OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04 – 05.05.2013 r.

 1. Dziś kończymy w naszej parafii Misje Święte. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Krzyża misyjnego (nie będzie nabożeństwa o godzinie 17.30). O godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 2. Dziękujemy Ojcom Oblatom z Kędzierzyna: o. Kazimierzowi oraz o. Jarosławowi za podjęcie trudu głoszenia Misji w naszej parafii.
 3. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 4. W poniedziałek o godzinie 18.30 odbędzie się pierwsza próba przed uroczystością pierwszokomunijną. Dzieci spotykają się przy Grocie. Ze względu na konieczność przekazania ważnych informacji zapraszamy również rodziców. Kolejne próby odbędą się w przyszłym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę.
 5. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 6. Od środy zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe. Spotykamy się codziennie o godzinie 17.30. Po nabożeństwie dzieci mogą w zakrystii odebrać pamiątkowe obrazki.
 7. Także w środę o godzinie 9.00 ma miejsce wyjazd dzieci i młodzieży do parku rozrywki w Żorach. Spotykamy się o godzinie 9.00 pod probostwem.
 8. Msza św. szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tych dniach pozostają parafii.
 9. Najbliższe spotkania w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w następny czwartek 9. maja (dla klasy drugiej) oraz 16. maja (dla klasy pierwszej).
 10. W piątek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 (nie ma  w tym dniu postu piątkowego).
 11. W tym samym dniu po Mszy o godzinie 7.00 w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy zainteresowanych.
 12. Także w piątek po Mszy świętej o godzinie 7.00 ma miejsce wyjazd na pielgrzymkę do Dębowca (można zostawić bagaże na plebanii).
 13. Z kolei w sobotę o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym
 14. Za tydzień po Mszy wieczornej w domu katechetycznym ma miejsce nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 15. W przyszły piątek – 10 maja chcemy zaprosić na spacer po Zandce. Rozpoczęcie o godzinie 16.00 przy Straży Pożarnej. Ze względów organizacyjnych (kolacja u sióstr karmelitanek) prosimy chętnych o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
 16. W dniach od 24 do 26 maja br. chcemy zorganizować parafialne dni skupienia w Brennej. Bliższe informacje oraz zapisy również w kancelarii parafialnej.
 17. Prosimy również, by osoby, które wyraziły chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch w kancelarii potwierdziły swój zamiar.
 18. Jak co tydzień zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi film dokumentalny o księdzu męczenniku z czasów II wojny światowej; jest także o kard. Timothy Dolanie z Nowego Jorku, nazywanym amerykańskim Wojtyłą. Można również w zakrystii nabyć książkę „Czyściec istnieje naprawdę”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 28.04.2013 r. – V Niedziela Wielkanocna

7.00 – za zm. Jadwigę Karpińską (17. rocz. śm. )

9.00 – za zm. Henryka Latocha oraz zm. Antoninę

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych dla Grzegorza Tomaszek

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę w intencji Joanny i Alojzego Honisz z okazji 35. rocz. ślubu, w intencji Kariny i Sebastiana Honisz z okazji 5. rocznnicy ślubu oraz o opiekę Anioła Stróża dla Małgosi i Tomka

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Moniki Luks z okazji 80. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św. (Mikołaj Kowalski, Zuzanna Nawrat, Dariusz Smoła, Alicja Paszko, Paweł Pawłowski Tymon Pawlik)

15.00 – nabożeństwo Krzyża Misyjnego

18.00 – za zm. rodziców Annę i Michała Karaś, Władysława, Jana, Stefanię Karaś, Michalinę, Stanisława, Teresę Czernickich, Zofię, Krzysztofa, Jerzego, Danutę Kondej oraz zm. Genowefę Siuta

PONIEDZIAŁEK– 29.04.2013 r. – św. Katarzyny Sieneńskiej

6.30 – za zm. Agnieszkę Zalewską (od chóru Credo)

7.30 – za zm. Krystynę Englisz i Danutę Madziąg

18.00 – 1) za zm. Lucjana Swieboda (14 rocz. śm.) oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Helenę i Wincentego Śliwińskich oraz zm. z rodziny z obydwu stron

WTOREK – 30.04.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Gertrudę Szczuraszek

7.30 – 1) za zm. brata Jana Serwaczak, zm. rodziców Annę i Jana, siostrę Kazimierę, Marię, zm. brata Józefa, zm. bratową Stanisławę

2) za zm. Waldemara Mielech (od mamy Antoniny)

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP prośba o umocnienie wiary mieszkańców ul. Wołodyjowskiego; do MBNP z prośbą o ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla syna Jana; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla córki Marianny z okazji 50. rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie w intencji Anny Kotrys; do MBNP z prośbą o zdrowie dla syna oraz w pewnej intencji

ŚRODA – 01.05.2013 r. – św. Józefa, Rzemieślnika

6.30 – za zm. Henryka Duda, zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. z pokrewieństwa

7.30 – za zm. Zygmunta Mokrzyckiego, Mariana Mokrzyckiego, Stanisławę i Stefana Szymkiewicz

18.00 – 1) za zm. Jolantę i Marka Maruszczyk (8. rocz. śm.) oraz zm. z rodziny

2) za zm. Weronikę Chmielowską, Henryka Chmielowskiego i Elzę Chmielewską

CZWARTEK – 02.05.2013 r. – św. Atanazego

6.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Tomasza Daschek z okazji 32. rocznicy urodzin

7.30 –  Do Chrystusa Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

17.00 – 1) za zm. Tadeusza Macełko, zm. Annę i Jana oraz zm. z pokrewieństwa

2) za zm. Jadwigę Zelek (4. rocz. śm.) oraz zm. Annę Wojtaszyńską

PIĄTEK – 03.05.2013 r. – Uroczystość NMP Królowej Polski

7.00 – Za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

9.00 – za zm. Eugeniusza Sucharzewskiego (w rocz. śm.), zm. rodziców Wojciecha i Marię oraz zm. rodzeństwo i dziadków

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę w intencji Kazimierza z okazji 75. rocznicy urodzin, błogosławieństwo z okazji 55. rocznicy ślubu Czesławy i Kazimierza oraz o zdrowie dla całej rodziny (TD)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – 1) za zm. Longina i Barbarę Suma, zm. z rodzin Suma, Mazur. Wajda, Tabor

2) za zm. Edwina, Kazimierę i Rudolfa Schier, zm. z rodziny Matykiewicz i Nic

 SOBOTA – 04.05.2013 r. – św. Floriana, Męczennika

6.30 – za zm. z rodzin Krajnik, Kowalskich, Śloskowskich

7.30 – 1) Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Barbary Brzoza z okazji 75. rocznicy urodzin

14.00 – ślub konkordatowy: Aleksandra Jawoszek – Piotr Lichota

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Annę, Jana i Józefa Cichoń oraz zm. z pokrewieństwa

2) za zm. Zuzannę i Karola Ogrockich, brata Ludwika oraz zm. z pokrewieństwa

 NIEDZIELA – 05.05.2013 r. – VI Niedziela Wielkanocna

7.00 – za zm. rodziców Janinę i Adolfa Fortuna, męża Bronisława, zm. teściów Janinę i Jana Boczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 – za zm. rodziców Marię i Zenona Dawidowicz

10.30 – W intencji parafian (w rocznicę poświęcenia kościoła)

12.00 – 1) za zm. męża Zdzisława Motyl (19. rocz. śm.) oraz zm. z rodziny Marzec, Motyl

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Wójtowicz z okazji 18. rocznicy urodzin

13.15 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jana Smieszek z okazji 70. rocznicy urodzin oraz opiekę Anioła Stróża dla wnuka Kacpra z okazji 4. rocznicy urodzin (TD)

18.00 – za zm. Jana i Mariana Szwaczków oraz zm. rodzeństwo z obydwu stron

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje