Jan powiedział do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy; i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami”. Lecz Jezus odrzekł: „Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.
Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze.
Jeśli twoja ręka dla ciebie jest powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie”.
Mk 9, 38-43. 45. 47-48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI Niedziela Zwykła

30.09. – 07.10.2012 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 2. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego; przed kościołem natomiast zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 3. Od jutra zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach różańcowych. Spotykamy się w tym roku wcześniej, już o godzinie 17.15 (w czwartek po Mszy szkolnej). Przypominamy, że wspólne odmawianie różańca wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne obrazki (do odbioru po każdym nabożeństwie w zakrystii).
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych przed bierzmowaniem (rozpoczynamy udziałem we Mszy  świętej o godzinie 18.00).
 5. Jak w każdy wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca (różaniec przed Mszą o godzinie 17.15).
 6. Także we wtorek po nowennie wieczornej (ok. 19.30) na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 8. Dzieci mają swoją spowiedź w czwartek od godziny 16.30; następnie o godzinie 17.00 – Msza szkolna, po niej nabożeństwo różańcowe.
 9. W tym samym dniu o godzinie 18.00 w kościele obowiązkowe spotkanie przed bierzmowaniem dla klas pierwszych gimnazjalnych.
 10. Jednocześnie chcemy zorganizować spotkanie dla rodziców uczniów klas pierwszych gimnazjalnych. Będzie miało ono miejsce w poniedziałek 8 października o godzinie 18.30. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy.
 11. Również w czwartek od godziny 17.00 czynna jest w domu katechetycznym Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych.
 12. W piątek po Mszy porannej w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy zainteresowanych.
 13. Także w piątek o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 – nabożeństwo różańcowe; po nim o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Serca Jezusowego.
 14. W tym samym dniu o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza święta młodzieżowa (wcześniej okazja do spowiedzi). Zapraszamy.
 15. Z kolei w sobotę o godzinie 7.30 – Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej (po Mszy spotkanie w domu katechetycznym).
 16. Także w sobotę odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 17. W tym samym dniu o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie nowo powstającego kręgu Domowego Kościoła (bliższe informacje na stoliku obok informatorów parafialnych). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 18. W najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 19. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o tym, czym jest nowa apologia i jak dzisiaj bronić wiary; dlaczego wielkie stacje telewizyjne tracą widzów, co jest tego przyczyną i wiele innych, ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 30.09.2012 r. – XXVI Niedziela Zwykła 

 

7.00 – za zm. Balbinę i Wojciecha Ciepaj, zm. rodziców i rodzeństwo

9.00 – za zm. rodziców Marię i Jana Chojeckich, zm. z pokrewieństwa z obydwu stron

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Rity i Henryka Musioł z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny (TD)

12.00 – za zm. Henryka Dworaczyk (na pamiątkę urodzin)

13.15 – za zm. Franciszka Przechrzta (od dzieci)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. rodziców Helenę i Władysława Gaweł, ojca Gerarda Kocur, zm. szwagierkę Barbarę oraz zmarłych dziadków z obydwu stron

PONIEDZIAŁEK – 01.10.2012 r. – św. Teresy od Dzieciątka

6.30 – za zm. Alicję Zygmunt

7.30 – 1) za zm. Henryka Dworaczyk

2) za zm. Krystynę i Władysława Rzeszowskich

18.00 – 1) za zm. Agnieszkę, Michała i Władysława Bzdoń, zm. Weronikę, Piotra i Wiktorię Macherzyńskich, zm. Jana Grześkowiak i Jana Praga

2) za zm. z rodziny Nikiel

WTOREK – 02.10.2012 r. – Świętych Aniołów Stróżów

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji mamy Władysławy z okazji 60. rocznicy urodzin (od syna z wnukami)

7.30 – 1) W intencji członków i podopiecznych parafialnego koła Caritas

2) za zm. Stanisława, Reginę Kozłowskich, zm. z rodzin Kozłowskich i Ciwińskich

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę w intencji Teresy Marii Zalewskiej z okazji 29. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze lata w intencji Edyty i Aleksandra Kozik z okazji 10. rocznicy ślubu oraz opiekę Anioła Stróża dla Michałka z okazji 4. rocznicy urodzin; do MBNP z prośbą o zdrowie dla ojca paulina Tomasza Klauk

ŚRODA – 03.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Henryka Dworaczyk (od przyjaciół)

7.30 – 1) za zm. Zbigniewa Pyzik (1. rocz. śm.), mamę Zofię, Krystynę i Stanisława

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Anny i Dariusza Konieczny z okazji 3. rocznicy ślubu

18.00 – 1) W intencji rodziny Maciejczyk

2) za zm. Ewalda Polok (20. rocz. śm.)

CZWARTEK – 04.10.2012 r. – św. Franciszka z Asyżu

6.30 – za zm. matkę Stanisławę Bogel (17. rocz. śm.), zm. ojca Stanisława Bogel, syna Mariusza Majewskiego, brata Józefa Bogel oraz teściową Lucynę Majewską

7.30 – 1) Do Chrystusa Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha św. dla Marioli i Henryka  z rodziną

17.00 – 1) za zm. Leona Ploch (3. rocz.śm.)

2) za zm. Zdzisławę i Tadeusza Cibor

PIĄTEK – 05.10.2012 r. – św. Faustyny Kowalskiej

6.30 –  za zm. Martę Szaworz (30. dni po śm.)

7.30 – 1) Za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie dla Jadwigi

3) za zm. Alojzego, Różę i Urszulę Koniecznych, Albinę, Bernarda i Horsta Wladarz oraz zmarłych z pokrewieństwa

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – W intencji czcicieli Serca Jezusowego

19.00 – Msza święta młodzieżowa

SOBOTA – 06.10.2012 r. – I Sobota Miesiąca

6.30 – za zm. Zygmunta i Dorotę Młody oraz zm. Feliksa i Renatę Młody

7.30 – Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju

13.00 – ślub konkordatowy: Katarzyna Janiczek – Michał Bernaczek

14.00 – ślub konkordatowy: Paulina Rzeszowska – Paweł Krueger

15,00 – ślub konkordatowy: Justyna Puto –  Paweł Blachnicki

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Jacka Kobel, Stanisława Kobel oraz zm. rodziców z obydwu stron

2) za zm. męża i ojca Mariana Słabickiego (4. rocz. śm.), zm. rodziców Olgę i Wojciecha Świętojańskich, Lidię Świętojańską oraz zm. z pokrewieństwa

NIEDZIELA – 07.10.2012 r. – XXVII Niedziela Zwykła 

7.00 – za zm. Józefa Glibowskiego (2. rocz. śm.)

9.00 – za zm. siostrę  Marię, Kazimierę, rodziców Annę i Jana Serwaczak, bratową Bronisławę oraz zmarłych z pokrewieństwa

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Iwony i Roberta Cieślik z okazji 20. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla synów Łukasza i Mateusza (TD)

2)Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża z prośbą o potrzebne łaski dla Magdaleny i Krzysztofa z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

12.00 – za zm. Weronikę, Władysława, Włodzimierza Swęd, zm. Grzegorza Wochniak, oraz zmarłych z rodzin Maśniak i Swęd

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i opiekę dla Michała z okazji 20. rocznicy urodzin

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Irenę Fiszer (z okazji urodzin)

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje