Jezus udał się za Jezioro Galilejskie, czyli Tyberiadzkie. Szedł za Nim wielki tłum, bo widziano znaki, jakie czynił na tych, którzy chorowali. Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha. Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą się do Niego, rzekł do Filipa: „Skąd kupimy chleba, aby oni się posilili?” A mówił to wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co miał czynić.
Odpowiedział mu Filip: „Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać”. Jeden z uczniów Jego, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: „Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby lecz cóż to jest dla tak wielu?” Jezus zatem rzekł: „Każcie ludziom usiąść”. A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy.
Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: „Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło”. Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, które zostały po spożywających, napełnili dwanaście koszów. A kiedy ci ludzie spostrzegli, jaki cud uczynił Jezus, mówili: „Ten prawdziwie jest prorokiem, który miał przyjść na świat”. Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

J 6, 1-15  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła

29.07-05.08.2012 r.

 • Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, podczas którego udzielimy błogosławieństwa kierowcom oraz poświęcimy pojazdy, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • Także dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jacka Kocura – kapłana, który buduje kościół we Lwowie. Głosi nam Słowo Boże oraz po Mszy zbierze ofiarę na budowę kościoła.
 • Również dzisiaj żegnamy naszego wikariusza – ks. Artura Sznajdera. Dziękujemy Mu za sześć lat posługi w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w pracy na nowej parafii w Gliwicach – Sośnicy.
 • Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 • We wtorek zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • Dzisiaj, w czwartek oraz w najbliższą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli spełniając zwykłe warunki odpustu.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed  Mszą świętą oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 • W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 odbędzie się w domu katechetyczny spotkanie seniorów. W tym samym dniu od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu; o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszamy.
 • W sobotę o godzinie 7.30 – Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w salkach.
 • Także w sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 29.07.2012 r. – XVII Niedziela Zwykła

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Krystiana z okazji rocznicy urodzin (TD)

9.00 – za zm. męża Bronisława Boczek (7. rocz. śm.), zm. teściów Janinę i Jana oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Bernarda Widuch z okazji 80. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za posługę duszpasterską w naszej parafii, z prośbą o błogosławieństwo i dalszą opiekę dla ks. Artura Sznajdera

12.00 – za zm. Marię Bemben (1. rocz. śm. ), zm. rodziców i teściów

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zmarłych z rodziny Jasiak i Józkowiak

PONIEDZIAŁEK – 30.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – za zm. Eugeniusza Zinkę oraz zm. żonę Wiktorię

18.00 – 1) za zm. Marię Ścigałą (1. rocz. śm.), zm. męża Bernarda oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. męża Teodora Kudła (6. rocz. śm.) oraz zm. rodziców z obydwu stron

WTOREK – 31.07.2012 r. – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

7.30 – 1) za zm. syna Marka Dworaczyk (16. rocz. śm.)

2) za zm. syna Przemysława Sowik (1. rocz. śm.)

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwy przebieg ciąży i rozwiązanie dla Sylwii oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 01.08.2012 r. – św. Alfonsa Marii Liguoriego

7.30 – za zm. Annę Bursy oraz zm. męża Wilhelma

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo oraz dary Ducha św. dla Anny i Joanny Paszyńskich z okazji 18. rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo dla Renaty Wyględa

CZWARTEK – 02.08.2012 r. – I Czwartek Miesiąca

7.30 – Do Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

18.00 – 1) za zm. męża Andrzeja Banasik (5. rocz., śm.)

2) za zm. męża Krzysztofa Zięba oraz zm. ojca Stanisława Zięba

PIĄTEK – 03.08.2012 r. –  I Piątek Miesiąca

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

2) za zm. Ryszarda Weirauch oraz jego rodziców

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego z naszej parafii

SOBOTA – 04.08.2012 r. – św. Jana Marii Vianneya

7.30 – Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej

14.00 – ślub konkordatowy: Patrycja Szczerbińska – Marcin Łużyński

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. syna Andrzeja Czyszczoń (w rocz. urodzin)

2) za zm. Celinę Małkus (30. dni po śm.; od męża, dzieci i wnuków)

NIEDZIELA – 05.08.2012 r. – XVIII Niedziela Zwykła

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Barbary z okazji 75. rocz. urodzin (TD)

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Aliny i Jacka z okazji 30. rocznicy ślubu (TD)

10.30 – 1) za zm. Mariana Segita, Józefa Segita, Stanisława, Annę i Kazimierza Musiał, Urszulę i Genowefę Wasik, Bronisławę i Bronisława Sagan oraz zm. Józefę Stolarską

2) za zm. Izabelę Knowską (1. rocz. śm.)

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Małgorzaty i Andrzeja Hluzow z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Gretę Szynol (w rocz. śm.)

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje