Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.
J 15, 9-17

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

13. – 20.05.2012 r.

 • Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Serdecznie witamy wszystkich zaproszonych gości. O godzinie 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z różańcem i procesją ze świecami. Zapraszamy wszystkich parafian.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.   
 • Przez cały Biały Tydzień zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą wieczorną. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych.
 • Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach majowych. Spotykamy się o godzinie 17.30 (od piątku w ramach nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego).
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają także tzw. Dni Krzyżowe. W ramach nabożeństw majowych będziemy się modlić o dobre urodzaje  oraz Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli.
 • We wtorek zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta, a po niej Nowenna Nieustająca.
 • Także we wtorek o godzinie 17.009 w domu katechetycznym spotkanie „Młodych w Kościele”. Zapraszamy.
 • Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po Mszy nabożeństwo majowe. Zapraszamy.
 • W tym samym dniu o godzinie 18.00 w kościele obowiązkowe spotkanie przed bierzmowaniem dla klas pierwszych gimnazjalnych.
 • W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta oaz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.  
 • W tym samym dniu po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie parafialnego klubu filmowego. Tym razem chcemy zaproponować duńską opowieść o nienawiści i uprzedzeniach wobec obcych. Młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy.
 • Wspominaliśmy przed tygodniem o zmianach dotyczących przystępowania dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Proponujemy, by od 2015 roku Pierwsza Komunia w naszej parafii odbywała się dnia 3 maja. Przede wszystkim ułatwi to Państwu możliwość znalezienia lokalu (w tej chwili bowiem większość parafii zabrzańskich organizuje Komunie – tak jak my – w drugą niedzielę maja). 3 maja możemy zaproponować późniejszą porę Mszy komunijnej. Również tzw. długi weekend nie będzie stanowił przeszkody – a tak było do tej pory – w organizowaniu prób przed uroczystością komunijną.
 • Chcemy również poinformować, iż w ubiegłym tygodniu pojawiła się osoba, która ma obowiązek stale pilnować toalet i troszczyć się o ich czystość. Będą one również czynne przez cały tydzień. Jest to rozwiązanie „na próbę”, ale mamy nadzieję, że to się sprawdzi.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi: „Kto do kogo dopłaca?” – specjalny dodatek o zasadach finansowania Kościoła w Polsce. Jest także o szczególnym upodobaniu Polaków do nabożeństw fatimskich.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 13.05.2012 r. – VI Niedziela Wielkanocna

7.00 – za zm. Teodozję i Piotra Majcher oraz ich rodziców

9.00 – Do Bożej Opatrzności i Ducha Świętego w intencji wspólnot Domowego Kościoła oraz o dar powołania do udziału w letnich rekolekcjach

10.00 – W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej

12.00 – za zm. Erwina Nawrat (21. rocz. śm.)

13.15 – W intencji przyjmujących sakrament chrztu (Michał Stajniak, Oskar Szczepanik, Przemysław Bałecki, Dominik Zdanowicz))

15.00 – nabożeństwo majowe (z udziałem dzieci pierwszokomunijnych)

18.00 – za zm. Franciszka Przechrzta (3. rocz. śm.; od kuzyna Kazimierza)

             Procesja oraz Nabożeństwo Fatimskie  

—————————————————

PONIEDZIAŁEK – 14.05.2012 r. – św. Macieja, Apostoła

6.30 – za zm. Antoniego Furgał (w rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. Zofię Urbańską i Zofię  Fleming

2) za zm. Władysławę Złotkowską oraz zm. z rodzin Złotkowskich i Głowniaków

18.00 – 1) za zm. rodziców Augusta i Felicję Leszczyńskich, zm. Edwarda Piotrowskiego, jego zm. rodziców oraz zm. z rodziny Rojeckich

2) za zm. Wojciecha i Balbinę Ciepaj, zm. rodziców i rodzeństwo oraz zm. synów Juliana i Eugeniusza

—————————————————-

WTOREK – 15.05. 2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Franciszka Hanusek (w rocz. urodzin)

7.30 – 1) za zm. rodziców Zofię i Jana Gurba, zm. braci Adama i Andrzeja

2) za zm. Zofię Machniewicz (w dniu imienin) oraz zm. z rodzin Machniewicz, Nieć i Karwina

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie w intencji Stanisława Porembskiego z okazji 60. rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Joanny Widuch z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o załatwienie trudnych spraw, zdrowie oraz opiekę dla dzieci i wnuków.

————————————————-

ŚRODA – 16.05.2012 r. – rocznica poświęcenia k-ła katedralnego

6.30 – za zm. rodziców Marię i Stanisława Zielskich, zm. braci Michała i Władysława oraz zm. Anielę Stasiaczek

7.30 – 1) za zm. Zofię Laskowską (od sąsiadów)

2) za zm. Stanisława Chmiel (17. rocz. śm.) oraz zmarłych rodziców Adelę i Kazimierza Janickich

18.00 – 1) za zm. Halinę Domagała (10. rocz.śm.)

2) za zm. Krystynę Englisz oraz zmarłych rodziców Bronisławę i Jana

————————————————

CZWARTEK – 17.05.2012 r. – św. Andrzeja Boboli

6.30 – za zm. Eryka Pelz (4. mies. po śm.)

7.30 – 1) za zm. Jana i Marka Szlachta oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. rodziców Anielę i Antoniego Bębenek, zm. braci Jana i Rudolfa, zm. męża Maksymiliana oraz zmarłych przyjaciół

17.00 – 1) za zm. Henryka, Ksawerę i Romana Strojnych, zm. z rodziny Górskich i Kowalskich, zm. Jana i Leokadię Chodkiewicz

2) za zm. Stanisława Ptaszek (w rocz. śm.) oraz zm. żonę Emilię

———————————————-

PIĄTEK – 18.05.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Michała Dudek (w rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. Annę i Michała Karaś, Michalinę, Stanisława Jana, Władysława i Stefanię Karaś, Michalinę, Stanisława i Teresę Czernickich, Genowefę Siuta, Zofię i Jerzego, Danutę i Krzysztofa Kondej

2) za zm. córkę Aleksandrę Zaleśną, zm. rodziców z obydwu stron, Grzegorza i Marię Kaflowskich, Mariana i Jadwigę Mikołajczyk

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Anny z okazji rocznicy urodzin

2) W intencji rodziny Pośpiech

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

————————————————-

SOBOTA – 19.05.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. ojców Ignacego Siepiela i Jana Kaczka oraz zm. z rodziny Nosal

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Karola i Krystyny Sacher z okazji 60. rocz. ślubu (TD)

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o dalsze dla ks. Arkadiusza z okazji 20. rocznicy święceń kapłańskich (od grup Żywego Różańca, Ap. Dobrej Śmierci oraz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary)

13.00 – ślub konkordatowy: Karolina Dziedzic – Daniel Molata

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. syna Cezarego Koloszek

2) za zm. rodziców Elfrydę i Alojzego Szczygieł oraz zm. dziadków Pisulla

————————————————-

NIEDZIELA – 20.05.2012 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.00 – za zm. ojca Stanisława Frącz (1. rocz. śm.), zm. mamę Balbinę Frącz oraz zmarłych z rodziny

9.00 – za zm. Gerarda Hajdę (5. rocz. śm.), jego zmarłych rodziców Anielę i Franciszka Hajdę, zm. teściów Antoninę i Wojciecha Kaczmarek oraz zm. szwagra Henryka Knapczyk

10.30 – za zm. Renatę Szydło oraz zmarłych z  pokrewieństwa

12.00 – za zm. z rodziny Palczak, Storoniak, Stasik i Łastowiecki

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo w intencji Łukasza Pieron z okazji 2. rocznicy urodzin

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. męża Krzyztofa Łyczba (7. rocz. śm.)

————————————

 

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje