Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa”. Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.

A Jezus dał im taką odpowiedź: „Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.

Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, uwielbij imię Twoje”. Wtem rozległ się głos z nieba: „I uwielbiłem, i znowu uwielbię”. Tłum stojący usłyszał to i mówił: „Zagrzmiało!” Inni mówili: „Anioł przemówił do Niego”. Na to rzekł Jezus: „Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

J 12, 20-33ds

V Niedziela Wielkiego Postu

25 marca 2012 roku

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Nauki rekolekcyjne odbywają się codziennie do środy włącznie podczas Mszy porannej o godzinie 7.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00. W poniedziałek o godzinie 19.00 – nauka stanowa dla rodziców; we wtorek o godzinie 19.30 – dla młodzieży; natomiast w środę o godzinie 19.00 – dla osób żyjących samotnie. Zachęcamy Was do jak najliczniejszego udziału w rekolekcjach jak również skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi codziennie przed lub w czasie nabożeństw.
 2. Także dzisiaj  o godzinie 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 3. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii (chcielibyśmy ją przeznaczyć na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w okresie zimowym). Przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritas na potrzeby biednych.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godzinie 17.00
 5. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W poniedziałek przypada, w tym roku przeniesiona z niedzieli uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzimy ją jako Dzień Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy do włączenia się w akcję „Uratuj świętego”. Więcej informacji na stronie internetowej lub w zakrystii.
 7. Także w tę uroczystość przypada XX rocznica utworzenia Diecezji Gliwickiej. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzach i całej naszej diecezji.
 8. Od poniedziałku do środy o godzinie 20.00 w kościele ojców franciszkanów odbywać się będą Akademickie Rekolekcje Wielkopostne.
 9. We wtorek zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca połączona z zawierzeniem naszej parafii Matce Najświętszej. W czwartek o godzinie 17.00 – Msza święta szkolna, po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 10. W piątek zostanie odprawione tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 wyruszymy w procesji ze świecami w kierunku placu przy ul. Sobieskiego, by tam potem odprawić nabożeństwo. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich naszych parafian (w związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej przed Mszą świętą).
 11. W sobotę odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że odwiedziny te stanowią okazję do odprawienia spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
 12. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy gałązki palmowe. W tym dniu o godzinie 14.00 Biskup Ordynariusz zaprasza młodzież na tradycyjne spotkanie do katedry gliwickiej.
 13. Także za tydzień po wieczornej Mszy świętej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 14. W zakrystii oraz kancelarii można nabyć tradycyjne świece wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 15. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi kolejny odcinek cyklu o uczynkach miłosierdzia, została również dołączona płyta z muzyką na Wielki Tydzień. Jest także do nabycia „Mały Gość Niedzielny”.

Intencje mszalne

25.03-01.04.2012

NIEDZIELA – 25.03.2012 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. Jerzego Głuch  (21. rocz. śm.) zm. Józefa Zdziech, Marie Łękawską oraz Krystynę Leszczyńską

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo dla Marii Nowickiej i jej wnuków Oskara i Marii Janiny z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

10.30 – za zm. syna Tadeusza Augustyńskiego, zm. rodziców z obu stron i rodzeństwo

12.00 – za zm. Magdalenę Gałązkę z d. Czmok (5. rocz. śm.), zm. rodziców Helenę i Maksymiliana Hoinka, zm. Hieronima, Ewę i Wandę

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia sakramentu chrztu świętego

(Piotr Myca, Emilia Frąckiewicz, Aleksandra Bielaszka )

17.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. rodziców Elfrydę i Huberta Przybyła oraz zm. pokrewieństwo z obu stron

—————————————————————————————————

PONIEDZIAŁEK – 26.03.2012 r. – Zwiastowanie Pańskie

6.30 – za zm. Genowefę Daszek

7.30 – 1) za zm. ojca Jana Bartoszka (1. rocz. śm.)

2) za zm. rodziców z obydwu stron, zm. braci, siostrę i syna oraz zmarłych z rodzin  Puławskich i Pakutowskich

18.00 – 1) za zm. Stefana Nowackiego (1. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Czesława Mądrowicz (13. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodzin Mądrowicz i Kruzel (od córki i syna)

19.00nauka stanowa dla rodziców

—————————————————————————————————

WTOREK – 27.03. 2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. żonę Irenę Sidoruk (15. rocz. śm.), zm. braci i szwagra

7.30 – 1) za zm. Jadwigę, Jakuba, Alicję, Franciszkę, Michała Szpyrków, Jana Kobyłczyk, Helenę, Kazimierza, Jana, Józefa Indyk oraz zm. z rodziny Borkowskich

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie i cierpliwość w chorobie dla Krystyny Kotisz

3) za zm. Tadeusza Stefańczyk (1. rocz. śm.)

18.00Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o dary Ducha świętego dla wnuków oraz w pewnej intencji; do MBNP z prośbą o pomyślny przebieg leczenia w pewnej intencji; do MBNP z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Marka; do MBNP z prośbą o opiekę, zdrowie i dary Ducha św. dla Małgorzaty Paluch z okazji 22. rocznicy urodzin oraz dla Łukasza o zdrowie i opiekę

19.30nauka stanowa dla młodzieży

—————————————————————————————————

ŚRODA – 28.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – intencja wolna ……………………………………..

7.30 – 1) intencja wolna ……………………………………..

2) intencja wolna ……………………………………..

18.00 – 1) za zm. Stanisława Chowańskiego oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Jasia Kasperskiego, zm. Marię Skorczyńską oraz zm. Anielę Polok

19.00nauka stanowa dla osób żyjących samotnie

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 29.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – intencja wolna ………………………………………….

7.30 – 1) intencja wolna ………………………………………

2)  intencja wolna ……………………………………..

17.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Edwarda z okazji 80 rocz. urodzin oraz w intencji syna Tomasza z okazji 33. rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie, błogosławieństwo i dary Ducha św. w intencji Piotra z okazji urodzin

—————————————————————————————————

PIĄTEK – 30.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Erykę Pietruszka

7.30 – 1) za zm.  Karolinę Turkowską (7. rocz. śm.)

2) za zm. męża Leszka Pytel (20. rocz. śm.) oraz jego zm. rodziców Marię i Jana

8.00nabożeństwo Drogi Krzyżowej

17.30nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.00 – 1) za zm. syna Marka Dworaczyk

2) za zm. Kazimierza Rollof (1. rocz. śm.)

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta

 

—————————————————————————————————

SOBOTA – 31.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Kamilę Bortkiewicz (3. rocz. śm.), zm. babcię Irenę Pałkę (30. dni po śm.)

7.30 – 1) za zm. Mieczysława i Władysławę Dobrońskich oraz zm. z pokrewieństwa

2) za zm. ojca Jerzego Gadulskiego (9. rocz. śm.)

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. męża Edwarda Kamińskiego (13. rocz. śm.) zm. rodziców Martę i Leona Kamińskich oraz zm. Jana Rogańskiego i Jerzego Bednarz

2) za zm. Teresę Banach (4. rocz.śm.) oraz zmarłych z rodzin Maruszak, Banach, Mazur i Jędrzejewski

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 01.04.2012 r. – Niedziela Palmowa

7.00 – za zm. ojca Jana Kaczka, córkę Krystynę, zm. rodziców Katarzynę i Andrzeja Kozioł oraz zm. rodzeństwo

9.00 – za zm. Władysława Pająk (4. rocz. śm.), zm. ojca Szczepana, Danutę Gapys, oraz zmarłych rodziców Stanisława i Marię Gapys

10.30 – za zm. ojca Sylwestra Siwek (11. rocz. śm.), zm. Małgorzatę Siwek, Czesława Jakóbczak oraz zm. Martę i Wiktora Chwoła

12.00 – za zm. rodziców Petronelę i Jakuba Saduniowskich oraz zmarłych z rodzin Saduniowskich i Ziębińskich

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dary Ducha św. dla Klaudii Włochowicz z okazji 18. rocznicy urodzin

17.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. męża i ojca Bronisława Zięba (12. rocz. śm.) oraz zmarłych rodziców Jadwigę Zięba i Aleksandra Korzeniewskiego

—————————————————————————————————

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje