Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi, dlatego że powiedział: „Jam jest chleb, który z nieba zstąpił”. I mówili: „Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakżeż może On teraz mówić: «Z nieba zstąpiłem»?” Jezus im odpowiedział: „Nie szemrajcie między sobą. Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.
J 6, 41-51 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX Niedziela Zwykła

12-19.08.2012 r.

 • Dzisiaj gościmy w naszej parafii ojca Oblata Maryi Niepokalanej. Głosi  nam Słowo Boże oraz podobnie jak w ubiegłych latach po Mszy będzie rozprowadzać kalendarze misyjne.
 • Także dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejny z cyklu koncertów letnich organizowanych w naszym kościele. Z koncertem pieśni religijnych wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” (w związku z tym nie będzie nabożeństwa popołudniowego o godzinie 17.30).
 • Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
 • Jutro 13. dzień miesiąca. O godzinie 18.00 zapraszamy na Mszę świętą, po której udamy się w procesji do Groty, by tam odprawić  nabożeństwo fatimskie.
 • We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy zioła i kwiaty. O godzinie 17.30 zapraszamy na nieszpory maryjne, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • W tym dniu mają miejsce uroczystości maryjne o charakterze metropolitalnym w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.
 • W czwartek z kościoła katedralnego w Gliwicach wyrusza XX Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bliższe informacje oraz zapisy w parafii św. Anny.
 • W piątek przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. O godzinie 18.00 zapraszamy na Mszę świętą oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
 • W dniach od 7 do 9 września chcielibyśmy po raz kolejny zorganizować parafialne dni skupienia w Brennej. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi bardzo ciekawy artykuł „Katolik do bicia” z pytaniem: skąd w opiniotwórczych pismach tyle zajadłości i nienawiści wobec katolików? Jest także płyta CD „Najpiękniejsze utwory maryjne w muzyce klasycznej”

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 12.08.2012 r. – XIX Niedziela Zwykła

7.00 – Do Ducha św., MBNP oraz Anioła Stróża w intencji Dagmary Topka

9.00 – za zm. siostrę Krystynę Kosmal (1. rocz. śm.)

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji Genowefy Mastyj z okazji 80. rocznicy urodzin (TD)

12.00 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Tymoteusz Dąbrowski, Dominik Skorupka, Aleksandra Szwalska, Tymoteusz Zatylny, Paulina Witulska) oraz roczek (Michał Siedlik)

18.00 – za zm. męża Czesława Turek (1. rocz. śm.) oraz zm. córkę Barbarę

19.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

PONIEDZIAŁEK – 13.08.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – za zm. męża Jerzego Rudy (15. rocz. śm.), zm. rodziców Anielę i Stanisława Wojnarowicz, teściów Julię i Edwarda Rudy, zm. z rodzin Wojnarowicz, Rudy

18.00 – 1) za zm. córkę Ellen Frankenhofer, zm. rodziców i teściów oraz zm. z rodziny Guzik i Bąk

2) za zm. wnuka Roberta, zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. pokrewieństwo

                 Procesja oraz nabożeństwo fatimskie

WTOREK – 14.08.2012 r. – św. Maksymiliana Marii Kolbego

7.30 – 1) za zm. Klarę i Pawła Tkocz oraz zmarłych z pokrewieństwa Czech

2) za zm. Herberta Szulc (1. rocz. śm.)

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwy przebieg ciąży i rozwiązanie dla Sylwii oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Marii z okazji rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Agnieszki i Krzysztofa Marcinowskich z okazji 1. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla Hanny Marcinowskiej z okazji 2. rocznicy urodzin; do MBNP z prośbą o zdrowie dla Krzysztofa

ŚRODA – 15.08.2012 r. – Wniebowzięcie NMP

7.00 – za zm. Stanisława Jańczy (20. rocz. śm.) oraz zm. rodziców z obydwu stron

9.00 – za zm. rodziców Władysława i Teresę Witasek (5. rocz. śm.) oraz zm. teścia Władysława Ptasińskiego

10.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny Bernal z okazji 75. rocz. urodzin (TD)

12.00 – za zm. Cecylię i Wacława Gryszkiewiczów

17.30 – nieszpory maryjne

18.00 – za zm. Mariannę Brzozę (2. rocz. śm.)

CZWARTEK – 16.08.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – za zm. Hildegardę Mehrforth, zm. rodziców, rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 – 1) za zm. Pawła Franik, brata Gerarda oraz zmarłych rodziców

2) intencja wolna …………………………………….

3) intencja wolna …………………………………….

PIĄTEK – 17.08.2012 r. – św. Jacka, prezbitera

7.30 – 1) za zm. Magdalenę Schwiegel (5. rocz. śm.)

2) za zm. ojca Alojzego Widera (20. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodziny

18.00 – 1) za zm. męża Ryszarda Czyszczoń (13. rocz. śm.) oraz syna Andrzeja (2. rocz. śm.)

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Edyty i Mariana Jaśkowskich z okazji 10. rocznicy ślubu

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

SOBOTA – 18.08.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – za zm. męża i ojca Stanisława Mucha (11. rocz. śm.), zięcia Jarosława Czapla, zm. rodziców Katarzynę i Aleksandra Mucha, Marię i Józefa Boja oraz zmarłych z rodziny z obydwu stron

13.00 – ślub konkordatowy: Patrycja Jonak – Marcin Grzywacz

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Reginę Kluczyńską (10. rocz. śm.), syna Jana, zm. męża oraz zmarłych z rodziny Wójcik

2) za zm. Wiktorię i Michała Janus, Aleksandra bocian, Teresę Ligenza, Zofię Kanabaj oraz Leokadię Godzic

NIEDZIELA – 19.08.2012 r. – XX Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. męża Bronisława Łaniewskiego (rocz. śm.) oraz zm. córkę Annę

9.00 – za zm. Władysławę Stopę (2. rocz. śm.)

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę dla Antoniny i Wiesława Kowalskich z okazji 25. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

12.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Magdaleny Broncel z okazji 22. rocznicy urodzin

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Cezarego Koloszek oraz zm. męża Ryszarda Koloszek

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje