Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, zbliżyli się do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, chcemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”. On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?” Rzekli Mu: „Użycz nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”.
Lecz Jezus rzekł do nich: „Kielich, który Ja mam pić, pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane”.
Gdy dziesięciu to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.
Mk 10, 35-45

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX Niedziela Zwykła

21-28.10.2012 r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna. Rozpoczynamy tydzień szczególnej modlitwy w intencji krajów misyjnych oraz pracujących na misjach.
 2. W związku z tym chcemy zainaugurować w naszej parafii działalność ośrodka Ruchu Maitri. Jest to Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. Po każdej Mszy przy wyjściu lub przed kościołem udzielamy informacji na temat ruchu oraz adopcji serca. Jest to jedna z form konkretnej pomocy dzieciom w Afryce.
 3. O godzinie 17.15 – nabożeństwo różańcowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 4. Za wszelkie złożone ofiary składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 5. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych. Spotykamy się na różańcu o godzinie 17.15 (w czwartki po Mszy szkolnej).
 6. W poniedziałek po Mszy wieczornej (ok. 18.30) w kościele obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
 7. Z kolei we wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca (różaniec przed Mszą o godzinie 17.15).
 8. W środę ma miejsce wyjście do kina na film „Bitwa pod Wiedniem”. Spotykamy się w Multikinie o godzinie 17.00.
 9. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku.
 10. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta oraz nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 11. W tym samym dniu po nabożeństwie wieczornym kolejne spotkanie parafialnego klubu filmowego. Tym razem proponujemy film o rodzinnych poszukiwaniach na terenie Libanu – kiedyś perle Bliskiego Wschodu, które dziś jest pogorzeliskiem.
 12. W sobotę rocznicę swoich urodzin obchodzi nasz wikariusz – ks. Mateusz Kotowicz. Życzymy mu wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Uroczysta Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 13. Parafia nasza pragnie również włączyć się w Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. W związku z tym w każdą ostatnią sobotę miesiąca (rozpoczynamy od najbliższej soboty) zapraszamy na modlitwę w intencji ojczyzny: o godzinie 7.00 – różaniec, następnie Msza święta ku czci NMP Królowej Polski, a po niej nabożeństwo w intencji Ojczyzny.
 14. Osoby, które wyraziły chęć wyjazdu na jarmark adwentowy do Berlina prosimy o potwierdzenie wyjazdu oraz uzupełnienie danych osobowych.
 15. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Wyrazem naszej pamięci o zmarłych są nasze modlitwy. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy również o uporządkowaniu grobów.
 16. Po raz kolejny Caritas organizuje akcję rozprowadzania zniczy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Na stoisku przed kościołem panie z Caritasu sprzedają takie znicze w cenie 3 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 17. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi: kolejna młodość róż Żywego Różańca – w Polsce setki tysięcy wiernych należy do kółek różańcowych; inny artykuł „Pan Bóg tak chciał” – Marianna Popiełuszko, mama błogosławionego księdza Jerzego opowiada o synu oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury.
 18. W tym tygodniu została zdemontowana jedna z ławek po lewej stronie kościoła. Chcemy ją dać odnowić i w ten sposób sprawdzić czy warto po remoncie ławki odnawiać, czy też będziemy zmuszeni zamówić i wykonać nowe. Dziękujemy również osobom, które przyszły sprzątać kościół oraz serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 15.00.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 21.10.2012 r. – XXIX Niedziela Zwykła 

7.00 – za zm. Gabrielę Maroń (2. rocz. śm.), zm. rodziców, brata Karola oraz zmarłych z pokrewieństwa

9.00 – za zm. Franciszka Cierpińskiego (23. rocz. śm.)

10.30 – Z okazji Niedzieli Misyjnej w intencji misji i misjonarzy oraz o rozwój dzieł misyjnych na świecie

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Róży i Gintra Trzensiok z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Marii i Norberta Puchalla z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

17.15 – nabożeństwo różańcowe

18.00 – za zm. rodziców, teściów i dziadków Włodzimierza i Krystynę Kwiatkowskich (5. rocz. śm.)

PONIEDZIAŁEK – 22.10.2012 r. – bł. Jana Pawła II, papieża

6.30 – za zm. Augustyna, Zofię i Eleonorę Nowak

7.30 – 1) za zm. Anetę i Karolinę Cichor

2) za zm. Tadeusza Wszołek (3. rocz. śm.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata dla Elżbiety i Jana Kycia z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Teresy Glagla z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

WTOREK – 23.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Stanisławę Sinicką (1. rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. syna Dariusza, zm. męża Jacka oraz zmarłych rodziców

2) za zm. Annę Czekańską (6. rocz. śm.)

3) Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie dla córki

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

W Roku Wiary z prośbą o umocnienie wiary dla mieszkańców z ulicy Brzóski; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Zofii; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla Gintra z okazji 78. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

ŚRODA – 24.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Rudolfa Dobrowolskiego (od Grażyny i Antoniego Mielec z Wadowic)

7.30 – 1) za zm. Teklę i Jana Kiolbasa, zm. córki oraz dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. rodziców Helenę i Józefa Brodowskich, brata Zygmunta, szwagra Ryszarda oraz zmarłych z pokrewieństwa

18.00 – 1) za zm. Łucję Nawrat

2) za zm. Edwarda Piotrowskiego (2. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu stron

CZWARTEK – 25.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Rudolfa Dobrowolskiego (od rodziny Majdak z Wadowic i z Włoch)

7.30 – 1) za zm. Antoniego Furgał (w rocz. śm.)

2) za zm. Pawła Czaplińskiego, zm. z rodzin Czaplińskich i Żyromskich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – 1) za zm. Jerzego Ostrowskiego (2 rocz. śm.; od żony i córki z rodziną)

2) za zm. Mieczysława Radomskiego (23. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu stron oraz zmarłych z rodziny

PIĄTEK – 26.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 –  za zm. Rudolfa Dobrowolskiego (od Bożeny i Piotra Panek z rodziną z Rabki)

7.30 – 1) za zm. Marię Widera i Józefa Skiba oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. Jadwigę Piekacz (30. dni po śm.)

18.00 – 1) za zm. ojca Józefa Pakuła (w dniu urodzin), zm. matkę Małgorzatę, teścia Włodzimierza, zm. dziadków oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. Andrzeja Korfantego, zm. rodziców, teściów, brata i szwagra oraz zmarłych z rodzin Korfanty i Morcinek

       Nabożeństwo do św. Ojca Pio

SOBOTA – 27.10.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Jerzego z okazji rocznicy urodzin

7.30 – 1) za zm. Marię Strzępek (6. rocz. śm.)

2) za zm. męża Edwarda Kamińskiego, zm. rodziców Martę i  Leona Kamińskich, zm. Jana Rogańskiego oraz zm. Jerzego Bednarz

Nabożeństwo z modlitwą w intencji Ojczyzny 

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji ks. Mateusza Kotowicza z okazji rocznicy urodzin (TD)

2) za zm. rodziców Mróz i Kornas oraz zm. dziadków z obydwu stron

3) za zm. Annę Baranek, zm. siostrę Ewę Zemczak, zm. rodziców Barbarę i Bronisława Krzemińskich oraz zm. z rodzin Szafranków i Rakowieckich

NIEDZIELA – 28.10.2012 r. – XXX Niedziela Zwykła 

7.00 – za zm. ojca Stanisława Hawryś  (4. rocz. śm.)

9.00 – za zmarłych rodziców Jadwigę i Antoniego Kwiatkowskich, Olgę i Bronisława Paprockich, Józefa i Romana Gładkowskich, Stanisława Musioł, Władysława Sikorę, Jadwigę Figler, Marię Strzępek oraz zmarłych z rodziny

10.30 – za zm. syna Tadeusza Augustyńskiego oraz zm. z rodz. Augustyński i Jazowiecki

12.00 – za zm. Elżbietę i Jerzego Burek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św. (Julia Kluczyńska)

17.15 – nabożeństwo różańcowe

18.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji Julii z okazji 3. rocznicy urodzin

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje