„Posłał więc swoje sługi żeby
zaproszonych zwołali na ucztę…”

   (Mt 22, 3)

   

XXVIII Niedziela Zwykła

15 – 22.10.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 nabożeństwo różańcowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

 1. Zachęcamy, szczególnie w roku jubileuszu objawień fatimskich do udziału w nabożeństwach różańcowych. Spotykamy się codziennie o godzinie 17.15.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej. W tym dniu po Mszy wieczornej w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej (którzy zapisali się w tym roku).

 1. We wtorek tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza oraz Nowenna Nieustająca (różaniec odprawiamy przed Mszą).

 1. W tym samym dniu o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie klubu seniora.

 1. Także w środę o godzinie 17.45 spod probostwa ma miejsce wyjazd grupy seniorów na koncert zespołu Śląsk do Katowic.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej nabożeństwo różańcowe.

 1. W piątek po Mszy porannej oraz wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę rocznicę urodzin obchodzi nasz wikariusz ks. Tomasz Brol. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Solenizanta. Zapraszamy.

 1. W przyszły poniedziałek po Mszy wieczornej w domu katechetycznym spotkanie zespołu synodalnego. Materiały synodalne można odebrać w zakrystii.

 1. Caritas diecezji po raz kolejny organizuje akcję rozprowadzania zniczy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy przed kościołem można nabyć takie znicze w cenie 3 zł (po Mszach wieczornych w zakrystii).

 1. Przychodnia „Silesia” przy ul Wolności 124 zaprasza we wtorek w godzinach od 16.00 do 17.00 na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o handlowcach, którzy w niedziele i święta zamykają swoje sklepy i dlaczego warto robić u nich zakupy w dni powszednie; w dodatku gliwickim o jubileuszu 25-lecia diecezjalnej Caritas. Zapraszamy do lektury.