Drodzy Rodzice!

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym nie możemy zorganizować uroczystości Pierwszej Komunii świętej w planowanym terminie 3 maja 2020 roku.
Prawdopodobnie po Wielkanocy dzieci nie wrócą do szkół, w związku z tym staje się niemożliwe przygotowanie ich do tej ważnej uroczystości, łącznie z zaplanowanym wcześniej przeprowadzeniem indywidualnych rozmów dopuszczających.
Dlatego, chciałbym zaproponować nowy termin Pierwszej Komunii świętej – w niedzielę 6 września 2020 roku o godzinie 10.00.
Przeżywamy obecnie niezwykle trudny czas, może najtrudniejszy w naszym życiu. Dlatego proszę Was o modlitwę w intencji ustania pandemii koronawirusa. Starajcie się, jeśli to możliwe, codziennie wraz z Waszymi dziećmi odmawiać dziesiątkę różańca w tej intencji. Ogromna jest siła modlitwy odmawianej wraz z dziećmi w rodzinach. My kapłani, w łączności z Wami, także codziennie o godzinie 20.30 gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej.
Zawsze, ilekroć rozpoczynałem kolejny rok przygotowań dzieci pierwszokomunijnych, zastanawiałem się jak to przygotowanie ma wyglądać. Widać, że Pan Bóg w tym roku zaproponował jedyny w swoim rodzaju sposób przygotowania.
Na pewno zostaniemy zmuszeni do przewartościowania wielu spraw, ale może również docenimy te, które na co dzień gdzieś umykają, jak chociażby codzienna modlitwa czy niedzielna Eucharystia.
Na ten trudny czas zapewniam Was o mojej modlitwie.

ks. proboszcz

pierwsza komunia święta

Kategorie: Aktualności