Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi,
aby widzieli wasze dobre uczynki…

                                          (Mt 5, 16)  

 

V Niedziela Zwykła

05 – 12.02.2023 r.

 

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Smolce za wygłoszone Słowo Boże oraz wszystkim wiernym za złożone po Mszy ofiary na pomoc dla parafii na Ukrainie.

 1. O godzinie 17.30 nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna, a po niej na probostwie nauka przedślubna dla narzeczonych.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby osób ubogich.

 1. W poniedziałek o godzinie 19.00 w domu parafialnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy przynieść wszystkie zaległe dokumenty oraz karteczki do bierzmowania.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta i Nowenna Nieustająca.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej.

 1. Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie „Pełnych Miłości”. Odbędzie się w naszym kościele w czwartek o godzinie 19.00. To kolejne z comiesięcznych spotkań organizowanych przez diecezjalne duszpasterstwo młodzieży w różnych miejscach diecezji.

 1. W piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 1. W tym samym dniu o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii obchodzimy go w październiku. Jednocześnie zachęcamy do modlitwy za chorych.

 1. W tym dniu o godzinie 12.00 zapraszamy na spotkanie do salek przy plebanii chłopców i dziewczęta, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministrantów i marianek. Na spotkaniu mile widziani również rodzice.

 1. Również w sobotę o godzinie 16.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w tym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego. Po nauce możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 1. Także w sobotę o godzinie 11.00 w domu parafialnym pani, która szyje stroje komunijne pobierze miary od pozostałych dzieci. Jest to już ostatni termin.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi o różnych formach życia konsekrowanego; natomiast w dodatku gliwickim pierwszy wywiad z nowym biskupem oraz bardzo ciekawy artykuł o pomocy udzielanej uchodźcom z Ukrainy w domu naszych sióstr. Zapraszamy do lektury.