Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” Jezus mu rzekł: „Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: «Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę»”. On Mu rzekł: „Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości”.
Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: „Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: „Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego”. Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: „Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: „Któż więc może się zbawić?” Jezus spojrzał na nich i rzekł: „U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe”.
Mk 10, 17-30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII Niedziela Zwykła

14-21.10.2012 r.

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii księdza proboszcza z parafii Ducha Świętego w Zabrzu. Głosi nam Słowo Boże oraz zbierze kolektę na budowę nowego kościoła. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Kolekta za tydzień przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
 2. Także dzisiaj obchodzimy w naszym kraju Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Po każdej Mszy młodzież zbiera przed kościołem ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przypominamy, iż celem fundacji jest pomoc finansowa przeznaczona na kształcenie dzieci z rodzin biednych.
 3. W ubiegły czwartek Ojciec Święty ogłosił w całym Kościele Rok Wiary. My chcemy to uczynić w sposób uroczysty podczas dzisiejszej sumy sprawowanej w intencji parafian prosząc o umocnienie wiary oraz pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem.
 4. O godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej kolejne spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy zainteresowanych.
 5. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych. Spotykamy się na różańcu o godzinie 17.15 (w czwartki po Mszy szkolnej).
 6. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca (różaniec przed Mszą o godzinie 17.15).
 7.  
 8. W Roku Wiary, podczas każdej nowenny wieczornej chcemy modlić się w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii prosząc dla nich o łaskę wiary. W najbliższy wtorek zapraszamy mieszkańców ulicy Armii Krajowej.
 9. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej w kościele obowiązkowe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej komunii świętej.
 10. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 11. W sobotę o godzinie 8.30 spod probostwa ma miejsce wyjazd na pielgrzymkę do Mogiły i Łagiewnik. Jest jeszcze klika wolnych miejsc. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 12. W środę – 24 października chcemy zorganizować wspólne wyjście do kina na film „Bitwa pod Wiedniem”. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Z kolei w dniach 30.11 – 02.12.2012 r. wyjazd na jarmark adwentowy, tym razem do Berlina. Bliższe informacje oraz zapisy również w kancelarii.
 14. Już po raz kolejny Caritas diecezji organizuje akcję rozprowadzania zniczy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Na specjalnym stoisku przed kościołem panie z Caritasu rozprowadzają takie znicze w cenie 3 zł. Przypominamy, że dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 15. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi: jak streścić program Roku Wiary; o tym, jak przebiegał proces papieskiego kamerdynera; także o ponad 700 przypadkach dyskryminacji chrześcijan w Europie.
 16. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w kościele. W związku z tym, Msze święte w tygodniu są odprawiane w kaplicy bocznej, natomiast w soboty i niedziele w kościele głównym. Osoby, które chciałyby pomóc przy sprzątaniu kościoła serdecznie zapraszamy w każdy piątek o godzinie 15.00 z własnymi wiadrami oraz szmatami. Bardzo prosimy o pomoc. Jednocześnie przepraszamy za wszelkie utrudnienia, w tym brud i nieporządek. W ramach spotkań klubu seniora też chcemy pomagać przy sprzątaniu kościoła.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 14.10.2012 r. – XXVIII Niedziela Zwykła 

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo dla Jadwigi Koszut z okazji 60. rocznicy urodzin (TD)

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji w intencji Marcina Macełko z okazji rocznicy urodzin (TD)

10.30 – 1) Z okazji inauguracji Roku Wiary w intencji parafian o umocnienie wiary

2) za zm. rodziców Jadwigę i Eryka Daniel (w rocz. urodzin ), zm. Lothara Polk oraz  zm. rodziców Szarlotę i Józefa Polk

12.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Gabrieli i Waldemara Ostrowskich z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. ( Maja Zając, Wojciech Gołaszewski, Maja Kontek, Magdalena Pietrzykowska, Antoni Miosga, Zuzanna Sękowska, Alan Centek, Karolina Sowa, Wiktoria Wypchło, Aleksander Skrzypiec, Witold Miarecki, Jakub Wiśniewski, Łukasz Opioła, Przemysław Wójtowicz)

17.15 – nabożeństwo różańcowe

18.00 – za zm. Edwarda Ogrodniczek (12. rocz.śm.)

PONIEDZIAŁEK – 15.10.2012 r. – św. Teresy od  Jezusa

6.30 – za zm. Kazimierę Dżowską (10. rocz. śm.), zm. męża Edmunda (21. rocz. śm.) oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

7.30 – 1) za zm. Jadwigę Wyględa

2) za zm. Henryka Dworaczyk

18.00 – 1) za zm. Henryka Dworaczyk (od sąsiadów z ul. Piłsudskiego 5)

2) za zm. Michalinę i Jozefa Malec, Zofię i Bolesława Trzeciak, Aleksandrę i Wacława Jackowskich, Mariannę i Władysława Kieca

WTOREK – 16.10.2012 r. – św. Jadwigi Śląskiej

6.30 – za zm. Zofię Marzak (1. rocz. śm.), Edwarda, zm. Halinę i Józefa Molenda, zm. z pokrewieństwa z obydwu stron oraz zm. Melanię i Eugeniusza Zawisło

7.30 – 1) za zm. Elżbietę Strzodka (17. rocz. śm. )

2) za zm. Michała Kijewicza (10. rocz. śm.), zm. rodziców i pokrewieństwo

3) za zm. rodziców Rufinę i Ernesta Frychel, zm. Wiktorię i Jana Rogalny

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

W Roku Wiary z prośbą umocnienie wiary dla mieszkańców ul. Armii Krajowej; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Zofii; do MBNP z prośbą o potrzebne łaski i dary Ducha św. dla Anny i Piotra oraz dar powołania dla Mateusza

ŚRODA – 17.10.2012 r. – św. Ignacego Antiocheńskiego

6.30 – za zm. Annę Pazicką, męża Ryszarda, zm. Gerarda i Artura Piegrzyk oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 – 1) za zm. Henryka Dworaczyk (od przyjaciół)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie dla córki Aliny

18.00 – 1) za zm. Bernarda Ścigała (19. rocz. śm.), zm. żonę Marię, zm. rodziców oraz rodzeństwo z obydwu stron

2) za zm. Urszulę Podstawa (w dniu urodzin) oraz zm. Marię Fuks

CZWARTEK – 18.10.2012 r. – św. Łukasza, Ewangelisty

6.30 – za zm. Marię ,Wincentego i Antoniego Matula

7.30 – 1) za zm. Jerzego Gradoń (2. rocz. śm.)

2) za zm. Zofię i Mariana Mach

17.00 – 1) za zm. rodziców Helgę i Karola Dominik

2) za zm. Wiesławę i Leopolda Borkiewicz oraz zmarłych z pokrewieństwa

PIĄTEK – 19.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 –  za zm. Jana Kożuch (od kuzynostwa z Nowego Sącza)

7.30 – 1) za zm. Barbarę Węclewicz

2) Do Bożej Opatrzności z prośbą o silną wiarę w rodzinie córki

13.00 – ślub konkordatowy: Sebastian Mitura – Patrycja Bartosińska

18.00 – 1) za zm. syna Cezarego Koloszek

2) za zm. Annę i Władysława Kowalewicz, zm. siostrę Marię oraz zm. siostrzeńca Jerzego

       Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 20.10.2012 r. – św. Jana Kantego

6.30 – za zm. Józefa Kozłowskiego (6. rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. Elżbietę Scheja (w rocz. urodzin)

2) za zm. Stefanię Sychta (1. rocz. śm.), zm. z rodzin Korfanty i Morcinek

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Christiana Glombik (2. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodzin Glombik, Krupa i Grabiński

2) za zm. rodziców Mariannę i Jakuba Nowak (35. rocz. śm.) oraz zmarłych braci Adama i Jana

NIEDZIELA – 21.10.2012 r. – XXIX Niedziela Zwykła 

7.00 – za zm. Gabrielę Maroń (2. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Franciszka Cierpińskiego (23. rocz. śm.)

10.30 – Z okazji Niedzieli Misyjnej w intencji misji i misjonarzy oraz o rozwój dzieł misyjnych na świecie

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Róży i Gintra Trzensiok z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Marii i Norberta Puchalla z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

17.15 – nabożeństwo różańcowe

18.00 – za zm. rodziców, teściów i dziadków Włodzimierza i Krystynę Kwiatkowskich (5. rocz. śm.)

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje