W naszej parafii ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”.

To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. Nasza parafia chce wesprzeć w tym roku Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Zabrzu.

W związku z tym, w naszym kościele znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką jedną bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowania paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel.

Dary pozostawione pod choinką, zostaną następnie przekazane do Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Zabrzu oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

Prócz środków higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci (które stanowią podstawę akcji) w szczególnych potrzebach ośrodek uwzględnił:
zwykłe chusteczki w kartonikach, chusteczki nawilżane, podkłady do przewijania, pościel dziecięca do łóżeczka niemowlęcego, elektryczną nianię, termometr bezdotykowy oraz nebulizator.

Akcja trwa do 21 grudnia.

Zobacz krótki film o akcji: Paczuszka dla Maluszka – Dobrze jest Pomagać!
Strona internetowa akcji: paczuszkadlamaluszka.pl

paczuszka dla maluszka

Kategorie: Aktualności