„Sam bowiem wiedział,
co się w człowieku kryje…”

                                                 (J 2, 25)

 

III Niedziela Wielkiego Postu

07 – 14.03.2021 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale; o godzinie 18.00 Msza św. wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu. Chcemy ją przeznaczyć na zakup żywności do paczek świątecznych dla osób ubogich. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o godzinie 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godzinie 17.15

 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele w ramach formacji wspólnoty dorosłych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. Także w poniedziałek o godzinie 19.30 w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z I roku.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca. Podczas nowenny chcemy w sposób szczególny pamiętać o wszystkich kobietach z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Kobiet.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 1. Jednocześnie chcemy poinformować, że najbliższe spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, które miało odbyć się w poniedziałek 15 marca zostaje przeniesione na poniedziałek 12 kwietnia (ze względu na bardzo dynamiczną sytuację związaną z pandemią prawdopodobnie dopiero wtedy będziemy w stanie podjąć decyzje dotyczące uroczystości komunijnej). /czytaj więcej/

 1. Także w czwartek o godzinie 18.00 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z III roku.

 1. W piątek o godzinie 17.15 Droga Krzyżowa, następnie o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu świętym.

 1. W tym samym dniu o godzinie 9.00 w domu parafialnym spotkanie dorosłych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieliby to uczynić.

 1. Także w sobotę o godzinie 16.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w tym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego. Po nauce możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 1. Jednocześnie chcemy poinformować, że nauka dla uczestniczących w obrzędzie sakramentu chrztu świętego w miesiącu kwietniu odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 27 marca o godzinie 16.00.

 1. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne rozprowadzane przez Caritas diecezji. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.

 1. Szkoła Podstawowa nr 37 przy ul. Piłsudskiego 29 organizuje – z zachowaniem reżimu sanitarnego – w najbliższy czwartek i piątek od godziny 17.00 „Dni Otwarte”. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 1. Przypominamy o propozycji przekazywania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Statut takiej organizacji posiada zarówno Caritas diecezji jak i fundacja działająca na rzecz parafii św. Andrzeja. Szczegóły w ”Informatorze”.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi dodatek: Nowenna do św. Józefa oraz wszystko, co wiemy o nowennie; jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w cenie 9 zł poświęconego w całości św. Józefowi. Zapraszamy do lektury.