Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

J 20, 19-23

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

27.05. – 03.06.2012 r.

 • Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, przed kościołem natomiast zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. (w związku z tym zbiórka Caritasu zostanie przeniesiona na następną niedzielę).   
 • Dziękujemy wszystkim, którzy mogli uczestniczyć w tegorocznych nabożeństwach majowych. Przypominamy, że spotykamy się do czwartku włącznie o godzinie 17.30.
 • Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świat. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają, by dzień ten – 28 maja 2012 roku był dniem modlitwy i postu za Kościół w Sudanie.
 • We wtorek zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 • Dzieci mają spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek o godzinie 16.30. Następnie o godzinie 17.00 Msza święta szkolna. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku.
 • W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 odbędzie się w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy.
 • W tym samym dniu od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Serca Jezusowego.
 • Także w piątek po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do Bractwa Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy zainteresowanych.
 • Msza święta młodzieżowa zostanie odprawiona dopiero za dwa tygodnie tj. 15 czerwca. Będzie jednocześnie dziękczynieniem za mijający rok szkolno – akademicki.
 • W sobotę  punktualnie o godzinie 6.30  spod probostwa ma miejsce wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej (w związku z tym nie odbędzie się w tym dniu spotkanie czcicieli Matki Bożej Królowej Pokoju).
 • Także w sobotę od godziny 8.30 odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 • W tym dniu rocznicę swoich urodzin obchodzi nasz wikariusz – ks. Tomasz Szumlas. Życzmy Mu wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Uroczysta Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godzinie 10.30.
 • Także w niedzielę po Mszy wieczornej w domu katechetycznym ma miejsce nauka przedślubna dla narzeczonych. Jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami, dlatego prosimy, by przybyły wszystkie pary, które zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński w czasie wakacji.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi płyta z niezwykłym  filmem o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii. Można również nabyć najnowszy numer  „MGN”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 27.05.2012 r. – Zesłanie Ducha Świętego

7.00 – za zm. mamę i babcię Helenę Janas oraz zm. prababcię Marię Janas

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Natalii Kamczyk z okazji 2. rocznicy urodzin, dla Łukasza Kamczyk z okazji 12. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej  rodziny

10.30 – za zm. Annę Sroga, Walentego Gołuzd oraz zmarłych rodziców i rodzeństwo z obydwu stron

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o błogosławieństwo  i zdrowie w intencji Ireny z okazji 80. rocznicy urodzin (TD)

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu świętego (Magdalena Wszołek, Zuzanna Jezierska, Arkadiusz Behra, Martyna Wasilewska)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. syna Marka Dworaczyk oraz z prośbą  o opiekę dla synowej i wnuków

PONIEDZIAŁEK – 28.05.2012 r. – NMP Matki Kościoła

7.00 – za zm. z rodzin Gmyrek, Brudny i Nowak

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo  i zdrowie w intencji Jana Golik z okazji 80. rocznicy urodzin

10.30 – za zm. Weronikę(w rocz. śm.), zm. Edwarda i Zygmunta Wnukowskich, zm. Cecylię i Alfonsa Manusz oraz zm. Karolinę i Filipa Banisch,

18.00 – 1) za zm. Danutę i Tadeusza Pisiewicz, zm. Marię i Kazimierza Knapik

2) za zm. Michała Pawlik (8. rocz. śm.; od rodziny)

WTOREK – 29.05. 2012 r. – św. Urszuli Ledóchowskiej

6.30 – za zm. Barbarę Frejusz

7.30 – 1) za zm. Jerzego Grabowskiego (1. rocz. śm.), zm. Annę, Andrzeja i Bolesława Kubal oraz zm. Irenę, Józefa i Zdzisława Grabarskiego

2) za zm. rodziców Bronisławę i Józefa Błońskich oraz zm. Antoninę  i Feliksa Samorzewskich

3) Do Bożego Miłosierdzia z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla Adolfa z okazji rocznicy urodzin

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i potrzebne łaski dla Marii; do MBNP z prośbą o zdrowie w pewnej intencji; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 30.05.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Marię i Wiktora Paschenda

7.30 – 1) za zm. Bartłomieja Runowskiego (od rodziny Gniazdowskich)

2) za zm. rodziców Wandę i Mieczysława Richter, Eugenię i Józefa Potrzulskich oraz zm. z rodziny z obydwu stron

18.00 – 1) za zm. Bolesława Kujawa (1. rocz. śm.) oraz zm. z rodziny z obydwu stron

2) za zm. brata Marcina Szybielok (4. rocz. śm.), zm. rodziców Renatę i Eryka oraz zm. teścia Bolesława Frelich

CZWARTEK – 31.05.2012 r. – Nawiedzenie NMP

6.30 – za zm. matkę Gertrudę Szczuraszek, zm. teściową Barbarę Sojczyńską oraz zmarłych z pokrewieństwa

7.30 – 1) za zm. Klarę i Józefa Stuchlik oraz ich zm. rodziców

2) za zm. córkę Annę Kawka (4. rocz. śm.)

17.00 – 1) za zm. żonę, matkę i babcię Krystynę Sadło (1. rocz. śm.) oraz zm. babcię i prababcię Genowefę Pietrych (2. rocz. śm.)

2) za zm. Karolinę Grek, Janinę Grek, Klarę Orszulik, Władysławę Masłowsk oraz zm. Wojciecha Masłowskiego

PIĄTEK – 01.06.2012 r. – I Piątek Miesiąca

6.30 – za zm. Mieczysława Kamińskiego (17. rocz. śm.)

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

2) za zm. Edwarda Hałas (w rocz. urodzin)

3) za zm. Teodora (40. rocz. śm.)

13.00 – ślub konkordatowy: Joanna Sikora – Mariusz Kępka

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego

SOBOTA – 02.06.2012 r. – I Sobota Miesiąca

6.30 – za zm. córkę Annę Łaniewską

7.30 – za zm. Ryszarda i Mieczysława Nowak (od rodziny)

13.00 – ślub konkordatowy: Ewelina Malczak – Marcin Śliwiok

14.00 – ślub konkordatowy: Monika Płonka – Robert Nitek

16.00 –  ślub konkordatowy: Agata Magdziarz – Jakub Madaj

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Ewę Nawrat (8. rocz. śm.)

2) za zm. Marię Czaplińską, zm. z rodzin Czapliński i Żyromski oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

NIEDZIELA – 03.06.2012 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Zuzanny i Marcina Kubon z okazji 30. rocz. ślubu, Anny i Grzegorza z okazji 5. rocz. ślubu oraz błogosławieństwo dla syna Szymona, córki Joanny i wnuka Łukasza z okazji rocznicy urodzin

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Grzegorza Malinowskiego z okazji rocz. urodzin oraz w intencji córki Alicji

10.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo dla ks. Tomasza Szumlasa z okazji rocznicy urodzin

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o błogosławieństwo i zdrowie w intencji absolwentów Liceum Pedagogicznego w Zabrzu z okazji 50. rocznicy zdania egzaminu maturalnego oraz za zmarłych profesorów i zmarłe koleżanki

13.15 – za zm. Janinę Weingricht (1. rocz. śm.)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. Helenę Walter

 

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje