Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę.
Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.
Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.
J 15, 1-8

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna

06. – 13.05.2012 r.

 • Dzisiaj obchodzimy 144. rocznicę poświęcenia naszego kościoła tzw. kiermasz. O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej kolejne spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Temat spotkania: „Sąd ostateczny”.
 • Także dzisiaj po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.   
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się codziennie o godzinie 17.30.
 • W poniedziałek o godzinie 13.00 biskup senior Jan Wieczorek odprawi w naszym kościele Mszę świętą w intencji pracowników Górnośląskiej Spółki Gazownictwa, Gazowni Zabrzańskiej oraz ich rodzin. Zapraszamy także naszych parafian.
 • Z kolei we wtorek zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 • Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po Mszy nabożeństwo majowe. Zapraszamy.
 • W tym samym dniu od godziny 17.00 czynna w domu katechetycznym Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Także w czwartek o godzinie 18.00, również w domu katechetycznym obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 • W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o godzinie 9.00 – Msza święta w języku niemieckim (po Mszy spotkanie w domu katechetycznym).
 • W tym samym dniu, w ramach spotkań klubu seniora zapraszamy do „Cafe Silesia” na pokaz multimedialny „Dawna ulica Wolności”.
 • W najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 ma miejsce w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej (w związku z tym nie będzie Mszy o godzinie 10.30). Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godzinie 15.00.
 • W ramach przygotowań do tej uroczystości, po wieczornych nabożeństwach odbywać się będą w kościele obowiązkowe próby dla dzieci pierwszokomunijnych (pierwsze spotkanie w poniedziałek o godzinie 18.30).
 • Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę: o godzinie 10.00 – chłopcy; o godzinie 11.00 – dziewczynki. W tym samym czasie oraz po południu od godziny 17.00 ze spowiedzi mogą skorzystać także dorośli.
 • Korzystając z okazji chcemy poinformować, iż zgodnie z zarządzeniem Episkopatu dzieci, które we wrześniu pójdą do klasy pierwszej, przystąpią do Pierwszej Komunii świętej dopiero w klasie trzeciej czyli w roku 2015 (nie będzie więc w parafiach Pierwszej Komunii w roku 2014). Chcemy też zaproponować, by właśnie od 2015 roku Pierwsza Komunia w naszej parafii odbywała się zawsze dnia 3 maja (przy najbliższej okazji spróbujemy to szerzej uzasadnić).
 • Także w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z różańcem i procesją ze świecami. Zapraszamy wszystkich parafian.
 • Przypominamy o propozycji wyjazdu do Kalwarii Zebrzydowskiej na Kalwaryjskie Spotkania Modlitewne oraz wyjazdu na wczasy dla seniorów. Prosimy również, by osoby, które wyraziły chęć wyjazdu do Sandomierza uregulowały w kancelarii należne wpłaty.
 • Dzisiaj kończy staż duszpasterski w naszej parafii diakon Rafał Jakubina. Za niespełna trzy tygodnie przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za jego posługę i życzymy wielu łask na drodze realizacji kapłańskiego powołania.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o tym jak wielką siłą mogą być katolicy w życiu społecznym oraz niezwykle ciekawy artykuł, który wyjaśnia sens Litanii Loretańskiej.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 06.05.2012 r. – V Niedziela Wielkanocna

  7.00 – za zm. Jadwigę i Franciszka Sokalla

  9.00 – za zm. rodziców Janinę i Adolfa Fortuna (31. rocz. śm.), męża Bronisława Boczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – 1) W intencji parafian z okazji 144. rocznicy konsekracji kościoła

2) W intencji pracowników Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze”, Spółki Rembud i Carbotrans oraz zm. pracowników Stanisława Borowieckiego, Teresy Wachnik i Franciszka Sucharzewskiego

12.00 –  za zm. Stanisława Hędrzak (1. rocz. śm.)

13.15 – za zm. Olgę i Daniela Koszeluk

17.30nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. rodziców Stanisławę i Antoniego Całkosz, braci Stanisław i Bronisława, zm. dziadków z obydwu stron oraz zm. pokrewieństwo

————————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK – 07.05.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Martę Tokarską (30. dni po śm.)

  7.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji wnuczki Agaty z prośbą o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego oraz egzaminu na studia

13.00 – Do Bożej Opatrzności i św. Floriana w intencji pracowników Górnośląskiej Spółki Gazownictwa, Gazowni Zabrzańskiej oraz ich rodzin (Ks. Bp Jan Wieczorek)

18.00 – 1) za zm. Stanisława Gawron (w dniu imienin)

2) za zm. rodziców Kornelię i Wiktora Koloczek, zm. Emilię i Feliksa Sarat, brata Jerzego oraz zm. dziadków z obydwu stron

————————————————————————————————–

WTOREK – 08.05. 2012 r. – św. Stanisława, Patrona Polski

  6.30 – za zm. Stanisławę Magierską oraz zm. Mieczysława Muchę

  7.30 – 1) za zm. rodziców Elżbietę i Karola Kostka, męża Ewalda Walisko, jego rodz., bratową Sylwię, wnuka Sebastiana, zmarłych z rodzin Kostka, Walisko, Forst, Cebula, Kabisz, Kocjan, Piechaczek oraz zm. sąsiadów

2) za zm. rodziców Stanisławę i Stanisława Majów, Marię i Bolesława Krzywickich oraz zm. Józefę Piwowarczyk

3) za zm. Piotra Pawliczek (od sąsiadów z ul. Galla)

18.00Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie w intencji Łukasza Broczkowskiego z okazji 30. rocznicy urodzin oraz córki Sary z okazji 1. rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Mateusza Jasiak z okazji 8. rocznicy ślubu; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo i dary Ducha św. w intencji Michała z okazji 11. rocznicy urodzin

—————————————————————————————————

ŚRODA – 09.05.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – W intencji członków Żywego Różańca

  7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie  i błogosławieństwo dla Stanisławy Piekło z okazji 75. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziców i rodzeństwa

18.00 – 1) za zm. Tadeusza Macełko, zm. rodziców oraz zm. z pokrewieństwa

2) za zm. ojca Bronisława Gortycha (5. rocz. śm.)

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 10.05.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Bartłomieja Runowskiego (od babci Julii)

  7.30 – 1) za zm. Roberta Mohn (16. rocz. śm.)

2) za zm. Stanisława Miko (13. rocz. śm.) oraz zm. z rodziny Macierzyńskich

17.00 – 1) za zm. Halinę Drogokupiec (7. rocz. śm.) oraz zm. Erazma Kęsickiego

2) za zm. matkę Janinę (9. rocz. śm.), dziadków Rozalię i Kazimierza (30. r. śm.)  oraz zm. ojca Zenona Smolińskich

————————————————————————————————–

PIĄTEK – 11.05.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Erykę Pietruszka

  7.30 – 1) za zm. Stefana Nowackiego oraz zm. z rodzin Nowackich i Kaczmarek

2) za zm. Zofię Gierat (11. rocz. śm.) oraz zm. z rodzin Dudek i Gierat

16.00 – ślub konkordatowy: Aleksandra Brela – Jarosław Mikosz

18.00Msza święta zbiorowa za zmarłych

—————————————————————————————————

SOBOTA – 12.05.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. rodziców Zofię i Zbigniewa Mielcarskich, zm. Irenę i Stanisława Gil oraz zm. z pokrewieństwa z obydwu stron

  7.30 – za zm. Helenę i Ludwika Frajkur, Emila Piekarz, Katarzynę i Włodzimierza Czekaj oraz zm. z rodzin Kułaj i Gnyp

  9.00Msza święta w języku niemieckim:

za zm. ojca Alojzego Daszek oraz w intencji rodziny Daszek

17.00adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Reginy Baranek z okazji 50. rocz. urodzin oraz 31. rocz. ślubu (od siostry z rodziną)

2) za zm. Karola Harońskiego (w dniu urodzin) oraz zm. z pokrewieństwa

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 13.05.2012 r. – VI Niedziela Wielkanocna

  7.00 – za zm. Teodozję i Piotra Majcher oraz ich rodziców

  9.00 – Do Bożej Opatrzności i Ducha Świętego w intencji wspólnot Domowego Kościoła oraz o dar powołania do udziału w letnich rekolekcjach

10.00W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej

12.00 – za zm. Erwina Nawrat (21. rocz. śm.)

13.15 – W intencji przyjmujących sakrament chrztu (Michał Stajniak, Oskar Szczepanik)

15.00nabożeństwo majowe (z udziałem dzieci pierwszokomunijnych)

18.00 – za zm. Franciszka Przechrzta (3. rocz. śm.; od kuzyna Kazimierza)

             Procesja oraz Nabożeństwo Fatimskie  

—————————————————————————————————

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje