„Kimże będzie to dziecię,
bo ręka Pańska była z nim…”

                      (Łk 1, 66)

 

 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

24.06 – 01.07.2018 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; natomiast w naszej parafii tzw. mały odpust ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.30 nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

  1. Także dzisiaj o godzinie 16.45 ma miejsce wyjazd do NOSPR-u w Katowicach na koncert muzyki poważnej.

  1. Za złożone ofiary przeznaczone na Stolicę Apostolską składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby diecezji; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.

  1. W poniedziałek o godzinie 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.

  1. We wtorek o godzinie 9.15 ma miejsce wyjazd grupy niemieckojęzycznej na Górę św. Anny oraz do Kamienia Śląskiego.

  1. W tym samym dniu podczas nowenny wieczornej oraz na specjalnym koncercie po nowennie wystąpi goszczący już kilka razy w naszej parafii zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Podczas koncertu zostaną zebrane ofiary na potrzeby misji. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert.

  1. Od najbliższego czwartku aż do końca sierpnia czwartkowa Msza wieczorna będzie odprawiana o godzinie 18.00.

  1. W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej. Jest to także Dzień Papieża Franciszka. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca świętego.

  1. Od przyszłej niedzieli nie będzie odprawiana Msza święta niedzielna o godzinie 13.15 oraz w tygodniu Msza poranna o godzinie 6.30.

  1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi niezwykle ciekawy artykuł o tym, jak my dorośli możemy pokazywać młodym drogę do Chrystusa; jest także o nowej katolickiej telewizji, która pojawi się niebawem. Zapraszamy do lektury.