„O niewiasto, wielka jest twoja wiara;
niech ci się stanie jak chcesz!”

   (Mt 15, 28)

   

XX Niedziela Zwykła

20 – 27.08.2017 r.

 

  1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nieszpory niedzielne; o godzinie 18.00 Msza św. wieczorna. Zapraszamy.

  1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Kolektę za tydzień chcielibyśmy przeznaczyć na pokrycie kosztów renowacji figury św. Andrzeja znajdującej się przed kościołem oraz naprawy zniszczeń przy Grocie spowodowanych przez powyrywane w wyniku wichury drzewa.

  1. Także za tydzień ma miejsce organizowana jak co roku przez Caritas zbiórka przyborów szkolnych oraz ofiar, które chcemy przeznaczyć na pomoc dla dzieci z rodzin potrzebujących. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

  1. We wtorek tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

  1. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych.

  1. W sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy świętej.

  1. W najbliższą niedzielę ma miejsce wyjazd seniorów do Głuchołaz. Spotykamy się na Mszy świętej o godzinie 12.00, wcześniej pakowanie bagaży i po Mszy wyjazd.

  1. W odpowiedzi na apel biskupów za tydzień zostanie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla dotkniętych skutkami nawałnic w dniu 11 sierpnia.

  1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi o duchowej adopcji dziecka poczętego. Dzięki niej zostały uratowane tysiące dzieci; jest także o legendarnym angielskim lotniku, który dzisiaj jest kandydatem na ołtarze. Zapraszamy lektury.