OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12-19.05.2013 r.

 1. Przeżywamy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Serdecznie witamy wszystkich zaproszonych gości. O godzinie 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy.
 2. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
 3. Przez cały Biały Tydzień zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą wieczorną. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych.
 4. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach majowych. Spotykamy się o 17.30 (w ramach nabożeństwa odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego).
 5. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich parafian.
 6. Z kolei we wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 7. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po Mszy spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas pierwszych gimnazjalnych.
 8. W tym samym dniu od godziny 17.00 w domu katechetycznym czynna jest Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych.
 9. W piątek o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie parafialnego klubu seniora. Zapraszamy.
 10. W tym samym dniu po Mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. W sobotę o godzinie 17.00 w Domu Muzyki i Tańca ma miejsce inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny. Hasło tegorocznego święta brzmi „Rodzina wiary godna”. Szczegółowy program spotkań oraz imprez towarzyszących został umieszczony na plakacie w gablotce.
 12. Dekanat zabrzański organizuje wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy. Bliższe informacje oraz zapisy w parafii św. Józefa.
 13. W kancelarii można odebrać bilety na film „Cristiada”. Przypominamy, że seans ma miejsce 23 maja o godzinie 19.00.
 14. Przypominamy także o propozycji wyjazdu na dni skupienia w Brennej. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 15. W dwie najbliższe niedziele 19. i 26. maja jest organizowana w naszym kraju akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy  ograniczającej możliwość legalnej aborcji. W zakrystii zostaną przygotowane listy, na które można składać podpisy (potrzebny dowód osobisty).
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi rozmowa z biskupem Edwardem Dajczakiem o pomysłach na zatrzymanie w Kościele bierzmowanej młodzieży oraz o tym dlaczego nie można na maturze zdawać egzaminu z religii, a można z wiedzy o tańcu. Jest również do nabycia książka „Franciszek – papież z końca świata”. Cena 20 zł.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 12.05.2013 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

7.00 – za zm. Teodozję i Piotra Majcher oraz ich rodziców

9.00 – za zm. Karola Harońskiego (w dniu urodzin) oraz zmarłych z pokrewieństwa

10.00 – W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej

12.00 – 1) W intencji pracowników Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, ich rodzin, emerytowanych pracowników oraz zmarłych pracowników

2) za zm. Józefa Cieślik (7. rocz. śm.)

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Natalia Gałuszyńska, Nadia Rymdejko, Tomasz Lewicki, Bartosz Oliwier Tomeczek) oraz roczek (Zuzanna Watoła)

15.00 – nabożeństwo majowe (z udziałem dzieci pierwszokomunijnych)

18.00 – za zm. Stanisława Gawron (z okazji imienin)

PONIEDZIAŁEK– 13.05.2013 r. –  dzień powszedni

6.30 – za zm. Alojzego Daszek oraz zm. Ewę Machej – Daszek (17. rocz. śm.)

7.30 – za zm. Jerzego Filar (30. dni po śm.))

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla  Anny Dybul z okazji  88. rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Joanny Widuch z okazji 75. rocznicy urodzin

                Procesja oraz Nabożeństwo Fatimskie

WTOREK – 14.05.2013 r. – św. Macieja Apostoła

6.30 – za zm. Irenę Zaworka (30 dni po śm.; od sąsiadów z ul. Wolności 191, 193, 193a)

7.30 – 1) za zm. Zofię Urbańską i Zofię Fleming

2) za zm. Elżbietę i Gintra Cisz oraz zm. rodziców i rodzeństwo z obydwu stron

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP prośba o umocnienie wiary dla mieszkańców ul. Zakopiańskiej; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Irmgardy z okazji 75. rocznicy urodzin oraz opiekę dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji rodziny Nowak, dary Ducha św. dla synów Dawida i Jakuba oraz zdanie egzaminu dla Dawida; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgosi, Oli i całej rodziny

ŚRODA – 15.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – Za zm. rodziców Marię i Stanisława Zielskich, zm. braci Michała i Władysława oraz zm. Anielę Stasiaczek

7.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo opiekę, dary Ducha św. i zdrowie w dalszej pracy zawodowej dla Zofii Czyżewskiej – Anioł z okazji urodzin i imienin

18.00 – 1) za zm. Franciszka Hanusek (w dniu urodzin), zm. Lidię i Pawła Hanusek oraz zm. Helenę i Edwarda Paruzel

2) za zm. Zofię Machniewicz (w dniu imienin) oraz zmarłych z rodzin Machniewicz, Nieć, Karwina

CZWARTEK – 16.05.2013 r. – rocznica Poświecenia Kościoła Katedralnego

6.30 – za zm. Irenę Zaworka (30. dni po śm.; od wnuczek z rodzinami)

7.30 – za zm. Alinę Gryszkiewicz i jej rodziców

17.00 – 1) za zm. Halinę Domagała

2) za zm. Wojciecha Ciepaj, żonę Balbinę oraz rodzeństwo z obydwu stron

PIĄTEK – 17.05.2013 r. – św. Andrzeja Boboli

6.30 – za zm. Genowefę Sobczak (3. rocz. śm.)

7.30 – za zm. Jana i Marka Szlachta, zm. rodziców oraz dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 – 1) za zm. Halinę Drogokupiec (8. rocz. śm.) oraz zm. Erazma Kęsickiego

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Zofii z okazji imienin, dla Piotra i Adriana z okazji urodzin, błogosławieństwo dla wnuków i całej rodziny

Czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

SOBOTA – 18.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Michała Dudek (w rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. męża Józefa Starzec (14. rocz. śm.) oraz zm. teściów i rodziców

2) za zm. rodziców Zofię i Zbigniewa Mielcarskich, Irenę i Stanisława Gil, zm. z rodziny z obydwu stron

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Anny Szczepanik z okazji rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha świętego w intencji Szymona Wójtowicza z okazji 13. rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 19.05.2013 r. – Zesłanie Ducha Świętego

7.00 – za zm. Agnieszkę Zalewską, Mariannę Cimała, Wandę Sawicką, Edwarda, Marię i Ludwika Mądry

9.00 – za zm. z rodzin Palczak, Storoniak, Stasik i Łastowiecki

10.30 – za zm. rodziców Felicję i Augusta Leszczyńskich, męża Edwarda, zm. teściów Genowefę i Stefana Kwiecińskich i teściów Agnieszkę i Władysława Piotrowskich

12.00 – Do Bożej Opatrzności i  MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Łukasza Pieron z okazji 3. rocznicy urodzin (od taty i dziadków)

13.15 – za zm. Franciszka Przechrzta (4. rocz. śm.)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. Cezarego Koloszek

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje