OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17-24.03.2013 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy radość z wyboru nowego następcy św. Piotra. Ksiądz Biskup Ordynariusz w specjalnej odezwie wyraża wdzięczność  Bożej Opatrzności za dar nowego papieża oraz zachęca do modlitwy w Jego intencji. W dniu inauguracji nowego pontyfikatu – 19 marca o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w katedrze gliwickiej radosna Eucharystia w intencji nowego papieża. My jako wspólnota parafialna chcemy modlić się w Jego intencji w przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 10.30.
 2. O godzinie 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 3. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Kolektę za tydzień chcemy przeznaczyć na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w okresie zimowym.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o 17.15, Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 17.15
 5. Od poniedziałku do środy odbywają się w kościele ojców franciszkanów Akademickie  Rekolekcje Wielkopostne. Początek spotkań o godzinie 20.00. Zapraszamy.
 6. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godzinie 7.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa. Po niej spotkanie w domu katechetycznym.
 7. W tym samym dniu zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 8. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Następnie o godzinie 18.00 obowiązkowa katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.   
 9. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych. Po niej chcemy uczestniczyć w tradycyjnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Wyruszymy w procesji ze świecami w kierunku placu przy ul. Sobieskiego, by tam na zakończenie odprawić wspólne nabożeństwo. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich naszych parafian. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej przed Mszą świętą.
 10. W sobotę odwiedzimy z posługą chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgładzać w kancelarii parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że odwiedziny te stanowią okazję do odprawienia spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
 11. Także w sobotę o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji stolarzy i rzemieślników. Zapraszamy wszystkich parafian.
 12. W imieniu ruchów i stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej chcemy Was zaprosić do wzięcia udziału w Zabrzańskich Dniach Życia:– piątek: (kino „Roma”) godz. 18.00 – debata „Dziecko – dar czy kara?, godz. 20.00 – film „Oktober Baby”; sobota: godz. 15.00 – marsz życia, godz.16.00 – Eucharystia  w intencji nienarodzonych dzieci (kościół św. Kamila)
 13. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy poświęcimy gałązki palmowe. O w tym dniu o godz. 14.00 Biskup Ordynariusz zaprasza młodzież na tradycyjne spotkanie do katedry gliwickiej. Prosimy, by zabrać ze sobą gałązki palmowe.
 14. Także w Niedzielę Palmową chcemy was zaprosić na szczególny koncert. O godzinie 16.30 przed nabożeństwem Gorzkich Żali, wystąpi w naszym kościele Zespół Kameralny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W programie dzieło Józefa Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”.
 15. W ubiegłą środę Biskup Ordynariusz Jan Kopiec udzielił młodzieży naszej parafii oraz parafii św. Macieja sakramentu bierzmowania. Chcemy poinformować, że do bierzmowania z naszej parafii przystąpiło 70 osób.
 16. Gorąco zachęcamy do nabycia tradycyjnych świec wielkanocnych. Przypominamy, że dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 17. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli sprzątać kościół. Także w tym tygodniu zapraszamy w piątek o godzinie 15.00.
 18. Jak co tydzień zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi dlaczego papiestwo jest czymś wyjątkowym; także kolejne kazanie pasyjne.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA 17.03.2013 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. rodziców Stefanię i Władysława Bzikot, siostrę Teresę, męża Jana oraz zm. z rodziny z obydwu stron

9.00 – za zm. ojca Jana Kaczka, córkę Krystynę, siostrę Helenę, zm. Andrzeja i Katarzynę Kozioł oraz zm. rodzeństwo

10.30 – za zm. Mariana Kaszta(9. rocz. śm.) oraz zm. z rodziny Kaszta i Paszek

12.00 – za zm. Mariana Segita, ojca Józefa i siostrę Krystynę, zm. Annę, Stanisława, Kazimierza Musiał, Bronisławę i Bronisława Sagan, zm. Urszulę i Genowefę Wasik oraz zm. Józefę Stolarską

13.15 – za zm. męża Alojzego Żak (22. rocz. śm.), matkę Zofię Dzikiewicz (20. rocz. śm.) oraz zm. Stanisława (38. rocz. śm.)

17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. Ritę Rau (11. rocz. śm.) oraz zm. Zofię Rau

PONIEDZIAŁEK – 18.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Kazimierza Nykiel (od Jana Pocica )

7.30 – za zm. mamę Emilię Łobos, zm. ojca Jana, brata Józefa, męża Rudolfa, zm. teściów Walerię i Zdzisława oraz zm. bratową Otylię

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Damiana Frencel z okazji 30. rocznicy urodzin

2) za zm. męża i ojca Aleksandra Kania (7. rocz. śm.), Stefanię Kania, zm. rodziców Marię i Piotra Kania oraz zm. Annę Michałek

WTOREK – 19.03.2013 r. – św. Józefa, Oblubieńca NMP

6.30 – za zm. Józefa Suchy, zm. rodziców i rodzeństwo

7.30 – 1) W intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

2) za zm. syna Cezarego Koloszek oraz zm. ojca Benjamina Kuczyńskiego

3) za zm. Stanisława Prorok, zm. z rodzin Prorok, Wyrzykowski, Felmrych, Cetnarowski, zm. z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą dobre przeżycie Misji Świętych; do MBNP z prośbą o umocnienie wiary mieszkańców ul. Słowackiego; do MBNP z prośbą o powrót do zdrowia dla syna Jana; do MBNP z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z podziękowaniem za szczęśliwe rozwiązanie Sylwii, z prośbą o błogosławieństwo i dary Ducha św. dla malutkiej Hanny, dla Juliana z okazji 1. rocznicy urodzin oraz całej rodziny

ŚRODA – 20.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. ojca Pawła Kulesa

7.30 – 1) za zm. Józefa i Marię Węgrzyn

2) za zm. rodziców Klementynę i Stanisława Jakubowskich, zm. brata Tadeusza, żonę Krystynę oraz zm. Irenę Trojca

18.00 – 1) za zm. rodziców Emila i Waleskę Paluch

2) za zm. Józefa Glibowskiego (z okazji imienin i urodzin; od córek z rodzinami)

CZWARTEK – 21.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Andrzeja Pluta (3. rocz. śm.)

7.30 – za zm. matkę Janinę Gałuszyńską (10. r. śm.), ojca Józefa Zachariasz (8. r. śm.)

17.00 – 1) za zm. Józefa Osikowicz, zm. rodziców i rodzeństwo

2) za zm. rodziców Petronelę i Jakuba Saduniowskich oraz zm. z rodziny Saduniowskich i Ziębińskich

3) za zm. Irenę Elias

PIĄTEK – 22.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Oksanę Demidową (od koleżanki Alfredy z Poraja)

7.30 – 1) za zm. Wiolettę Guzy (1. rocz. śm.; od Michała z rodziną)

2) za zm. Marię Wloka (1. rocz. śm.)

8.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta

SOBOTA – 23.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. syna Dariusza, męża Jacka oraz zm. rodziców

7.30 – 1) W intencji Misji i Misjonarzy

2) za zm. męża Wernera Winczek (3. rocz. śm.), zm. rodziców Winczek i Opała

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o opiekę i potrzebne łaski dla Arkadiusza Jasiak z okazji 4. rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i dary Ducha św. dla Roksany Augustyn z okazji 18. rocznicy urodzin (od rodziców i rodzeństwa)

NIEDZIELA – 24.03.2013 r. – Niedziela Palmowa

7.00 – za zm. syna Jerzego Głuch (23. rocz.śm.), Józefa Zdziech, Marię Łękawską, Krystynę Leszczyńską oraz m. rodziców z obydwu stron

9.00 – za zm. ojca Stefana (w rocz. śm.) oraz zm. dziadków z obydwu stron

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z prośbą o dary Ducha św. oraz potrzebne łaski dla Ojca Świętego Franciszka z okazji inauguracji pontyfikatu

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Tomaszek z okazji 5. rocznicy urodzin (TD)

12.00 – za zm. rodziców Elfrydę i Huberta Przybyła oraz zmarłych z pokrewieństwa

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św.

(Julia Gąsiorek, Jacek Ciepły)

16.30 – koncert: Józef Haydn „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”

17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. męża Mariana Dybkowskiego (10. rocz. śm.), jego zm. rodziców oraz Marię i Lesława Tarczyńskich

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje