„Kto je wypełnia i uczy wypełniać,
ten będzie wielki w królestwie niebieskim…”

                                                               (Mt 5, 19)

 

VI Niedziela Zwykła

16 – 23.02.2020 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. We wtorek tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.30 spotkanie Diakonii Słowa Bożego. Rozpoczynamy wspólną modlitwą w kościele.

 1. W środę o godzinie 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy zainteresowanych.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku.

 1. Także w czwartek o godzinie 18.00 w kościele próba przed bierzmowaniem dla ostatniego roku przygotowań (również z parafii św. Kamila i oraz św. Macieja).

 1. Ze względu na kurs Alpha uległy zmianie terminy spotkań przed bierzmowaniem:

chłopcy (I rok) – w poniedziałek o 18.00 w domu parafialnym

chłopcy (II rok) – we wtorek o19.00 w domu parafialnym

 1. W piątek po Mszy porannej i wieczornej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań z naszej parafii. Zapraszamy.

 1. Także w piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 1. W sobotę ma miejsce w restauracji „Pod Kasztanami” parafialny bal karnawałowy. Rozpoczynamy o godzinie 16.00. Przypominamy również o propozycji zorganizowania balu dla dzieci i młodzieży (zapisy u ks. Piotra Dyducha). /czytaj więcej/

 1. W sobotę 18 kwietnia – w ramach nagrody za uczestnictwo w ubiegłorocznych roratach – chcemy zorganizować wyjazd dzieci wraz z opiekunami na Jasną Górę. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. W przypadku małej ilości chętnych będziemy starali się zaproponować inne nagrody.

 1. Podobnie jak w poprzednich latach chcemy zachęcić do przekazywania 1% podatku na wybraną organizacje pożytku publicznego. Statut takiej organizacji posiada zarówno Caritas naszej diecezji jak i fundacja działająca na rzecz parafii św. Andrzeja:

Fundacja na rzecz parafii św. Andrzeja KRS 0000 307781

Caritas Diecezji Gliwickiej KRS 0000 247809

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi bardzo ciekawy artykuł o niezwykłej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Paweł II; jest także interesujący artykuł o seniorach, którzy są szczególnym bogactwem Kościoła. Zapraszamy do lektury.

 


 

„Bądźcie doskonali jak doskonały
jest Ojciec wasz niebieski…”

                                                               (Mt 5, 48)

 

VII Niedziela Zwykła

23.02 – 01.03.2020 r.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj do wtorku ma miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową. W poniedziałek i wtorek początek adoracji po Mszy porannej, zakończenie przed Mszą wieczorną. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 zakończenie adoracji; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby diecezji; przed kościołem natomiast zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.

 1. We wtorek tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Od środy rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia konkretnych dzieł pokutnych. Przypominamy również, że Wielki Post to czas zakazany dla uroczystych obchodów weselnych i zabaw.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o godzinie 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godzinie 17.15

W tym roku kazania wygłosi ks. Józef Kara, oficjał naszego sądu biskupiego.

 1. W Środę Popielcową Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00 oraz wieczorem o godzinie 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy ma miejsce obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby misjonarzy z naszej diecezji.

 1. Od niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu, natomiast od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Polecamy te intencje pamięci modlitewnej wiernych.

 1. W czwartek podczas Mszy o godzinie 18.00 biskup gliwicki Jan Kopiec udzieli młodzieży naszej parafii, jak również parafii św. Kamila oraz św. Macieja sakramentu bierzmowania. W związku z tym nie będzie Mszy szkolnej o godzinie 17.00.

 1. Próba przed bierzmowaniem, na którą przychodzą również świadkowie odbędzie się w środę o godzinie 19.00 w kościele.

 1. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. Także w piątek o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 1. W najbliższą niedzielę o godzinie 15.00 w kościele św. Kamila zostanie odprawiona Msza święta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy.

 1. Ze względu na to, że nie są planowane śluby kościelne w okresie Wielkiego Postu, najbliższa nauka przedślubna odbędzie się dopiero za miesiąc w pierwszą niedzielę kwietnia.

 1. Przypominamy – w ramach nagrody za uczestnictwo w roratach – o propozycji wyjazdu dzieci wraz z opiekunami na Jasną Górę w sobotę 18 kwietnia. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

 1. Siostry Karmelitanki z Zandki zapraszają na dni skupienia dla młodzieży w dniach od 20 do 22 marca. Bliższe informacje na plakacie oraz u ks. Piotra Dyducha.

 1. Chcemy również zachęcić do przekazywania 1% podatku na wybraną organizacje pożytku publicznego. Statut takiej organizacji posiada zarówno Caritas diecezji jak i fundacja działająca na rzecz parafii św. Andrzeja.

– Fundacja na rzecz parafii św. Andrzeja KRS 0000 307781

– Caritas Diecezji Gliwickiej KRS 0000 247809

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o sensie wielkopostnych umartwień, jest o nowej adhortacji papieża Franciszka o Kościele w Amazonii, a także bardzo ciekawy wywiad z prof. Marianem Zembalą. Zapraszamy do lektury.