„Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana
i zaprowadził ich samych na górę wysoką.
Tam się przemienił wobec nich…”

                                          (Mk 9, 2-3)  

 

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02 – 03.03.2024 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce tradycyjna wielkopostna zbiórka na pomoc dla dzieci w Afryce. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego w Rusinowicach; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu, którą chcemy przeznaczyć na przygotowanie paczek świątecznych dla osób ubogich.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o godzinie 17.15

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godzinie 17.15

Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.

 1. Dzieci mają swój spowiedź w czwartek od godziny 16.30; następnie o godzinie 17.00 Msza święta szkolna, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 1. W piątek po Mszy porannej w salce przy probostwie comiesięczne spotkanie formacyjne Apostolstwa Dobrej śmierci oraz Żywego Różańca. Zapraszamy.

 1. W tym samym dniu od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; następnie o godzinie 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po niej o godzinie 18.00 Msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.

 1. Także od piątku będzie odprawiana poranna Msza święta o godzinie 6.30.

 1. W sobotę o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencjach wynagradzających oraz bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w salce przy probostwie.

 1. Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce dopiero za trzy tygodnie tj. 23 marca. Jednocześnie będą stanowiły okazję do odprawienia spowiedzi oraz przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.

 1. W związku z tym, że w okresie Wielkiego Postu nie są planowane w parafii żadne śluby, najbliższe spotkanie w ramach nauki przedślubnej odbędzie się dopiero w kwietniu.

 1. Przypominamy o propozycji wrześniowego wyjazdu wypoczynkowo – rekolekcyjnego do Głuchołaz. Bliższe informacje oraz zapisy do końca tygodnia w kancelarii.

 1. W przyszłą sobotę – 9 marca w katedrze gliwickiej oraz Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Pierwszego Forum Młodych Diecezji Gliwickiej. Tematem spotkania jest jedność czyli budowanie Kościoła, który jest wspólnotą bliskich sobie ludzi. Zapraszamy również osoby z naszej parafii, tym bardziej, że pierwsze spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa.

 1. W ubiegłym tygodniu parafia otrzymała bezpłatnie wózki inwalidzkie. Osoby, które potrzebują taki wózek prosimy o kontakt telefoniczny z kancelarią lub przybycie do kancelarii w poniedziałek od godziny 8.00.

 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 17 do 20 marca. Rekolekcje wygłosi ks. Tomasz Jaklewicz, obecnie proboszcz w Katowicach Brynowie. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła; jest także kolejny odcinek wielkopostnej szkoły modlitwy. Zapraszamy do lektury.

 


 

„Jezus wszystkich znał i nie potrzebował
niczyjego świadectwa o człowieku…”

                                          (J 2, 24)  

 

III Niedziela Wielkiego Postu

03 – 10.03.2024 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu, którą chcemy przeznaczyć na przygotowanie paczek świątecznych dla osób ubogich. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem natomiast ogłoszona przez Episkopat zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o godzinie 17.15

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godzinie 17.15

Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.

 1. W poniedziałek o godzinie 19.00 w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca. Podczas nowenny wieczornej chcemy szczególnie pamiętać o wszystkich kobietach z okazji przypadającego w piątek Dnia Kobiet.

 1. Także we wtorek o godzinie 19.30 na probostwie spotkanie rady parafialnej.

 1. Niestety, jesteśmy zmuszeni odwołać środowy dyżur prawnika (ks. Józef w tym tygodniu głosi rekolekcje wielkopostne w innej parafii).

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godzinie 17.00 Msza święta szkolna; po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 1. Także w czwartek o godzinie 19.00 w kościele wieczór uwielbienia.

 1. W piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie klubu seniora.

 1. W tym samym dniu o 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W sobotę w Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej oraz katedrze gliwickiej odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Pierwszego Forum Młodych Diecezji Gliwickiej. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa.

 1. W tym samym dniu o godzinie 16.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę oraz nadchodzące święta przyjmą sakrament chrztu świętego. Po nauce możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 1. Także w sobotę o godzinie 12.00 w kościele Ducha św. na Zandce odbędzie się spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi, znaną korespondentką telewizyjną z Watykanu. Zapraszamy.

 1. W poniedziałek 11. marca przypada pierwsza rocznica sakry oraz ingresu biskupa Sławomira Odera. W związku z tym w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 w katedrze gliwickiej zostanie odprawiona Msza święta w intencji naszego biskupa diecezjalnego. Serdecznie zapraszamy również naszych parafian.

 1. Przypominamy, że najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce dopiero w sobotę 23 marca.

 1. W imieniu parafialnego zespołu Caritas prosimy osoby, które posiadają nieużywane stroje komunijne z ubiegłych lat (szczególnie stroje dla chłopców), by zechciały je przekazać dzieciom z rodzin ubogich. Stroje można zostawić w kancelarii.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi niezwykle ważny temat dobrej spowiedzi: o tym jak przeprowadzić rachunek sumienia; zaś w dodatku gliwickim o siostrach, które przybyły do pracy w naszej diecezji z diecezji Miami. Jest także specjalny „Gość Extra” poświecony celibatowi. Zapraszamy do lektury.