„Idzie za mną mocniejszy ode mnie,
a ja nie jestem godzien by się schylić
i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów…”

   (Mk 1, 7)

 

II Niedziela Adwentu

10 – 17.12.2017 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. O godzinie 17.30 nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna. Zapraszamy.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach roratnich. Spotykamy się codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Gorąco zachęcamy, by jak najwięcej dzieci mogło uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach.

 1. W poniedziałek o godzinie 18.00 (po roratach) w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy.

 1. We wtorek o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie seniorów.

 1. W tym samym dniu nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Także we wtorek o godzinie 19.30 w kościele spotkanie Diakonii Słowa Bożego. Zapraszamy zainteresowanych.

 1. W piątek o godzinie 18.00 przeniesiona z ubiegłego tygodnia Msza święta zbiorowa za zmarłych, a także kolejne spotkanie w ramach rorat dla dorosłych. Temat spotkania: Moc przebaczenia. Po Mszy zapraszamy na film.

 1. Także w piątek po Mszy porannej i wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.00 w kościele spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej. Jednocześnie prosimy o uzupełnienie danych personalnych oraz dokonywanie wpłaty kolejnej raty.

 1. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła, szafarzy oraz Bractwa Eucharystycznego. Zapraszamy.

 1. Także za tydzień ma miejsce przedświąteczna zbiórka żywności dla biednych z naszej parafii. Przy bocznych ołtarzach zostaną przygotowane specjalne kosze.

 1. Zabrzańskie Towarzystwo św. Brata Alberta organizuje w najbliższy piątek i sobotę w czytelni przy ul. Wyzwolenia 4 świąteczny kiermasz czyli szopkę z książkami. Gościem specjalnym będzie o. Leon Knabit z Tyńca. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablotce.

 1. W zakrystii oraz kancelarii parafialnej można nabyć opłatki świąteczne, świece Caritas oraz nasz kalendarz parafialny. Zapraszamy.

 1. Również grupa Dzieci Maryi rozprowadza przed kościołem ręcznie wykonane kartki, ozdoby świąteczne oraz sianko na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie zakupu nowego sztandaru.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach z powodu zamknięcia ich w niedzielę nie spadną; także dlaczego dobry organista to skarb dla parafii i wiele innych. Zapraszamy do lektury.