„Przykazanie nowe daję wam,
abyście się wzajemnie miłowali…”

                                          (J 13, 34)  

 

V Niedziela Wielkanocna

15 – 22.05.2022 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna,

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. Przed kościołem chcemy natomiast zorganizować zbiórkę na pomoc uchodźcom, którzy przebywają w domu naszych sióstr. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy od blisko trzech miesięcy regularnie pomagają bądź wspierają funkcjonowanie domu.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Spotykamy się o godzinie 17.30 (we wtorek po Mszy wieczornej w ramach nowenny).

 1. W poniedziałek ma miejsce rocznica poświęcenia kościoła katedralnego naszej diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji diecezji.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta i Nowenna Nieustająca połączona z nabożeństwem majowym. Po nowennie wyjątkowo w domu parafialnym spotkanie Diakonii Słowa Bożego. Zapraszamy zainteresowanych.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.00 w domu parafialnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z II roku (chłopcy).

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00; po niej nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 1. W piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 1. W sobotę 4 czerwca odbędą się w naszej parafii uroczystości jubileuszowe związane z 30-leciem nabożeństw w języku niemieckim w Zabrzu. W programie Msza święta o godzinie 15.00 oraz spotkanie w restauracji „Pod Kasztanami”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej (zapisy do najbliższego piątku; wpłata w wysokości 50 zł).

 1. Przypominamy, że w dniach po uroczystości Bożego Ciała chcemy zorganizować pielgrzymko-wycieczkę do Wambierzyc, Dusznik i Kudowej Zdroju. Zapisy w kancelarii.

 1. W niedzielę 12 czerwca w związku z uroczystością prymicyjną nie będzie o godzinie 13.15 Mszy świętej z udzielaniem sakramentu chrztu św. Osobom, które w tym dniu planowały chrzest dziecka proponujemy udzielenie tego sakramentu po Mszy o godzinie 10.30.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W numerze między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld, zaś w dodatku gliwickim m.in. o złotym jubileuszu kapłaństwa biskupa gliwickiego. Zapraszamy do lektury.

 


 

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam.
Nie tak jak daje świat, Ja wam daję…”

                                          (J 14, 27)  

 

VI Niedziela Wielkanocna

22 – 29.05.2022 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

 1. Także dzisiaj Mszą w katedrze gliwickiej oraz koncertem w Domu Muzyki i Tańca zostaną zainaugurowane obchody Metropolitalnego Święta Rodziny.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce zbiórka na pomoc uchodźcom, którzy przebywają w domu sióstr. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy regularnie pomagają bądź wspierają funkcjonowanie domu.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Spotykamy się o godzinie 17.30 (we wtorek po Mszy wieczornej w ramach nowenny).

 1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Odprawimy je w ramach nabożeństw majowych.

 1. W poniedziałek o godzinie 18.45 w kościele wieczór uwielbienia.

 1. We wtorek o 18.00 Msza święta oraz nowenna połączona z nabożeństwem majowym. Podczas nowenny chcemy w pamiętać o wszystkich matkach z okazji przypadającego w czwartek Dnia Matki.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.30 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z II roku.

 1. W środę zapraszamy wcześniej, o godzinie 17.15 na nabożeństwo majowe przy figurze św. Jana Nepomucena na cmentarzu przy ul. Staromiejskiej.

 1. Msza szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej nabożeństwo majowe.

 1. W piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 1. W tym samym dniu o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. Także w piątek po Mszy wieczornej rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 1. Uczestnikom wrześniowego wyjazdu do Głuchołaz przypominamy, że w czerwcu należy dokonać wpłat przelewem bankowym na konto ośrodka (zostało ono podane w ulotce, potwierdzenie wpłat należy złożyć w kancelarii do końca czerwca).

 1. W związku z organizowanym wyjazdem wakacyjnym dla dzieci do Bąkowa chcemy przeprowadzić w parafii zbiórkę makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na ten cel. Makulaturę można znosić od następnego tygodnia do specjalnego kontenera ustawionego na parkingu przy kościele. Prosimy, by nie wrzucać tam kartonów i innych surowców wtórnych. W przypadku większej ilości lub osób starszych istnieje możliwość odbioru w domu (tel. 690 691 886).

 1. W piątek 3 czerwca od godziny 13.00 w przychodni lekarskiej „SilesiaMed” odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W numerze między innymi o beatyfikowanej właśnie założycielce Żywego Różańca Paulinie Jaricot; jest także próba odpowiedzi na pytanie: czy to już koniec pandemii. Są inne ciekawe artykuły. Zapraszamy do lektury.