„Tak Bóg umiłował świat,
że Syna swego dał…”

                                          (J 3, 16)  

 

Uroczystość Trójcy Najświętszej

04 – 11.06.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Najświętszej kończy okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej. O godzinie 17.30 nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Po niej na probostwie nauka przedślubna dla narzeczonych. Jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby ubogich.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Po nowennie na probostwie spotkanie rady parafialnej. Zapraszamy zainteresowanych.

 1. W środę po Mszy wieczornej na probostwie dyżur prawnika ks. Józefa Kary.

 1. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 12.00 oraz wieczorem o 18.00.

 1. Po Mszy o godzinie 9.00 udamy się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. W czasie procesji swoją postawą składamy publiczne wyznanie wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje udziału we Mszy świętej.

 1. Zachęcamy, by udekorować okna wzdłuż trasy, którą przejdzie procesja. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci w strojach komunijnych. Dziękujemy osobom przygotowującym poszczególne ołtarze oraz dekoracje kwiatowe.

 1. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci do sypania kwiatów.

 1. W piątek po Bożym Ciele obowiązuje dyspensa od pokarmów mięsnych.

 1. Także w piątek o godzinie 6.00 ma miejsce wyjazd na wycieczkę do Warszawy. W związku z tym nie będzie w tym tygodniu spotkania seniorów.

 1. Także w piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W sobotę o godzinie 16.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w tym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego. Po nauce możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 1. Jednocześnie chcemy poinformować, iż od września czyli po wakacjach Msza święta z udzielaniem sakramentu chrztu oraz w intencji rocznych dzieci będzie odprawiana tylko w drugą niedzielę miesiąca. Tym samym wracamy do porządku, który obowiązywał jeszcze kilka lat temu. Jest to spowodowane tym, że mamy w parafii coraz mniej chrztów i bardzo często te intencje pozostają wolne, a wierni chętnie by z nich skorzystali.

 1. W kancelarii można zamawiać Msze święte na nowy rok kalendarzowy.

 1. Również w kancelarii we wtorki i czwartki od godziny 16.00 można odbierać zamówione wcześniej zdjęcia z uroczystości komunijnej.

 1. Przypominamy o propozycji wyjazdu na pielgrzymkę do sanktuarium w Gidlach oraz Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. Jednocześnie prosimy, by osoby wyjeżdżające do Głuchołaz wpłaciły resztę kwoty przelewem na konto bankowe ośrodka. Dowód wpłaty przynosimy do kancelarii.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi niezwykle ciekawa rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI; jest także smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków oraz wynikające z tego konsekwencje; zaś w dodatku gliwickim między innymi o nowych kapłanach wyświęconych w naszej diecezji. Zapraszamy do lektury.