Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze. A wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: „Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce. Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?” I powątpiewali o Nim. A Jezus mówił im: „Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swym domu może być prorok tak lekceważony”. I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

Mk 6, 1-6

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła

08-15.07.2012 r.

  • Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
  • Także dzisiaj ma miejsce pierwszy z cyklu koncertów letnich organizowanych w naszej parafii. O godzinie 19.00 wystąpi z koncertem muzyki sakralnej Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej. Jako solista wystąpi znany tenor Adam Zdunikowski. Zapraszamy.
  • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
  • We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
  • W piątek o godzinie 18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych.
  • W tym samym dniu po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z procesją i modlitwa różańcową.
  • Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13.15 oraz w tygodniu Mszy porannej o godzinie 6.30.
  • Również w czasie wakacji kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od godziny 8.00 do 11.00; natomiast we wtorek i czwartek od godziny 15.00 do 17.00.
  • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 08.07.2012 r. – XIV Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Stanisława Gontarek (2. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Stanisława Pyszczak, Henryka Brodziak, zm. rodziców i braci Szaleckich oraz zmarłych z rodziny Skrzep

10.30 – 1) za zm. męża Krystiana Woźnica, zm. ojca Antoniego Tokarczyk, zm. teścia Alfreda Woźnica, zm. braci Jana i Antoniego Tokarczyk, zm. pokrewieństwo z obydwu stron, zm. z rodzin Chromczak, zm. przyjaciół, dobrodziejów oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla Bożeny i Tadeusza Nocuń z okazji 20. rocznicy ślubu (TD)

12.00 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu świętego (Zuzanna Watola, Szymon Sofiński, Michalina Sroka, Weronika Wróbel, Konstanty Bednaruk, Jerzy Smoląg, Nikola Frącz, Lena Szewerowska) oraz roczki (Sara Piszczek, Radosław Musiał, Magdalena Maj, Wojciech Klęk, Jakub Dusza)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Jadwigę i Albina Katryk, zm. rodziców z obydwu stron, Anielę i Michała Szal, zm. rodziców Walerię i Walerego oraz zm. brata Józefa  Jazowieckiego

19.00 – koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej

PONIEDZIAŁEK – 09.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – za zm. z rodzin Lenarczyk i Nikiel

18.00 – 1) za zm. Stefanię Nieć, oraz zmarłych z rodzin Machniewicz, Nieć i Karwina

2) za zm. Stanisława Szewczyk (2. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodzin Szewczyk i Ochodzki

WTOREK – 10.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – 1) za zm. Teresę Rusek (6. rocz. śm.)

2) za zm. Bertę i Ludwika Lakwa

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Marysi; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Janiny z okazji 60. rocznicy urodzin; do MBNP z prośbą o wyzwolenie z nałogu syna Arkadiusza; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o powrót do zdrowia dla przyjaciela Wojciecha (prosi Teresa z dziećmi)

ŚRODA – 11.07.2012 r. – św. Benedykta, Opata

7.30 – W członków Żywego Różańca

18.00 – 1) za zm. Mariana (w rocz. śm.), Ludwika, Stefanię oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. rodziców Ernę i Alfreda Rybarek, zm. teścia Tadeusza Kruk oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

CZWARTEK – 12.07.2012 r. – św. Brunona Bonifacego z Kwerfuru

7.30 – za zm. Reinholda Schwiegel (31. rocz. śm.)

18.00 – 1) za zm. Tomasza Szkudlarskiego oraz jego najbliższych

2) za zm. matkę Danutę Gąsior (1. rocz. śm.), zm. ojca Emila (19. rocz. śm.) oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

PIĄTEK – 13.07.2012 r. – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

7.30 – 1) za zm. rodziców Ewę i Ignacego Sroka

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo  w intencji Danuty i Wojciecha Nowak z okazji 40. rocznicy ślubu

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

             Procesja oraz nabożeństwo fatimskie

SOBOTA – 14.07.2012 r. – św. Kamila de Lellis

7.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Ireny Jaśkowskiej z okazji urodzin

14.00 – ślub konkordatowy: Grzegorz Zawadzki – Katarzyna Ryba

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w intencji Krystyny i Bronisława Puton z okazji 55. rocznicy ślubu oraz w intencji syna Leszka z okazji 50. rocznicy urodzin (TD)

NIEDZIELA – 15.07.2012 r. – XV Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Feliksę Król (w dniu 100. rocz. urodzin), zmarłych z rodziny Król i Wrzeszcz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 – za zm. z rodzin Palczak, Storoniak, Stasik i Łastowiecki

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w pewnej intencji z okazji rocznicy urodzin

12.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i dalszą opiekę w intencji Wiesławy i Czesława Rzońca z okazji 45. rocznicy ślubu (TD)

2) Do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę dla Jakuba Maciejczyk w dniu przyjęcia sakramentu chrztu świętego oraz z prośbą o Bożą opiekę dla całej rodziny

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. matkę Stanisławę Prajsnar (1. rocz. śm.)

 

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje