Styczeń 2019

Cykl koncertów kolędowych

Początek nowego roku w naszej parafii to przede wszystkim propozycja koncertów kolędowych.

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku gościliśmy laureatów III edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Sakralnej. Wybitni młodzi artyści wraz ks. Pawłem Sobierajskim przygotowali oprawę muzyczną mszy świętej oraz uraczyli nas pięknym koncertem kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. /galeria zdjęć/

Dwa dni później, we wtorek 8 stycznia 2019 roku gościliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Artyści z Koszęcina zaprezentowali w nowej aranżacji najpiękniejsze polskie kolędy.

W niedzielę 20 stycznia 2019 roku mogliśmy po raz pierwszy w naszej świątyni wysłuchać koncertu „Kolędy świata” w wykonaniu chóru i orkiestry Opery Śląskiej. /galeria zdjęć/

 

Luty 2019

Wypoczynek w Tatrach

W dniach od 17 do 23 lutego 2019 roku młodzież naszej parafii przebywała na wypoczynku w Tatrach. Miejscem zamieszkania w Zakopanem był pensjonat na Pardałówce. Grupa liczyła ponad 30 osób, którym towarzyszyło dwóch wikarych: ks. Piotr Dyduch oraz ks. Tomasz Brol jak również trzy wychowawczynie.

Był to czas spędzony z Bogiem. Każdy dzień rozpoczynał się i kończył wspólną modlitwą. Codziennie też była sprawowana Eucharystia.

Cześć rekreacyjna wyjazdu była bardzo urozmaicona. W ciągu tygodnia było sporo wspólnych wypadów: na sanki i narty, zwiedzanie skoczni, do myszogrodu czy papugarni. Różnymi umiejętnościami można było się wykazać w czasie zabaw i gier terenowych. Było naprawdę rewelacyjnie. Do zobaczenia za rok!

 

Marzec 2019

Sakrament Bierzmowania

W czwartek 7 marca 2019 roku miała miejsce w naszej parafii wyjątkowa uroczystość. Podczas uroczystej Mszy świętej biskup Andrzej Iwanecki udzielił młodzieży naszej parafii oraz parafii św. Macieja sakramentu bierzmowania.

W kazaniu, nawiązując do swego udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, biskup przypomniał słowa papieża Franciszka, który zachęcał młodych, by stali się mistrzami i budowniczymi kultury spotkania. „Kultura spotkania jest wezwaniem i zaproszeniem, by mieć odwagę podtrzymywania wspólnego marzenia. Marzenie to nazywa się Jezus. Jest zasiane przez Ojca z ufnością, że będzie wzrastać i żyć w każdym sercu, a wyraża się ono słowami „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem”. (por. J 13,34). Na zakończenie uczestnicy uroczystości stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy ks. Piotrowi Dyduchowi oraz wszystkim animatorom odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży. Łącznie sakrament bierzmowania przyjęło 60 osób z naszej parafii. /galeria zdjęć/