Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka, a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha”, to znaczy: „Otwórz się”. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I pełni zdumienia mówili: „Dobrze uczynił wszystko. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.
Mk 7, 31-37

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII Niedziela Zwykła

09-16.09.2012 r.

 • Dzisiaj po każdej Mszy św. ks. Mateusz Kotowicz – nasz nowy wikariusz udziela błogosławieństwa prymicyjnego. O godzinie 17.30 – nabożeństwo południowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę odpowiedzieli na nasz apel o pomoc dla dzieci przed nowym rokiem szkolnym. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zaopatrzyć w przybory szkolne blisko 120 dzieci z 50 rodzin.
 • W każdy wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 • Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku.
 • W tym samym dniu zapraszamy naszych parafian na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy świętej odprawianej o godzinie 18.00 udamy się w procesji ze świecami oraz modlitwą różańcową do Groty.
 • W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych
 • W tym samym dniu odbędą się tradycyjne uroczystości pod Krzyżem Papieskim przy parafii św. Wojciecha (początek o godzinie 18.15).
 • W sobotę obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z nabożeństwem do Matki Bożej Bolesnej.
 • W najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Od jutra rozpoczyna swoją działalność świetlica socjoterapeutyczna działająca przy parafii. Spotkania odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00. W ramach spotkań dzieci odrabiają lekcje, uczą się języków obcych, otrzymują posiłki. Zapraszamy.
 • Przypominamy również, że po przerwie wakacyjnej wznowił swoje próby nasz chór parafialny. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i piątek po nabożeństwach wieczornych. Zapraszamy.
 • Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić zapraszamy na spotkania w salkach domu katechetycznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 22 września o godzinie 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Również w kancelarii od jutra można zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy.
 • Gorąco zachęcamy do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych. Szczegółowy program spotkań został zamieszczony w informatorze parafialnym.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi jak uratować szkoły przed likwidacją oraz o tym jak dobrze zareklamować Orędzie Zbawienia.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 09.09.2012 r. – XXIII Niedziela Zwykła  

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę w intencji Krystyny Nowak z okazji 75. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

9.00 – za zm. Franciszka Hanusek (1. rocz. śm.)

10.30 –  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za tegoroczne plony, z prośbą o błogosławieństwo dla działkowców Rodzinnych Ogródków Działkowych „Kolejarz” oraz za zmarłych działkowców (Helena Krajnik, Mieczysław Witas)

12.00 – za zm. Marka Prorok, zm. z rodzin Prorok, Wyrzykowski, Felmrych i Cetnarowski, zm. z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu świętego (Igor Wolny, Julia Kusz, Tymon Pawlik, Kacper Lech, Michał Mączewski, Tymon Szewczyk, Jakub Kluf, Igor Karaś, Bartosz Pieron) oraz roczki (Tytus Wartak, Jan Jamorski)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Stanisława Gawron oraz zm. z rodziny

PONIEDZIAŁEK – 10.09.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Elżbietę Hanzlik

7.30 – 1) za zm. rodziców Antoninę i Aleksandra Trzaska, zm. brata Józefa

2) za zm. mamę Karolinę Noga oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 – 1) za zm. Jadwigę Brylok (na pamiątkę urodzin )

2) za zm. Ingridę, zm. siostry zakonne Emanuelę i Józefę Kalb oraz zmarłych rodziców i rodzeństwo

WTOREK – 11.09.2012 r. – dzień powszedni 

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę w intencji rodzin Bujdo i Pawlak

7.30 – 1) za zm. mamę Janinę Fortuna (1. rocz. śm.) oraz dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. Zofię Laskowską (od sąsiadów)

3) za zm. Krystynę Kotysz (od koleżanek)

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o łaskę powrotu do zdrowia dla Jana; do MBNP z prośbą o łaskę zdrowia dla Krzysia; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 12.09.2012 r. – Matki Bożej Piekarskiej

6.30 – W intencji członków Żywego Różańca

7.30 – 1) za zm. Janinę Langosz (30. dni po śm.)

2) za zm. Jana Kożuch (od siostry Teresy z rodziną)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę dla Anny i Krzysztofa Napierałów z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę dla Joanny i Sławomira Kuncy z okazji 10. rocznicy ślubu (TD)

CZWARTEK – 13.09.2012 r. – św. Jana Chryzostoma

6.30 – za zm. matkę Otylię (19. rocz. śm.) oraz zm. ojca Ludwika

7.30 – 1) za zm. męża Stanisława Sadło

2) za zm. Stefanię i Józefa Kulak

17.00 – za zm. Eugenię Buczkowską (z okazji imienin), zm. rodziców z obydwu stron oraz za zm. Elfrydę Górecką

18.00 – za zm. Urszulę Morgała (40. rocz. śm.)

Procesja oraz Nabożeństwo Fatimskie

PIĄTEK – 14.09.2012 r. – Podwyższenie Krzyża Świętego

6.30 – za zm. z rodziny Copik, zm. rodziców, zm. brata Wernera, bratanka Adama oraz zm. przyjaciół Krystynę i Tadeusza Dzwonowskich

7.30 – 1) za zm. Marię Kulesa oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Janinę Langosz (od rodziny Góra)

3) za zm. rodziców Jana i Franciszka Mościńskich oraz zm. teściów Otylię i Jana Bromblik

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 15.09.2012 r. – NMP Bolesnej

6.30 – za zm. Antoniego Radziejewskiego (1. rocz. śm.)

7.30 – za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci (z okazji święta patronalnego)

13.00 – ślub konkordatowy: Sylwia Lipina – Robert Sokół

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Małgorzaty Hluzow z okazji 50. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Wandy Jabłońskiej z okazji 60. rocznicy urodzin (TD)

NIEDZIELA – 16.09.2012 r. – XXIV Niedziela Zwykła 

7.00 – za zm. Antoninę i Józefa Gulina, zm. braci, bratowe oraz zm. Stanisława

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwa w intencji Wiesławy i Grzegorza Kamczyk z okazji 15. roczniy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

10.30 – za zm. męża Jana Kożuch

12.00 – za zm. Stefanię i Edmunda oraz Janusza Markowskich, zm. Julię Masiewicz, oraz zm. Katarzynę i Stanisława Frączek

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Marii i Edwarda z okazji rocznicy ślubu

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Stanisława Wołosowicz, rodziców Brygidę i Józefa Kusza oraz zmarłych teściów Ewę i Kazimierza Wołosowicz

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje