„U bramy jego pałacu leżał żebrak
pokryty wrzodami imieniem Łazarz…”

                                          (Łk 16, 20)  

 

XXVI Niedziela Zwykła

25.09 – 02.10.2022 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nieszpory; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby diecezji; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby osób ubogich.

 1. W poniedziałek o godzinie 9.30 sprzed probostwa ma miejsce wyjazd na parafialne dni skupienia do Krzeszowic. Powrót w piątek w godzinach popołudniowych.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.00 w kościele zapraszamy na wieczór uwielbienia.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00.

 1. W piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów. Zapraszamy.

 1. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. O godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencjach wynagradzających oraz bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w salce przy probostwie.

 1. Także w sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

 1. W tym samym dniu o godzinie 12.00 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grupy marianek lub ministrantów. Zapraszamy również zainteresowanych rodziców.

 1. Od soboty rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Spotykamy się codziennie o godzinie 17.15 (we wtorek różaniec po Mszy wieczornej w ramach nowenny). Zachęcamy do modlitwy różańcowej wszystkich naszych parafian, szczególnie w tych trudnych czasach, jakich obecnie doświadczamy.

 1. W najbliższą niedzielę o godzinie 12.30 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza święta sprawowana przez biskupów metropolii górnośląskiej w intencji Zabrza i jego mieszkańców z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich. Zapraszamy wszystkich parafian. Nie będzie w tym dniu Mszy o godzinie 13.15.

 1. W związku z uroczystościami jubileuszu miasta najbliższa katecheza przedślubna odbędzie się dopiero 16 listopada o godzinie 19.00.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi o tym w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Są inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury.