W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa.
Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”.
Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja”.
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.
Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.
Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli.
A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”.
Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
J 2, 1-11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI Niedziela Zwykła

26.08-02.09.2012 r.

 • Dzisiaj obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. O godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 • Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 • Również za tydzień zostanie przeprowadzona przez Caritas doroczna zbiórka zeszytów, tornistrów oraz innych przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin biednych. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
 • We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. W tym dniu o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej. Po mszy spotkanie w domu katechetycznym.
 • Także w sobotę odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • Również w sobotę rocznicę swoich urodzin obchodzi nasz ksiądz prałat Gerard Kowolik. Życzymy Mu wielu łask Bożych oraz zdrowia. Wieczorem o godzinie 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Dostojnego Solenizanta. Zapraszamy wszystkich parafian.
 • W najbliższą niedzielę po Mszy św. porannej o godzinie 7.00 ma miejsce wyjazd naszych seniorów na wypoczynek do Głuchołaz. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.
 • Także za tydzień o godzinie 19.00 zapraszamy na ostatni z cyklu koncertów letnich. Wystąpi zespół kameralistów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Usłyszymy utwór Józefa Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Serdecznie zapraszamy.
 • W tym samym dniu po wieczornej Mszy świętej ma miejsce w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Również od najbliższej niedzieli będzie odprawiana Msza święta o godzinie 13.15 oraz w tygodniu msza święta o godzinie 6.30.
 • Przypominamy, że w dniach od 7 do 9 września chcemy po raz kolejny zorganizować parafialne dni skupienia w Brennej. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 26.08.2012 r. – NMP Częstochowskiej

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę dla Alicji i Janusza Frącz z okazji 30. rocznicy ślubu (TD)

9.00 – za zm. Józefa i Marię Węgrzyn, siostrę Michalinę, Pawła, Grażynę i Stanisława Mikulak, Józefa Mastyj oraz zm. Marka Janickiego

10.30 – za zm. rodziców Gertrudę i Ludwika Dworaczyk oraz zm. syna Marka

12.00 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę chrztu świętego

(Antoni Bober, Bruno Boczek)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w pewnej intencji z okazji 2. rocznicy ślubu oraz opiekę Anioła Stróża dla dziecka

PONIEDZIAŁEK – 27.08.2012 r. – św. Moniki

7.30 – 1) za zm. rodziców Annę i Stefana Sychta oraz zmarłych z pokrewieństwa Sychta i Zachacz

2) intencja wolna ………………………………

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Mateusza z okazji rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Andrzeja, Piotra i Pawła Tomkiewicz z okazji rocznicy urodzin

WTOREK – 28.08.2012 r. – św. Augustyna  

7.30 – 1) za zm. Hildegardę Danisz, męża Joachima, córkę Edytę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. Elżbietę Hanzlik

3) intencja wolna …………………………………

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwy przebieg ciąży i rozwiązanie dla Sylwii oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Anny Suliga z okazji rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo w intencji Julii i Łukasza Broczkowskich z okazji 6. rocznicy ślubu; do MBNP z prośbą o zdrowie dla Krzysia

ŚRODA – 29.08.2012 r. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

7.30 – 1) za zm. Ewę Machej – Daszek

2) intencja wolna ……………………………….

18.00 – 1) za zm. Annę Bojanowską, zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. Andrzeja Jakusa i rodziców z obydwu stron

2) za zm. siostrę Danutę Kuczera (5. rocz. śm.) oraz zmarłych rodziców Bronisławę i Antoniego

CZWARTEK – 30.08.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – 1) za zm. rodziców Anastazję i Eryka Wróbel

2) intencja wolna ………………………………

15.00 – ślub konkordatowy: Aleksandra Błaszczyk – Krzysztof Poźniak

18.00 – 1) za zm. Rajmundę Mróz (1. rocz. śm.) oraz męża Pawła

2) za zm. Anastazję i Michała Brożewicz

PIĄTEK – 31.08.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – 1) za zm. brata Wacława Jasiulek oraz zm. siostry Helenę Langner i Małgorzatę Przybyłowicz

2) intencja wolna ………………………..

18.00 – 1) za zm. rodziców Wiktorię i Jana Halama oraz zm. z pokrewieństwa

2) za zm. Huberta Ziółkowskiego (3. rocz. śm.)

3) za zm. Adelajdę Langner (30. dni po śm.)

SOBOTA – 01.09.2012 r. – św. Bronisławy

6.30 – za zm. Renatę Szybielok (20. rocz. śm.), męża Eryka, syna Marcina oraz zm. Bolesława Frelich

7.30 – 1) Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej

2) za zm. Krystynę i Józefa Łuczyckich, Walerię Macalik oraz zm. Elżbietę i Józefa Lemm

12.00 – ślub konkordatowy: Anna Polok – Jarosław Mietła

16.45 – ślub konkordatowy: Kinga Łosiak – Adam Lisowski

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo dla ks. prałata Gerarda Kowolika z okazji 81. rocznicy urodzin (TD)

NIEDZIELA – 02.09.2012 r. – XXII Niedziela Zwykła  

7.00 – za zm. Stefana Nowackiego, zm. Mariannę i Władysława Nowackich, Annę i Stanisława Kaczmarek, zm. z rodziny oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 – W intencji rodziny Łaniewski

10.30 – za zm. Jadwigę  Zygmunta Skrzypczyk

12.00 – za zm. Alfreda Kelera, zm. rodziców i teściów oraz zm. z pokrewieństwa

13.15 – za zm. żonę i mamę Krystynę Świerczyńską, zm. rodziców Janinę i Józefa, Władysławę i Piotra  oraz zm. brata Mieczysława

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. rodziców (w rocz. śm.) oraz zm. z pokrewieństwa

19.00 – koncert muzyki poważnej w wykonaniu zespołu kameralnego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje