Gdy Jezus przeprawił się z powrotem w łodzi na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła. Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd na Niego napierał. A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: Kto się dotknął mojego płaszcza? Odpowiedzieli Mu uczniowie: Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął. On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. On zaś rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości! Gdy On jeszcze mówił, przyszli ludzie od przełożonego synagogi i donieśli: Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela? Lecz Jezus słysząc, co mówiono, rzekł przełożonemu synagogi: Nie bój się, wierz tylko! I nie pozwolił nikomu iść z sobą z wyjątkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego. Tak przyszli do domu przełożonego synagogi. Wobec zamieszania, płaczu i głośnego zawodzenia, wszedł i rzekł do nich: Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi. I wyśmiewali Go. Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: Talitha kum, to znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań! Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym nie wiedział, i polecił, aby jej dano jeść.

Mk 5,21-43

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII Niedziela Zwykła

01-08.07.2012 r.

 • Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 • Także dzisiaj w ramach akcji „Podaruj Kroplę Miłości” będzie można oddawać krew. Można to uczynić w ambulansie, który pojawi się na parkingu obok kościoła w godzinach od 9.00 do 13.30. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy podejmą ten wysiłek i zechcą ofiarować swoją krew chorym.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 • We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą świętą oraz w soboty od godziny 17.00.
 • Przypominamy, że w czasie wakacji czwartkowa Msza święta wieczorna jest odprawiana o godzinie 18.00.
 • W związku z tym w czwartek, ale o godzinie 18.30 (po Mszy wieczornej) w domu katechetycznym ma miejsce nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 • W piątek po Mszy świętej porannej w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy.
 • W tym samym dniu od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.  Zapraszamy.
 • W sobotę o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.
 • W tym samym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana Msza święta niedzielna o godzinie 13.15 oraz w tygodniu Msza święta poranna o godzinie 6.30.
 • Również w czasie wakacji zostają zmienione godziny urzędowania kancelarii parafialnej. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od godziny 8.00 do 11.00; natomiast we wtorek i czwartek od godziny 15.00 do 17.00.
 • Także w tym tygodniu w kancelarii można jeszcze składać tzw. intencje stałe do nowenny wtorkowej.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 • Po raz kolejny jako parafia chcemy zaproponować mieszkańcom naszego miasta cykl koncertów letnich propagujących muzykę poważną oraz pieśń religijną. Za tydzień o godzinie 19.00 wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej. W programie koncert muzyki sakralnej (jako solista wystąpi znany tenor Adam Zdunikowski).
 • Kolejne koncerty:
 • 12 sierpnia       – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
 • 02 września      – Zespół Kameralny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
 • Wszystkim parafianom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego. Jednocześnie prosimy, by przychodząc do tej czy jakiejkolwiek innej świątyni uszanować świętość tego miejsca zachowując odpowiedni strój.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 01.07.2012 r. – XIII Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. matkę Irenę (5. rocz. śm.) oraz zm. dziadków z obydwu stron

9.00 – za zm. żonę Irenę Smolka (6. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodzin Smolka, Cholewa i Kaszuba

10.30 – Do Bożej Opatrzności  i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie  i opiekę w intencji Wiolety Augustyn z okazji 40. rocznicy urodzin

12.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Michaliny i Sebastiana z okazji 1. rocz. ślubu oraz o opiekę Anioła Stróża dla córki Zuzanny

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Ewy i Zenona Dyduk z okazji 40. rocznicy ślubu (TD)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Barbarę Darewską (od sąsiadów z ul. Wolności 126A)

PONIEDZIAŁEK – 02.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – za zm. Barbarę Paszyńską (9. rocz. śm.), zm. z rodzin Kopania i Paszyński oraz zm. Jadwigę Szymura

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla rodziny Kamińskich

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji rocznicy urodzin

WTOREK – 03.07.2012 r. – św. Tomasza, Apostoła

7.30 – 1) za zm. Bolesława Herman (w rocz. śm.) oraz zm. Helenę Herman

2) za zm. Pawła Kasztan oraz jego zmarłych rodziców

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji w intencji wnuczki Aleksandry z okazji 9. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny Nitek i Płonka; do MBNP z prośbą  o pomyślny przebieg operacji dla córki; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Wiesława Świerczyńskiego z okazji 70. rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o pomyślny przebieg operacji  dla córki

ŚRODA – 04.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – W intencji Misji i misjonarzy

18.00 – 1) za zm. Eugeniusza Storoniak, zm. Jadwigę oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

2) za zm. rodziców Gertrudę i Wincentego Skrobol oraz zmarłych teściów Antoniego i Marię Foik

CZWARTEK – 05.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – Do Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św. biskupów i kapłanów z prośbą o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

18.00 – 1) za zm. Jerzego Babik (10. rocz. śm.)

2) za zm. Józefa Krzywdzińskiego (od wujka Edwarda)

PIĄTEK – 06.07.2012 r. – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca oraz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary

2) za zm. męża Franciszka Hanusek

18.00 – Do Najświętszego Serca Jezusowego w intencji czcicieli

SOBOTA – 07.07.2012 r. – dzień powszedni

7.30 – Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej

13.00 – ślub konkordatowy: Sandra Majchrzak – Damian Garbulowski

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. ojca Jana Matla (16. rocz. śm.) oraz zm. matkę Łucję Matla

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w intencji Anny oraz całej rodziny

NIEDZIELA – 08.07.2012 r. – XIV Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Stanisława Gontarek (2. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Stanisława Pyszczak, Henryka Brodziak, zm. rodziców i braci Szaleckich oraz zmarłych z rodziny Skrzep

10.30 – 1) za zm. męża Krystiana Woźnica, zm. ojca Antoniego Tokarczyk, zm. teścia Alfreda Woźnica, zm. braci Jana i Antoniego Tokarczyk, zm. pokrewieństwo z obydwu stron, zm. z rodzin Chromczak, zm. przyjaciół, dobrodziejów oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla Bożeny i Tadeusza Nocuń z okazji 20. rocznicy ślubu (TD)

12.00 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu świętego (Zuzanna Watola, Szymon Sofiński, Michalina Sroka, Weronika Wróbel, Konstanty Bednaruk, Jerzy Smoląg) oraz roczki (Radosław Musiał, Wojciech Klęk, Jakub Dusza)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Jadwigę i Albina Katryk, zm. rodziców z obydwu stron, Anielę i Michała Szal, zm. rodziców Walerię i Walerego oraz zm. brata Józefa  Jazowieckiego

19.00 – koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej

 

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje