„Andrzeju, niegdyś rybaku, a teraz dusz apostole,
Niech twoja sieć nas wyłowi z burzliwych świata odmętów…”

                                                                                     (z hymnu)

 

Uroczystość Odpustowa

29.11 – 06.12.2020 r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Apostoła. Serdecznie witamy przybyłych gości i życzymy radosnego świętowania. Dziękujemy ks. Tomaszowi Jaklewiczowi za przewodniczenie sumie odpustowej, wygłoszone kazania oraz za wszystkie lata posługi głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

 1. O godzinie 17.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory odpustowe. O godzinie 18.00 Msza wieczorna. Przypominamy, że nie ma dzisiaj Mszy o 13.15.

 1. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby diecezji; przed kościołem natomiast adwentowa zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 1. Także dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu oraz nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach roratnich. Spotykamy się od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony roratnie.

 1. Zapraszamy również na roraty dla dorosłych w każdy piątek o godzinie 18.00. Temat spotkań: O Eucharystii.

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Apostoła, patrona naszej parafii. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Z kolei w środę od godziny 19.00 na probostwie ma miejsce dyżur prawnika kościelnego.

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi przed nabożeństwami oraz w piątek i sobotę od 17.00.

 1. Dzieci mają swoją spowiedź w czwartek od godziny 16.30 przed roratami.

 1. W piątek po Mszy porannej w kościele spotkanie formacyjne Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Żywego Różańca. Zapraszamy.

 1. Także w piątek o godzinie 18.00 Msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego połączona z roratami dla dorosłych.

 1. W tym samym dniu obchodzimy wspomnienie św. Barbary, patronki górników. O godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników, ich rodzin oraz za zmarłych górników. Jak co roku zapraszamy górników do sztandaru. Ksiądz Biskup w tym dniu udziela dyspensy od postu piątkowego.

 1. W sobotę o godzinie 7.30 Msza święta w intencjach wynagradzających oraz bliskich Sercu Matki Bożej. W związku z istniejącymi ograniczeniami musimy zrezygnować ze spotkania w salce parafialnej.

 1. Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce w sobotę 19 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. Za tydzień o godzinie 19.00 w domu parafialnym nauka przedślubna dla narzeczonych.

 1. W zakrystii można nabyć tradycyjne świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Gorąco zachęcamy tym bardziej, że dochód ze sprzedaży może stanowić w tych trudnych czasach jedyną pomoc jaką okażemy potrzebującym.

 1. Chcemy również w parafii zorganizować akcję „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie Domu Samotnej Matki w Zabrzu. Od przyszłej niedzieli w kościele pojawi się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto chce pomóc, może zabrać taką bombkę zobowiązując się w ten sposób do przygotowania paczki dla jednego dziecka lub przekazania dobrowolnej ofiary. /czytaj więcej/

 1. W zakrystii oraz kancelarii można również nabyć opłatki świąteczne.

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi kalendarz ścienny na rok 2021 z wizerunkami świętych; jest także początek adwentowego cyklu „Objawiło się życie”.