OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19-26.05.2013 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 2. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii (chcemy ją przeznaczyć na pokrycie kosztów ogrodzenia cmentarza przy kościele (prace zostaną zakończone do końca miesiąca).
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się o godzinie 17.30.
 4. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00.
 5. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 6. W czwartek obchodzimy po raz pierwszy nowe święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest ono zaproszeniem do modlitwy za kapłanów oraz o ich świętość.
 7. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej krótkie spotkanie organizacyjne dla dziewczyn, które chciałyby zostać mariankami oraz chłopców, którzy chcieliby należeć do grona ministrantów. Serdecznie zapraszamy.
 8. Także w czwartek o godzinie 17.00 na probostwie spotkanie parafialnego koła Caritas. Zapraszamy zainteresowanych.
 9. W piątek o godzinie 16.00 spod probostwa ma miejsce wyjazd na parafialne dni skupienia do Brennej. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Osoby, które wyraziły chęć wyjazdu prosimy, by dokonały należnych wpłat.
 10. W sobotę o godzinie 15.30 w domu katechetycznym II część seminarium  „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Zapraszamy zainteresowanych.
 11. W tym samym dniu od godziny 11.00 ma miejsce Festyn Rodzinny organizowany przez Przedszkole nr 46 przy ul. Pokoju. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy (szczegóły zostały podane na plakacie wywieszonym w gablotce).
 12. W kancelarii można jeszcze odebrać bilety na film „Cristiada”. Przypominamy, że seans ma miejsce w czwartek o godzinie 19.00 w Multikinie .
 13. Dzisiaj oraz za tydzień ma miejsce akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej możliwość legalnej aborcji. W zakrystii zostały przygotowane specjalne listy, na które można składać podpisy. Zapraszamy.
 14. Po blisko miesięcznej przerwie (w tym okresie prace były wykonywane w kaplicy bocznej) zostają wznowione prace remontowe w nawie głównej kościoła. Dlatego bardzo serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę o godzinie 14.00.
 15. Pragniemy także poinformować, iż od lipca nastąpi w naszej parafii zmiana porządku nabożeństw. W dni powszednie Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.30 oraz 18.00 (nie będzie Mszy świętej o godzinie 6.30). Ksiądz proboszcz podjął taką decyzję, gdyż od początku roku (ze względu na tragiczny wypadek) nie ma już z nami księdza prałata, ponadto decyzją Księdza Biskupa nasz rezydent ks. Piotr Górecki od września przenosi się do Opola, by tam podjąć pracę naukową na Uniwersytecie Opolskim. Póki co, nie mamy zapewnienia, że w parafii pojawi się nowy kapłan. Istotnym argumentem jest także bardzo mała liczba osób przychodzących na tę Mszę świętą (jest to najczęściej kilkanaście osób, a parafia liczy prawie 11 tys. wiernych).
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi o nowym święcie Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które obchodzimy w tym roku po raz pierwszy, zaś w dodatku gliwickim m. in. o Pierwszej Komunii św. przeżywanej w nowym kościele na Zandce. Jest także do nabycia ”Mały Gość Niedzielny” (z filmem o św. Janie Bosko).

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 19.05.2013 r. – Zesłanie Ducha Świętego

7.00 – za zm. Agnieszkę Zalewską, Mariannę Cimała, Wandę Sawicką, Edwarda, Marię i Ludwika Mądry

9.00 – za zm. z rodzin Palczak, Storoniak, Stasik i Łastowiecki

10.30 – za zm. rodziców Felicję i Augusta Leszczyńskich, męża Edwarda Piotrowskiego, zm. teściów Genowefę i Stefana Kwiecińskich oraz zmarłych teściów Agnieszkę i Władysława Piotrowskich

12.00 – Do Bożej Opatrzności i  MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Łukasza Pieron z okazji 3. rocznicy urodzin (od taty i dziadków)

13.15 – za zm. Franciszka Przechrzta (4. rocz. śm.)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. Cezarego Koloszek

PONIEDZIAŁEK– 20.05.2013 r. – NMP Matki Kościoła

7.00 – za zm. córkę Aleksandrę Zaleśną (z okazji imienin) oraz zm. męża Jana Mikołajczyka (z okazji urodzin )

9.00 – za zm. Bolesława Czekańskiego (18. rocz. śm.)

10.30 – za zm. Renatę Szydło (w rocz. urodzin)

18.00 – 1) za zm. męża Henryka Dworaczyk oraz syna Marka

2) za zm. rodziców Stanisławę i Antoniego oraz  zm. braci Bronisława i Stanisława Całkosz

WTOREK – 21.05.2013 r. – św. Jana Nepomucena

6.30 – W intencji legionistów i auxyliatorów z okazji rocznicy powstania Legionu Maryi

7.30 – 1) W intencji misji i misjonarzy

2) za zm. męża Andrzeja Cieślak (7. rocz. śm.), jego rodziców Elwirę i Tadeusza, zm. teściów Alojzego i Marię oraz dusze w czyśćcu cierpiące

3) za zm. Bruno Tichy oraz zm. rodziców

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP prośba o umocnienie wiary dla mieszkańców ul. Żeromskiego; do MBNP z podziękowaniem za powrót do zdrowia syna Jana; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgosi, Oli i całej rodziny, Do MBNP z prośbą o powrót do zdrowia i błogosławieństwo dla Sławomira; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 22.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Stefana Kosmowskiego (w rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. męża Józefa Brzóskę (7. rocz. śm.), syna Marcina (10. rocz. śm.), syna Joachima (4. rocz. sm.) oraz synową Aleksandrę (4. rocz. śm.)

2) za zm. Adelajdę Stolarską oraz zm. ojca Józefa

18.00 – 1) za zm. Helenę i Stanisława Kożuch, Marię Krzysztoń oraz zm. Jana Kożuch

2) za zm. Ludwika i Helenę Frajkur, zm. Emila i Zbigniewa Piekarz, Katarzynę i Włodzimierza Czekaj oraz zm. z rodzin Kułaj i Grzyb

CZWARTEK – 23.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. syna Dariusza , zm. męża Jacka oraz zm. rodziców

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę dla Edwarda Nowickiego z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Krystyny z okazji 65. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

17.00 – 1) za zm. Henryka, Romana, Ksawerego, Strojny, zm. Antoniego, Władysława, Feliksa, Antoninę Górskich, Michała, Antoninę, Marię Kowalskich, Leokadię i Jana Chodkiewicz

2) za zm. Kazimierza Krzywiec (1. rocz. śm.)

PIĄTEK – 24.05.2013 r. – NMP Wspomożycielki Wiernych

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w pewnej intencji z okazji rocznicy urodzin

7.30 – 1) za zm. Zofię i Mariana Mach

2) za zm. Barbarę Darewską (1. rocz. śm.; od sąsiadów)

3) za zm. Teofila Nosal oraz zm. z rodziny Nosal

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 25.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Mariannę Koźlik ( 20 rocz. śm.; z okazji Dnia Matki) oraz zmarłych z rodzin Koźlik i Łyczba

7.30 – 1) za zm. Wernera Winczek (w dniu urodzin) oraz zm. z rodzin Winczek i Opała

2) za zm. matkę Katarzynę Fojt

               Nabożeństwo w intencji Ojczyzny

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. matkę Stefanię Sznura, zm. dziadków Barbarę i Jana Hajkowskich

2) za zm. rodziców Stanisława i Helenę Rosickich, zm. dziadków Józefę i Kazimierza Rosickich, Jadwigę i Szczepana Krakowiaków

NIEDZIELA – 26.05.2013 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę dla rodzin Elżbiety i Andrzeja

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i dary Ducha św. dla Łukasza z okazji 13. rocznicy urodzin, Natalii z okazji 3. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla rodziny Kamczyk

10.30 – za zm. mamę Marię Tac, zm. teściową Danutę Woźniak

12.00 – za zm. mamę i babcię Helenę Janas oraz zm. prababcię Marię Janas

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św. (Nikola Frącz, Bartosz Klyszcz, Jakub Maciejczyk, Michalina Sroka)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. rodziców Barbarę i Zygmunta Bilnickich, zm. braci Jarosława i Stanisława oraz zm. bratową Annę

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje