Drodzy parafianie!

W tych niezwykle trudnych dniach chcemy jako Wasi duszpasterze być z Wami. Codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00 nasz kościół jest otwarty i odbywa się w nim adoracja Najświętszego Sakramentu. Ma także miejsce stały dyżur kapłanów w konfesjonale. Każdego dnia, oprócz przewidzianych na dany dzień Mszy świętych, odprawiamy także Mszę świętą w intencji opanowania zagrażającej nam epidemii.

W ostatnich latach, podczas trwających w parafii remontów, wykazywaliście się zrozumieniem i niezwykłą ofiarnością. Dzisiaj nasza parafia staje przed ogromnym problemem. Ograniczyliśmy już wszystkie możliwe wydatki. Niemniej jednak pozostają zobowiązania, które musimy na bieżąco regulować.

Tylko do końca tego miesiąca parafia musi spłacić kolejną ratę kredytu w wysokości ponad 6 tys. zł oraz zapłacić rachunki, między innymi za gaz, w wysokości 7,6 tys. zł.

Przeprowadzane nieustannie remonty sprawiły, że kościół i jego wnętrze wszystkim nam się podoba, ale też spowodowały, że parafia nie posiada żadnych oszczędności.

Jeśli, w tej niezwykle trudnej sytuacji, jesteście w stanie pomóc naszej parafii, będziemy niezmiernie wdzięczni. Można to uczynić dokonując wpłat na konto parafii (numer konta: 30 1240 4849 1111 0000 5349 8889) lub złożyć ofiarę do skarbonki przy wejściu do kościoła, na której są wyłożone informatory.

Prosimy również, by w miarę możliwości, podczas wiosennych porządków ograniczyć wyrzucanie śmieci do kontenerów na naszych cmentarzach. W obecnej sytuacji parafia po prostu nie jest w stanie zapłacić za wywóz śmieci (w przypadku tylu cmentarzy to kwota sięgająca ponad 20 tys. zł).

Możemy Wam podziękować tylko naszą modlitwą.

Z wyrazami szacunku

ks. proboszcz

nasz kosciol

Kategorie: Aktualności