OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02-09.12.2012 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci naszego patrona – św. Andrzeja Apostoła. Serdecznie witamy wszystkich przybyłych gości. O godzinie 16.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory odpustowe, w czasie których jako parafialna wspólnota odnowimy swoje wyznanie wiary i przynależność do Chrystusa; o godzinie 18.00 – Msza wieczorna (ze względu na odpust nie odbędzie się dzisiejsza katecheza przedmałżeńska).
 2. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii, przed kościołem natomiast zbiórka na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 3. Rozpoczynamy okres Adwentu oraz nowy rok liturgiczny. Hasło roku brzmi „Być solą ziemi” i jest jednocześnie zachętą do odkrycia przez ludzi ochrzczonych ich tożsamości oraz wynikających z niej zadań.
 4. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach roratnich. Spotykamy się od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 (we wtorki o godzinie 16.00). Dzieci przynoszą ze sobą tradycyjne lampiony. W związku z tym nie będzie odprawiana w tygodniu (z wyjątkiem piątku i soboty) Msza wieczorna o godzinie 18.00.
 5. Pragniemy również zorganizować roraty dla młodzieży i dorosłych w formie spotkań ze świętymi i błogosławionymi. Temat spotkań brzmi: „Nasi święci bez liftingu”. Zapraszamy w każdy piątek o godzinie 18.00. W najbliższy chcemy przybliżyć postać św. Joanny Beretty Molli. Po Mszy będzie możliwość uczczenia relikwii oraz okazja do spowiedzi lub rozmowy duchowej (do godziny 20.00).
 6. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Barbary – patronki górników. O godzinie 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji wszystkich pracujących w górnictwie, ich rodzin oraz za zmarłych górników. Serdecznie zapraszamy.
 7. Także we wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek i Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 9. Dzieci mają swoją spowiedź w czwartek od godziny 16.30. Następnie o godzinie 17.00 – Msza święta roratnia, a po niej spotkanie przed bierzmowaniem dla klas pierwszych gimnazjalnych.
 10. Także w czwartek  od godziny 17.00 czynna jest w domu katechetycznym Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych.
 11. W tym samym dniu o godzinie 18.00 obowiązkowa nauka przechrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę oraz nadchodzące święta przyjmą sakrament chrztu świętego.
 12. W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 odbędzie się w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy zainteresowanych.
 13. W tym samym dniu o godzinie 17.00 – roraty dla dzieci, następnie o godzinie 18.00 – roraty dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.
 14. W sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach.
 15. W tym samym dniu o godzinie 7.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym. Zapraszamy.
 16. Także w sobotę o godzinie 12.00 wspólnota Legionu Maryi spotyka się na wspólnej modlitwie w kościele w tzw. Godzinie łaski dla całego świata. Zapraszamy wszystkich parafian.
 17. Przypominamy, że Msza święta w języku niemieckim zostanie odprawiona dopiero za tydzień tj. 15 grudnia.
 18. W najbliższa niedzielę na Mszy świętej o godzinie 9.00 Dzieci Maryi obchodzą swoją doroczną uroczystość połączoną z przyjęciem do swojego grona nowych marianek. Zapraszamy szczególnie rodziców oraz rodzeństwo naszych Marianek.
 19. Także za tydzień po Mszy wieczornej kolejne spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy.
 20. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę – 15 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 21. W sobotę – 22 grudnia o godzinie 14.30 chcemy zorganizować tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych. Chętnych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 22. W zakrystii oraz kancelarii parafialnej można nabyć opłatki świąteczne oraz tradycyjne świece adwentowe rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapraszamy.
 23. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi cykl adwentowy o podstawowych prawdach ewangelizacyjnych; „Godne umieranie czy eutanazja” – o tym, czy testament życia jest zgodny z nauczaniem Kościoła.
 24. W najbliższy piątek o godzinie 15.00 zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy tak chętnie przychodzą pomagać w sprzątaniu.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 02.12.2012 r. – uroczystość odpustowa

7.00 – za zm. Andrzeja Karpińskiego (20. rocz. śm.)

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty Stalka z okazji 18. rocznicy urodzin

10.30 – za zm. syna Łukasza Masłowskiego (5. rocz. śm.)

12.00 – uroczysta suma odpustowa:

1) Do św. Andrzeja Apostoła w intencji parafian

2) za zmarłych parafian

3) zm. Eugenię Buczkowską, zm. rodziców i rodzeństwo z obydwu stron, zm. Elfrydę Górecką i Tadeusza Ufnal

4) za zm. Maksymiliana Jaśkowskiego (30. dni po śm.; od parafii)

13.30 – za zm. żonę Zofię Konieczko (9. rocz. śm.), zm. rodziców i rodzeństwo

16.00 – uroczyste nieszpory odpustowe

18.00 – za zm. rodziców Stanisława i Jadwigę Patyna

PONIEDZIAŁEK – 03.12.2012 r. – św. Franciszka Ksawerego

6.30 – za zm. ojca Teodora

7.30 – 1) W intencji misji i misjonarzy

2) za zm. Gabrielę Daniłow (3. rocz. śm.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę dla Heleny Stachurskiej z okazji 70. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie dla córki Kariny i wnuków oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

WTOREK – 04.12.2012 r. – św. Barbary

6.30 – za zm. rodziców Katarzynę i Władysława oraz zm. brata Kazimierza

7.30 – za zm. Barbarę Frejusz i Bogusława Owczarek

9.00 – Do św. Barbary w intencji górników, ich rodzin oraz za zmarłych górników

16.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i opiekę w intencji Barbary z okazji rocznicy urodzin

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

W Roku Wiary z prośbą o umocnienie wiary dla mieszkańców ulicy Klosego; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i opiekę dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla i prawnuków; do MBNP z prośbą o błogosławieństwo dla naszych kapłanów oraz przeprowadzanego remontu kościoła

ŚRODA – 05.12.2012 r. – dzień powszedni

6.30 –  za zm. rodziców Tomasza i Jadwigę Wrzyciel

7.30 – 1) za zm. Magdalenę Schwiegel

2) za zm. Tadeusza Elmerych

18.00 – 1) za zm. Renatę Zgodzaj (5. rocz. śm.), zm. Olgę Grabiec, Edwarda Leończuk, Andrzeja i Gerarda Chmura, Rutę Witt, Bernarda i Marię Witt, Rozalię Czech, Gintera Ciepły oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Małgorzatę Jędrzejowską i córkę Martę Kahler (2. rocz.śm.)

CZWARTEK – 06.12.2012 r. – I Czwartek Miesiąca

6.30 – za zm. Magdalenę Kosmowski

7.30 – 1) Do Chrystusa Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

2) za zm. męża Stanisława Szylińczuk, zm. rodziców, braci i siostry, zm. teściów oraz zmarłych z rodziny

17.00 – 1) za zm. rodziców Helenę i Piotra Świąder

2) za zm. Henrykę Kotowicz

PIĄTEK – 07.12.2012 r. – św. Ambrożego

6.30 –  za zm. Elżbietę Smith (1. rocz. śm.)

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

2) za zm. Zofię i Andrzeja Laskowskich oraz zm. z rodziny

3) za zm. Marię Kras

17.00 – za zm. Aleksandrę Szewczyk (5. rocz. śm.), zm. Grzegorza, Helenę, Michała i Mieczysława Uberna, zm. Marię i Aleksandra Skóra

18.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego

SOBOTA – 08.12.2012 r. – Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00 – W intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju

9.00 – intencja wolna ………………………..

10.30 – za zm. męża Aleksandra Kurek (w rocz. śm.), zm. córkę Halinę Kapsiak  oraz zm. z rodzin Kurek, Ginda

12.00 – Godzina łaski dla całego świata (spotkanie modlitewne)

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. rodziców Jadwigę i Tomasza Nowickich, zm. Alojzego i Stefana oraz zm. Piotra Wloka

2) za zm. Marię Żeglin oraz męża Władysława

NIEDZIELA – 09.12.2012 r. – II Niedziela Adwentu

7.00 – za zm. Jana Lichowicz zm. syna Zbigniewa, zm. rodziców, rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marianek i ich najbliższych

10.30 – za zm. Stanisławę i Józefa Siekluckich (4. rocz. śm.), zm. Antoninę  i Władysława Kalickich oraz zm. z rodziny z obydwu stron

12.00 – za zm. syna Mateusza Rębacz  (4. rocz. śm.)

13.15 – 1) W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Oktawian Biela, Weronika Woźniak, Kacper Kędzierski)

2) Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę i dary Ducha św. oraz o pomoc w podejmowaniu decyzji dla Jacka i Filipa z okazji 18. rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Kazimierza Grudzińskiego (24. rocz. śm.) oraz zm. rodziców

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje