„A z obłoku odezwał się głos:
To jest Syn mój Wybrany…”

                                       (Łk 9, 35)

 

II Niedziela Wielkiego Postu

17 – 24.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. O godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Przed kościołem ma miejsce wielkopostna zbiórka na pomoc dla dzieci w Afryce. Za tydzień kolekta przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o godzinie 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godzinie 17.15

Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.

 1. W poniedziałek rocznicę urodzin obchodzi Adrian Kurzal – kleryk będący na stażu w naszej parafii. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w jego intencji. Serdecznie zapraszamy.

 1. Także w poniedziałek po Mszy wieczornej w domu katechetycznym spotkanie kandydatów do bierzmowania (chłopcy).

 1. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy nabożeństwo do św. Józefa.

 1. W tym samym dniu o godzinie 18.00 Msza święta i Nowenna Nieustająca.

 1. Także we wtorek o godzinie 13.00 odprawimy Mszę ku czci św. Józefa w intencji stolarzy i rzemieślników. Serdecznie zapraszamy.

 1. Od poniedziałku do środy na hali MOSiR-u oraz w naszym kościele odbędą się rekolekcje dla młodzieży naszego miasta. Rekolekcje poprowadzi Andrzej Sowa, nawrócony narkoman. W środę Mszę świętą odprawi oraz kazanie wygłosi biskup Andrzej Iwanecki.

 1. W czwartek o godzinie 15.00 w domu katechetycznym spotkanie seniorów.

 1. W tym samym dniu o godzinie 17.00 Msza święta szkolna. Po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 1. Także w czwartek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna, na którą zapraszamy tegorocznych bierzmowańców, ich rodziców i świadków. Po Mszy poczęstunek w domu katechetycznym oraz rozdanie pamiątek bierzmowania.

 1. W piątek po Mszy porannej oraz wieczorem o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym samym dniu o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. Z kolei w sobotę o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Legionu Maryi i auxyliatorów z okazji tzw. Acies. W tym dniu legioniści odnawiają swoje zawierzenie Matce Bożej.

 1. W najbliższą niedzielę o godzinie 9.00 ma miejsce wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczynamy udziałem we Mszy świętej.

 1. Przypominamy również o potwierdzeniu do końca tygodnia udziału we wrześniowym wyjeździe seniorów do Głuchołaz.

 1. Podobnie jak w poprzednich latach, w dniach od 17 do 19 maja br. chcemy zorganizować w Wiśle parafialne rekolekcje weekendowe dla rodzin. Temat rekolekcji „Błogosławieństwo Ojca czyli moc dobrego słowa”. Zapisy oraz wpłata zaliczki do końca kwietnia w kancelarii parafialnej.

 1. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim miedzy innymi o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach; jest także drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – tym razem o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania, a także bardzo ciekawy artykuł o papieskich rekolekcjach. Zapraszamy do lektury.

 


 

„Oto już trzy lata, odkąd przychodzę
i szukam owocu, a nie znajduję…”

                                       (Łk 13, 7)

 

III Niedziela Wielkiego Postu

24 – 31.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale. O godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Kolektę przyszłej niedzieli chcemy przeznaczyć na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w okresie zimowym.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej (w piątek) oraz Gorzkich Żali (w niedzielę).

 1. W poniedziałek ma miejsce uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świetności Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Specjalne deklaracje można odebrać w zakrystii. Prosimy również , by także w zakrystii potwierdzić przystąpienie do adopcji.

 1. Także w poniedziałek o godzinie 18.45 w kościele wieczór uwielbienia.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta i Nowenna Nieustająca.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania II roku (chłopcy).

 1. W czwartek o godzinie 15.00 w domu katechetycznym spotkanie seniorów.

 1. Także w czwartek o godzinie 17.00 Msza święta szkolna. Po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 1. W piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W tym samym dniu po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na majową pielgrzymkę do Bawarii.

 1. W sobotę w kościele w Wniebowzięcia NMP w Zabrzu Biskupicach odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla róż różańcowych. Początek spotkania o godzinie 10.00. Bliższe informacje na plakacie wywieszonym w gablotce.

 1. Także w sobotę po Mszy wieczornej odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni pasyjnych połączony z rozważaniem tekstów Pisma Świętego. Wystąpi Zabrzański Kwintet Żeński. Serdecznie zapraszamy.

 1. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne rozprowadzane przez Caritas diecezji. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.

 1. Również grupa Dzieci Maryi będzie rozprowadzać za tydzień przed kościołem własnoręcznie wykonane kartki oraz ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego.

 1. W czwartek 4 kwietnia chcielibyśmy zaproponować wspólne wyjście do Multikina na film pt. „Miłość i miłosierdzie”. Cena biletu: 12 zł. Zapisy kancelarii.

 1. Z kolei w następną niedzielę tj. 7 kwietnia Bractwo Eucharystyczne organizuje pielgrzymkę do Wrocławia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy również w kancelarii.

 1. Przypominamy także o propozycji majowego wyjazdu na rekolekcje weekendowe dla rodzin. Temat rekolekcji „Błogosławieństwo Ojca czyli moc dobrego słowa”. Zapisy oraz wpłata zaliczki do końca kwietnia w kancelarii.

 1. W dniach od 29 do 31 marca odbędą się w seminarium w Opolu rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje to jedyna okazja, by zobaczyć jak wygląda życie w seminarium. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii.

 1. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim miedzy innymi bardzo ciekawie przygotowany rachunek sumienia, który pomoże nam dobrze przygotować się do spowiedzi; jest także niezwykle ciekawy artykuł o tajemnicy spowiedzi – czemu ona tak naprawdę służy. Są inne ciekawe artykuły. Zapraszamy do lektury.