„Chlebem, który Ja dam,
jest moje ciało za życie świata.”

                      (J 6, 51)

 

 

XX Niedziela Zwykła

19 – 26.08.2018 r.

 

  1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nieszpory niedzielne; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

  1. Także dzisiaj ma miejsce pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.

  1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

  1. Także za tydzień ma miejsce organizowana jak co roku przez Caritas zbiórka przyborów szkolnych oraz ofiar, które chcemy przeznaczyć na pomoc dla rodzin potrzebujących. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na „Program 300 Plus” zapotrzebowanie na przybory szkolne będzie mniejsze, ale też stale rośnie liczna osób proszących o dofinansowanie zakupu lekarstw. W związku z tym chcemy te środki również na ten cel przeznaczyć.

  1. W poniedziałek o godzinie 10.00 spod probostwa ma miejsce wyjazd do Bytomia i Świerklańca podczas którego chcemy odwiedzić ks. Dariusza Pietrasia oraz ks. Rafała Szota.

  1. We wtorek tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

  1. W piątek o godzinie 18.00 odprawimy Mszę świętą zbiorową za zmarłych.

  1. W sobotę o godzinie 10.00 ma miejsce na probostwie zebranie parafialnego koła Caritas.

  1. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii siostrę Wierę Isaczenko, boromeuszkę pracującą na placówce misyjnej w Krasnojarsku na Syberii. Siostra wygłosi świadectwo n.t. pracy misyjnej oraz przed kościołem zbierze ofiary na potrzeby placówki misyjnej.

  1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi bardzo ciekawy artykuł o św. Jacku: na czym polega fenomen jego świętości oraz ile jest prawdy o cudach, których dokonywał; na czym polega wprowadzona do katechizmu zmiana dotycząca kary śmierci; jest także bardzo ciekawy artykuł o polskim rolnictwie, które staje wobec problemu zmian klimatycznych i gospodarczych. Zapraszamy do lektury.