Faryzeusze przystąpili do Jezusa i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając zapytał ich: „Co wam nakazał Mojżesz?” Oni rzekli: „Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”.
W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: „Kto oddala żonę swoją, i bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści owego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo”.
Mk 10, 2-16

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII Niedziela Zwykła

07-14.10.2012 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj 68. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do podjęcia konkretnych dzieł miłosierdzia. Po Mszy świętej przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na potrzeby biednych, natomiast przez cały tydzień istnieje możliwość przynoszenia do kancelarii obuwia dla biednych z naszej parafii. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.
 2. O godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych.
 3. Także dzisiaj ma miejsce całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu organizowana przez Legion Maryi w kaplicy domu katechetycznego. Początek dzisiaj o godzinie 8.00. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień gościmy proboszcza z parafii Ducha Świętego w Zabrzu, który wygłosi Słowo Boże oraz zbierze kolektę na budowę nowego kościoła.
 5. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych. Spotykamy się na różańcu o godzinie 17.15 (w czwartki po Mszy szkolnej).
 6. W poniedziałek po Mszy wieczornej ma miejsce w kościele katecheza dla rodziców uczniów klas pierwszych gimnazjalnych.
 7. We wtorek natomiast zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca (różaniec przed Mszą o godzinie 17.15).
 8. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Podczas Mszy chcemy w sposób szczególny modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, szczególnie ze Szkoły Podstawowej nr 7 z okazji ich święta.
 9. Po Mszy w kościele obowiązkowe spotkanie przed bierzmowaniem dla klas drugich gimnazjalnych.
 10. W tym samym dniu o godzinie 18.00 w domu katechetycznym obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 11. Także w czwartek papież Benedykt XVI uroczyście zainauguruje Rok Wiary. W tym dniu o godzinie 17.30 zapraszamy do katedry gliwickiej na uroczystą inaugurację w naszej diecezji (nieszpory oraz Eucharystia).
 12. W piątek o godzinie 15.00 w domu katechetycznym kolejne spotkanie parafialnego klubu seniorach. Chcemy tym razem zaproponować spotkanie z prawnikiem, który będzie udzielał porad prawnych.
 13. W tym samym dniu o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o 9.00 – Msza święta w języku niemieckim. Zapraszamy.
 14. W ramach Tygodnia Miłosierdzia, w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji chorych i starszych wiekiem połączona udzielaniem sakramentu chorych. Po Mszy spotkanie w salkach domu katechetycznego. Zapraszamy.
 15. Także w sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy wieczornej udamy się w procesji z modlitwą różańcową i świecami do Groty. Zapraszamy wszystkich parafian.
 16. Za tydzień po Mszy wieczornej kolejne spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Propozycje tematów na poszczególne spotkania, które przygotował ks. Piotr zostały dołączone do informatorów parafialnych.
 17. W sobotę – 20 października chcemy zorganizować pielgrzymkę do Łagiewnik oraz sanktuarium w Mogile pod Krakowem. Bliższe informacje oraz zapisy z jednoczesną wpłatą (50 zł) w kancelarii parafialnej.
 18. Z radością informujemy, iż nasz kościół św. Andrzeja znalazł się na liście 70 najpiękniejszych kościołów na Śląsku i bierze udział w głosowaniu na najpiękniejszy kościół. Adres internetowy na który można codziennie oddać głos został umieszczony w informatorze. Zachęcamy do głosowania.
 19. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi „Polityk na kolanach” – dlaczego Robert Schuman, jeden z założycieli zjednoczonej Europy może wkrótce zostać błogosławionym; o nowym filmie „Bitwa pod Wiedniem” oraz o tym czy Polska rzeczywiście się budzi.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 07.10.2012 r. – XXVII Niedziela Zwykła 

7.00 – za zm. Józefa Glibowskiego (2. rocz. śm.)

9.00 – za zm. siostrę  Marię, Kazimierę, rodziców Annę i Jana Serwaczak, bratową Bronisławę oraz zmarłych z pokrewieństwa

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Iwony i Roberta Cieślik z okazji 20. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla synów Łukasza i Mateusza (TD)

2)Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża z prośbą o potrzebne łaski dla Magdaleny i Krzysztofa z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

12.00 – za zm. Weronikę, Władysława, Włodzimierza Swęd, zm. Grzegorza Wochniak, oraz zmarłych z rodzin Maśniak i Swęd

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i opiekę dla Michała z okazji 20. rocznicy urodzin

17.15 – nabożeństwo różańcowe

18.00 – za zm. Irenę Fiszer (z okazji urodzin)

PONIEDZIAŁEK – 08.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Henryka Dworaczyk

7.30 – 1) za zm. mamę Genowefę Adamską (5.rocz. śm.)

2) za zm. Jana Kożuch (od szwagra z rodziną)

18.00 – 1) za zm. Józefa Strzodka (1. rocz. śm.)

2) za zm. Genowefę Gryziecką oraz zmarłych z rodziny

WTOREK – 09.10.2012 r. – bł. Wincentego Kadłubka

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie o dalszą opiekę w intencji Alicji Lorenz z okazji 79. rocznicy urodzin (TD)

7.30 – 1) za zm. Henryka i Pelagię Siwoń oraz zm. z pokrewieństwa z obydwu stron

2) za zm. Krzysztofa Szaniawskiego

3) za zm. Jana Kożuch (od sąsiadów z ul. Wolności 124)

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę w intencji Elżbiety Szczędziny z okazji 87. rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę w pewnej intencji z okazji 75. rocznicy urodzin; do MBNP z prośbą o zdrowie dla Elżbiety; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 10.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – W intencji członków Żywego Różańca

7.30 – 1) za zm. Marię i Różę Kosz, zmarłych rodziców, rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. Halinę Szlos – Kansy (1. rocz. śm.)

18.00 – 1) za zm. Weronikę Żuchowską (11. rocz. śm.)

2) za zm. męża Tadeusza Karbowskiego (20. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu  stron, zm. Stefanię Biernat, Annę Krzesaj oraz zmarłych z rodziny

CZWARTEK – 11.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę w intencji w intencji Anny i Jacka Tomaszek  (TD)

7.30 – 1) za zm. Krzysztofa Kliche (1. rocz. śm.)

2) za zm. Piotra Kamińskiego

17.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o dalsze w  intencji nauczycieli i wychowawców (od Grona Pedagogicznego SP nr 7)

2) za zm. Wacława Ulatowskiego

3) za zm. Józefa Osikowicz (6. rocz. śm.), zm. rodziców i rodzeństwo

PIĄTEK – 12.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 –  za zm. Mikołaja Pempuś (w rocz. śm.)

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą pomoc w pewnej intencji  oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. Henryka Dworaczyk

3) intencja wolna …………………………

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 13.10.2012 r. – bł. Honorata Koźmińskiego

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Urszuli i Edmunda Cygan z okazji 40. rocznicy ślubu (TD)

7.30 – za zm. Jana i Renatę Szydło oraz zmarłych z pokrewieństwa

9.00 – Msza święta w języku niemieckim: za zm. Elżbietę i Józefa Pośpiech, zm. braci, dziadków oraz dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 – ślub konkordatowy: Małgorzata Kochańska – Mariusz Zajdel

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Zofię i Emila Śpiewak oraz zm. Katarzynę i Andrzeja Nowak

2) za zm. z rodziny Domagalik

             Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej

NIEDZIELA – 07.10.2012 r. – XXVIII Niedziela Zwykła 

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo dla Jadwigi Koszut z okazji 60. rocznicy urodzin (TD)

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji w intencji Marcina Macełko z okazji rocznicy urodzin (TD)

10.30 – 1) Z okazji inauguracji Roku Wiary w intencji parafian o pogłębienie naszej wiary

2) za zm. rodziców Jadwigę i Eryka Daniel (w rocz. urodzin ), zm. Lothara Polk oraz  zm. rodziców Szarlotę i Józefa Polk

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i opiekę w intencji Gabrieli i Waldemara Ostrowskich z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. ( Maja Zając, Wojciech Gołaszewski, Maja Kontek, Magdalena Pietrzykowska, Antoni Miosga, Zuzanna Sękowska, Alan Centek, Karolina Sowa, Wiktoria Wypchło, Aleksander Skrzypiec, Witold Miarecki, Jakub Wiśniewski, Łukasz Opioła)

17.15 – nabożeństwo różańcowe

18.00 – za zm. Edwarda Ogrodniczek (12. rocz.śm.)

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje