Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam Go szukali. Gdy zaś Go odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: „Rabbi, kiedy tu przybyłeś?” Odpowiedział im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki; ale dlatego, że jedliście chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec”.
Oni zaś rzekli do Niego: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?” Jezus odpowiadając rzekł do nich: „Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”. Rzekli do Niego: „Jakiego więc dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Dał im do jedzenia chleb z nieba”.
Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. Rzekli więc do Niego: „Panie, dawaj nam zawsze tego chleba”. Odpowiedział im Jezus: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

J 6, 24-35 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII Niedziela Zwykła

05-12.08.2012 r.

 • Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, następnie o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 • Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Także za tydzień gościć będziemy Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy wygłoszą Słowo Boże oraz podobnie jak w ubiegłych latach będą rozprowadzać kalendarze misyjne.
 • Jutro obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy parafian do udziału we Mszy świętej.
 • Z kolei we wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • W środę o godzinie 9.00 spod probostwa ma miejsce parafialny wyjazd do Opola. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.
 • W czwartek po Mszy wieczornej (ok. 18.40) w domu katechetycznym ma miejsce nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 • W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych.
 • W najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni religijnych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. To kolejny z cyklu koncertów letnich organizowanych w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 • Za dwa tygodnie, w czwartek – 16 sierpnia wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bliższe informacje oraz zapisy w parafii św. Anny.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi wiele ciekawy artykuł o potrzebie nowej ewangelizacji w naszym kraju; o tym, jak wygląda u nas polityka prorodzinna; zaś w dodatku gliwickim o trzeźwości i abstynencji  ofiarowanej w intencji ludzi uzależnionych.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 05.08.2012 r. – XVIII Niedziela Zwykła

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Barbary z okazji 75. rocz. urodzin (TD)

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Aliny i Jacka z okazji 30. rocznicy ślubu  oraz rocznicy urodzin (TD)

10.30 – 1) za zm. Mariana Segita, Józefa Segita, Stanisława, Annę i Kazimierza Musiał, Urszulę i Genowefę Wasik, Bronisławę i Bronisława Sagan oraz zm. Józefę Stolarską

2) za zm. Izabelę Knowską (1. rocz. śm.)

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Małgorzaty i Andrzeja Hluzow z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Gretę Szynol (w rocz. śm.)

PONIEDZIAŁEK – 06.08.2012 r. – Przemienienie Pańskie

7.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośną o dalszą opiekę i błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Roberta

18.00 – 1) za zm. Hieronima Krzyżanowskiego, zmarłych rodziców z obydwu stron oraz zm. siostrę Wiesławę

2) za zm. Mariana Święcickiego (6. m-cy po śm.)

WTOREK – 07.08.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – 1) za zm. Weronikę Papierok (1. rocz. śm.), zm. męża i syna oraz zmarłych z pokrewieństwa (od synowej)

2) za zm. mamę Johanę Grządziel, zm. męża Teodora oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwy przebieg ciąży i rozwiązanie dla Sylwii oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z prośbą o łaskę zdrowia dla Marka oraz o Boże błogosławieństwo dla Renaty, Tomasza i całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za ukończenie studiów, obronę pracy magisterskiej oraz z prośbą o dalsze łaski dla Magdaleny z okazji 24. rocznicy urodzin, jej siostry Wiktorii oraz rodziców Jolanty i Romana; do MBNP z prośbą o zdrowie i opiekę dla Heleny, syna Herberta oraz wnucząt Sandry, Anety i Mateusza; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 08.08.2012 r. – św. Dominika, prezbitera

7.30 – W intencji członków Żywego Różańca

18.00 – 1) za zm. Jerzego Nawrat

2) za zm. Marię Broda, męża Józefa, zmarłych rodziców Broda, zm. Wiktora i Martę Bilke oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

CZWARTEK – 09.08.2012 r. – św. Teresy Benedykty od Krzyża

7.30 – za zm. Adama Wilczewskiego (5. rocz. śm.)

18.00 – 1) za zm. Henryka Kandziora (11. rocz. śm.), zm. rodziców Kandziora, Leszczyk, zm. ks. Mainka oraz zm. Wernera Gawliczek

2) za zm. Bogdana Pałka (15. rocz. śm.)

PIĄTEK – 10.08.2012 r. –  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika  

7.30 – 1) za zm. Alicję Szpyrka, zm. rodziców z obydwu stron, zm. Jana Kobyłczyk, zm. Helenę i Kazimierza Indyk oraz zm. rodzeństwo

2) za zm. Marię Jaśkowską (14. rocz. śm.)

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 11.08.2012 r. – św. Klary, dziewicy

7.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, opiekę i błogosławieństwo  dla Teresy z okazji rocznicy urodzin

12.00 – ślub konkordatowy: Paweł Frącz – Ilona Woźniczka

13.00 – ślub konkordatowy: Michał Hypa – Magdalena Żołnowska

14.00 – ślub konkordatowy: Przemysław Glazer – Lucyna Syniawa

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – za zm. Jana Dołhana oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

NIEDZIELA – 12.08.2012 r. – XIX Niedziela Zwykła

7.00 – Do Ducha św., MBNP oraz Anioła Stróża w intencji Dagmary Topka

9.00 – za zm. siostrę Krystynę Kosmal (1. rocz. śm.)

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Mastyj z okazji 80. rocz. urodzin

12.00 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Tymoteusz Dąbrowski, Dominik Skorupka, Aleksandra Szwalska)

18.00 – za zm. męża Czesława Turek

19.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje