INFORMACJE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA

PARAFII OD DNIA 29 MARCA DO ODWOŁANIA

 

  1. Na podstawie dekretu biskupa gliwickiego zostają odwołane planowe godziny Mszy świętych. Msze przewidziane na dany dzień są odprawiane według wyznaczonych intencji codziennie rano, bez udziału wiernych.

  1. Także codzienne w parafii jest odprawiana Msza święta do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii koronawirusa.

  1. Ze względu na stan epidemiczny nie jest udzielana Komunia święta w formie tradycyjnej. Zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii świętej duchowej.

  1. Kościół jest otwarty codziennie od 14.00 do 19.00 (mając jednak na uwadze, by jednorazowo w kościele nie przebywało więcej niż 5 osób). W tym czasie ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu oraz stała obecność kapłana.

  1. W parafii nie będzie organizowana spowiedź przedświąteczna. Możliwość skorzystania ze spowiedzi tylko w sytuacjach wyjątkowych (po umówieniu z obecnym w kościele kapłanem).

  1. Uroczystości pogrzebowe zostają ograniczone do nabożeństwa na cmentarzu w obecności najbliższej rodziny (do pięciu osób). Msza święta pogrzebowa jest odprawiana w dniu pogrzebu o godzinie 7.30 (bez udziału wiernych).

  1. Przy wyjściu z kościoła zostały wystawione „Informatory” oraz świece wielkanocne caritas w cenie: 12 zł (duże); 6 zł (średnie) oraz 2,5 zł (cienkie). Ofiary można wrzucać do skarbonki na „Informatory”.

  1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku, tylko w sprawach pilnych od 8.00 do 11.00.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym okresie wspierają finansowo naszą parafię. Utrzymuje się ona obecnie tylko dzięki Waszym ofiarom. W każdą niedzielę o godzinie 7.00 będzie odprawiana Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców oraz ich rodzin. Otaczamy Was także naszą modlitwą. /czytaj więcej/

Kategorie: Aktualności