewelina Sarnecka – Piotr Płazak

16.00 – ślub konkordatowy: Magdalena Zygmunt – Sebastian Świderski

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Juliana i Józefę Faliszewskich, zm. rodziców i rodzeństwo

2) za zm. Janinę Kozielską (5. rocz.śm.)

NIEDZIELA – 10.06.2012 r. – X Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Oskara Cendrowicz (w 10. rocznicę urodzin) oraz zmarłych z rodzin Cendrowicz, Dopadło i Szary

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Barbary i Ryszarda Żurawskich oraz błogosławieństwo dla ich dzieci Oskara i Marii Janiny

10.30 – za zm. ojca Stanisława Boczoń ( 25 rocz. śm.)

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o błogosławieństwo i zdrowie dla Agaty i Romana Kliczka z okazji 3. rocz. ślubu

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Adam Paszewski, Zofa Paszewska, Samanta Brzostek Mateusz Bil, Jacek Ciepły, Bartosz Klyszcz, Alicja Paszko, Nikodem Pawlik) oraz roczki (Przemysław Twardoch, Patryk Wydra, Igor Władowski, Michał Świerczyński)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. rodziców Zuzannę i Juliana Rudzińskich (16. rocz. śm.)

 

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje