OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.05 – 02.06.2013 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 2. Także dzisiaj Dzień Matki. Dziękując za dar macierzyństwa, z okazji święta składamy najlepsze życzenia. Niech Maryja – najlepsza z matek wyprasza Wam u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.
 3. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego; przed kościołem natomiast  zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. W związku z tym  zbiórka Caritasu zostanie przeniesiona na następną niedzielę.
 4. Dzisiaj oraz, podobnie jak w ubiegłą niedzielę ma miejsce akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej możliwość legalnej aborcji. W zakrystii zostały przygotowane specjalne listy, na które można składać podpisy.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych nabożeństwach majowych. Przypominamy, że spotykamy się do piątku włącznie o godzinie 17.30.
 6. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 7. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 12.00 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 udamy się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. W czasie procesji swoją postawą składamy publiczne wyznanie wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje udziału we Mszy Świętej. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przygotowują poszczególne ołtarze.
 8. Zachęcamy, by udekorować okna wzdłuż trasy, którą przejdzie procesja. Zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne oraz małe dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
 9. Niestety, ze względu na podeszły wiek nie możemy już liczyć w tym roku na naszych górników. Dziękujemy za te wszystkie lata, gdy swoją obecnością uświetniali ważniejsze uroczystości parafialne. Jednocześnie zwracamy się z gorącym apelem: jeśli są w parafii górnicy, który chcieliby w galowych mundurach uczestniczyć w uroczystościach parafialnych, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 10. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do sypania kwiatów. W piątek i sobotę procesja będzie miała miejsce o godzinie 17.30 a w następne dni po wieczornej Mszy świętej.
 11. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. O godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.
 12. Także w sobotę odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 13. W Roku Wiary Ojciec Święty zachęca, by w łączności z nim zorganizować adorację Najświętszego Sakramentu. Chcemy na taką adorację zaprosić w najbliższą niedzielę od godziny 17.00.
 14. W tym samym dniu po wieczornej Mszy świętej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj przyszli sprzątać kościół. Serdecznie zapraszamy do sprzątania, ze względu na uroczystość Bożego Ciała już w środę o godzinie 18.30
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi o nowej tradycji – wieczornych koncertach uwielbieniowych w Boże Ciało; o włoskim księdzu zamordowanym przez sycylijską mafię, a także rozmowa z kard. Meisnerem o tym dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak jak Polacy kochali Jana Pawła II.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 26.05.2013 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę dla rodzin Elżbiety i Andrzeja

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i dary Ducha św. dla Łukasza z okazji 13. rocznicy urodzin, Natalii z okazji 3. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla rodziny Kamczyk

10.30 – za zm. mamę Marię Tac, zm. teściową Danutę Woźniak

12.00 – za zm. mamę i babcię Helenę Janas oraz zm. prababcię Marię Janas

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św. (Nikola Frącz, Bartosz Klyszcz, Jakub Maciejczyk, Michalina Sroka)

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. rodziców Barbarę i Zygmunta Bilnickich, zm. braci Jarosława i Stanisława, oraz zm. bratową Annę

PONIEDZIAŁEK– 27.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. mamę Urszulę Pakosz (w rocz. śm.)

7.30 – za zm. mamę Barbarę Frejusz oraz zm. ojca Bonifacego Frejusz

18.00 – 1) za zm. Weronikę Wnukowską (20. rocz. śm.), zm. Edwarda i Zygmunta, Cecylię i Alfonsa Manusz oraz zm. Filipa i Karolinę Banisz

2) za zm. z rodziny Gmyrek, Brudny, Siemiński, Węclewicz

WTOREK – 28.05.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. ojca Wiktora Niedospał (1. rocz. śm.), matkę Marię, brata Tadeusza, oraz zm. Stanisława i Emilię Ptaszek

7.30 – 1) za zm. Irenę Zaworka (od sąsiadów z ul. Wolności 191, 193, 193a)

2) za zm. Gerarda Hajda (6. rocz. śm.), zm. rodziców Anielę i Franciszka, teściów Antoninę i Wojciecha Kaczmarek oraz zm. szwagra Henryka Knapczyk

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za powrót do zdrowia syna Jana, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgosi, Oli i całej rodziny; do MBNP z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla syna Piotra

ŚRODA – 29.05.2013 r. – św. Urszuli Ledóchowskiej

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę dla Norberta z okazji 75. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

7.30 – 1) za zm. rodziców Tadeusza i Józefę Dworak, zm. brata i bratową Mirosława i Janinę Dworak

2) za zm. Annę Czepiel (30. dni po śm.)

18.00 – 1) za zm. Michała Pawlik (9. rocz. śm.), zm. Katarzynę Niemiec i Sylwestra Król

2) za zm. Mariannę i Walentego Napierałów

CZWARTEK – 30.05.2013 r. – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.00 – za zm. rodziców Jana i Anielę Kaczówka, dziadków Julię i Stanisława Saletnik oraz zm. Marię i Stanisława Kaczówka

9.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Władysławy Goczał z okazji 80. rocz. urodzin oraz za zm. męża i rodziców

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji rodziny Nowak oraz dary Ducha św. dla Dawida i Jakuba

3) za zm. Annę Czepiel (30. dni po śm.; od sąsiadek)

4) za zm. Józefa, Stanisława i Wacława Gorczycę

           Procesja eucharystyczna

12.00 – za zm. męża Alfreda, syna Krystiana, zm. teściów Jadwigę iJózefa Woźnicę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.30 – nabożeństwo eucharystyczne

18.00 – za zm. koleżankę, żonę, matkę i babcię Krystynę Sadło (2. rocz. śm.), zm. babcię i prababcię Genowefę Pietrych (3. r. śm.) oraz zm. Tadeusza Pietrych (1 r. śm.)

PIĄTEK – 31.05.2013 r. – Nawiedzenia NMP

6.30 – za zm. Stanisławę Magierską i Mieczysława Mucha

7.30 – 1) za zm. Klarę i Józefa Stuchlik oraz zm. rodziców

2) za zm. córkę Annę Kawka (5. rocz. śm.)

18.00 – 1) za zm. syna Marka Dworaczyk oraz o opiekę dla synowej i wnuków

2) za zm. Marcina Szybielok (5. rocz. śm.), zm. rodziców Renatę i Eryka, teścia Bolesława Frelich oraz zm. z rodziny i pokrewieństwa

SOBOTA – 01.06.2013 r. – św. Justyna, Męczennika

6.30 – za zm. Mieczysława Kamińskiego (18. rocz. śm.)

7.30 – 1) Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo opiekę i zdrowie w intencji Gertrudy Dworaczyk z okazji 75. rocznicy urodzin

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Zofię i Jana Wilgusiewicz oraz zm. Feliksa Płaszczyk

2) za zm. Teodora Łożyńskiego (w rocz. śm.)

NIEDZIELA – 02.06.2013 r. – Niedziela IX Zwykła

7.00 – za zm. Marię Sieńko (1. rocz. śm.) oraz zm. Walentego (24. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Marię Czaplińską, zm. z rodziny Czaplińskich i Żyromskich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Gabrieli Badura z okazji 50. rocz. urodzin (TD)

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla Izabeli i Franciszka Piaseckich oraz błogosławieństwo dla dzieci ( TD)

13.15 – za zm. Karolinę i Janinę Grek, Klarę Orszulik, Władysławę i Wojciecha Masłowski

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 – za zm. męża Józefa (14. rocz. śm.), zm. rodziców Anastazję i Jerzego oraz braci Jana i Antoniego Macioł

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje