Styczeń 2017

Koncerty kolędowe

Podobnie jak w poprzednich latach, w okresie bożonarodzeniowym gościliśmy w naszym kościele znanych artystów z koncertami kolędowymi.

W niedzielę – 8 stycznia 2017 roku, odbył się już po raz drugi organizowany przez Akademię Muzyczną w Katowicach i ks. Pawła Sobierajskiego koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej. W koncercie uczestniczyli najwybitniejsi młodzi polscy artyści, którzy zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy.

Dwa dni później, 10 stycznia 2017 roku z koncertem kolęd wystąpił znany zespół „Pectus”. Czterej bracia Szczepanikowie zachwycili publiczność wspaniałym, niezwykle ekspresyjnym wykonaniem znanych kolęd i pastorałek.

Z kolei 15 stycznia 2017 roku w ramach podsumowania akcji „Szlachetna Paczka” z koncertem kolęd wystąpił znany zabrzański chór młodzieżowy „Resonans con tutti”.

 

Wyjazd na Oazę Ewangelizacji

W dniach od 23 do 27 stycznia 2017 roku ks. Piotr Dyduch zorganizował w Olsztynie koło Częstochowy dla młodzieży naszej parafii Oazę Ewangelizacyjną.

Pięciodniowe rekolekcje pod hasłem „Otworzysz?” prowadziła Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji. Uczestniczyło w nich 26 osób nie tylko z naszej parafii, ale także z Bytomia, Gliwic i Tarnowskich Gór. Wszyscy mieszkali w „Świętej Puszczy”, ośrodku archidiecezji częstochowskiej.

Oaza Ewangelizacji ma na celu otwarcie się na spotkanie z  żywym Bogiem poprzez spotkania z konkretnymi postaciami biblijnymi. Chodzi o to, by w różnych kontekstach pokazać spotkanie z Bogiem, który jest żywy i który kocha, który jest mocniejszy od naszego grzechu i wydobywa nas z wszelkich słabości.

Ważnymi elementami rekolekcji były nabożeństwa, wspólna modlitwa, spotkania w grupach, adoracja i Eucharystia, ale także wypoczynek i rekreacja.

 

Luty 2017

Randka w kościele

W niedzielę – 19 lutego 2017 roku małżonkowie, narzeczeni i zakochani spotkani się na randce w kościele św. Andrzeja Apostoła. To pierwsza taka inicjatywa w diecezji gliwickiej. Przedsięwzięcie ma na celu odnowienie oraz ożywienie relacji w związku, dlatego rozmawiano o wyrażaniu sympatii i podziwu oraz ich wpływie na więź małżeńską.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy ks. Piotra Dyducha, a prowadzili je państwo Marzena i Maciej Petelowie, małżonkowie z Domowego Kościoła. W świątyni zjawiło się prawie pięćdziesiąt par. Niektórzy przyszli ze swoimi dziećmi, dla których zapewniono odpowiednią opiekę. W planie jest zorganizowanie następnych takich spotkań, także w innych parafiach diecezji.