„Proście Pana żniwa, żeby wyprawił

robotników na swoje żniwo…”

   (Mt 9, 38)

   

XII Niedziela Zwykła

25.06 – 02.07.2017 r.

 

 1. Dzisiaj na mocy dekretu ówczesnego biskupa opolskiego ma miejsce w naszej parafii tzw. mały odpust ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.30 nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby diecezji.

 1. Także za tydzień gościć będziemy w naszej parafii o. Alojzego Chruszcza, misjonarza oblata pracującego od 40 lat w Kamerunie. Ojciec misjonarz wygłosi kazanie oraz przed kościołem zbierze ofiary na potrzeby misji. W związku z tym comiesięczna zbiórka Caritasu zostaje przeniesiona na następny tydzień.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 ma miejsce nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Jednocześnie prosimy o składanie w kancelarii tzw. intencji stałych do nowenny na drugie półrocze 2017 roku.

 1. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. O godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencjach wynagradzających oraz bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.

 1. Najbliższe odwiedziny chorych będą miały miejsce dopiero w następnym tygodniu tj. 8 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. Przypominamy również, że w lipcu nie będzie comiesięcznej nauki przedślubnej. Najbliższe spotkanie dopiero w sierpniu. Również w lipcu i sierpniu zawiesza swoją działalność poradnia życia rodzinnego.

 1. Prosimy również, by osoby udające się na pielgrzymkę do Fatimy do końca czerwca dokonały wpłaty ostatniej raty oraz uzupełniły dane personalne.

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana Msza święta niedzielna o godzinie 13.15 oraz w tygodniu Msza poranna o godzinie 6.30. Także od najbliższego czwartku Msza wieczorna jest odprawiana o godzinie 18.00.

 1. Przychodnia „Silesia” przy ul. Wolności 124 zaprasza we wtorek w godzinach od 16.00 do 17.00 na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.

 2. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie; jest także w wywiad z naszym diecezjalnym egzorcystą ks. Januszem Czenczkiem, który ostatnio został mianowany koordynatorem posługi egzorcystów Polsce. Zapraszamy do lektury.