Bierzmowanie jest sakramentem, który jest dopełnieniem Chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia krzyżmem prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siłę, a świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła katolickiego.

Bierzmowanie (nazwa od bierzma, czyli belki podtrzymującej strop kościoła) wraz z Chrztem i Eucharystią stanowią trzy sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Podobnie jak podczas Pięćdziesiątnicy Duch Święty zstąpił na zgromadzonych uczniów, tak samo Duch Święty zstępuje na każdego ochrzczonego, który prosi o dar Ducha Świętego. Umacnia go i wspiera do dawania świadectwa o Chrystusie.

 

Przygotowanie do tego sakramentu rozpoczyna się w siódmej klasie szkoły podstawowej. Terminy spotkań podawane są w kościele na ogłoszeniach i na stronie internetowej.

Zapisy kandydatów na pierwszy rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania odbywają się zawsze na początku roku szkolnego i prowadzone są drogą elektroniczną za pomocą umieszczonego na oddzielnej stronie > formularza <

Przygotowaniem młodzieży do bierzmowania zajmuje się w naszej parafii ksiądz Piotr Dyduch, natomiast dorośli, którzy z jakichkolwiek powodów nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, proszeni są o kontakt z księdzem Proboszczem.

A jeśli wydaje Ci się, że przygotowania do bierzmowania są nudne, zobacz jeden z odcinków programu „Studio Raban” w TVP1, w którym wzięła udział młodzież z naszej parafii, wraz z opiekunem – ks. Piotrem Dyduchem.

Studio Raban – odcinek 15

 

bierzmowanie 2020 (15)

Bierzmowanie – 27.02.2020

 

Przygotowanie do Bierzmowania w roku szkolnym 2020/2021

Analogicznie do zajęć w szkołach kontynuujemy w naszej parafii przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Będzie się ono odbywać tak jak dotychczas w trybie trzyletnim, począwszy od klasy VII szkoły podstawowej, według podanego wkrótce terminarza.
Najbliższe spotkania przewidujemy w następujących terminach:

III rok przygotowania:

Spotkanie dla rodziców – 17.09.2020 (czwartek) po Mszy szkolnej około godz. 18.30 w kościele(UWAGA! Zmiana pierwotnego terminu!)
Spotkania dla kandydatów co tydzień w czwartki o godz. 18.00 – I spotkanie 24.09.2020.

II rok przygotowania:

Spotkanie z rodzicami – 22.09.2020 (wtorek) po Mszy wieczornej około godz. 19 w kościele.
Spotkania z kandydatami raz w miesiącu we wtorki o 19 – I spotkanie 29.09.2020.

I rok przygotowania:

Zapisy do końca września przez formularz (patrz powyżej).
Spotkanie z rodzicami – 20.10.2020 (wtorek) po Mszy wieczornej około godz. 19 w kościele.
Spotkania z kandydatami raz w miesiącu w poniedziałki o g. 18.45 – I spotkanie 26.10.2020.

Powyższe terminy mogą ulec zmianie.

W przypadku obaw związanych z pandemią i ryzykiem zarażenia koronawirusem można przesunąć przyjęcie Sakramentu Bierzmowania na późniejszy rok. Prosimy wówczas o kontakt z ks. Piotrem Dyduchem.