„Czterdzieści dni przebył na pustyni,
kuszony przez szatana…”

   (Mk 1, 12)

 

I Niedziela Wielkiego Postu

18 – 25.02.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania głosi ks. Marcin Wojtczak z parafii św. Anny; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii; przed kościołem natomiast zbiórka na pomoc dla dzieci w Afryce.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o godzinie 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godzinie 17.15

 1. W poniedziałek o godzinie 19.00 w kościele kolejne z cyklu spotkań „Źródła Wiary”. Będzie zapewniona opieka dla dzieci. /poczytaj więcej/

 1. Z kolei we wtorek o godzinie 16.00 w ramach klubu seniora spotkanie z drem Jerzym Tuszyńskim, autorem dwóch książek o czasach i społeczeństwie w okresie PRL-u. W czasie spotkania będę można nabyć książki oraz porozmawiać z autorem. /poczytaj więcej/

 1. W tym samym dniu tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Także we wtorek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do tego sakramentu w tym roku.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 1. Także w czwartek o godzinie 18.00 ma miejsce w kościele obowiązkowa próba przed bierzmowaniem.

 1. W piątek po Mszy porannej oraz wieczorem o godzinie 17.15 Droga Krzyżowa.

 1. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii o. Józefa Kordka, kamilianina, który wygłosi do nas kazania na temat posługi sakramentalnej chorym.

 1. W tym samym dniu podczas Mszy o godzinie 12.00 wystąpi z koncertem znany zabrzański chór „Resonans con tutti”. Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyka w walce z depresją” i jest częścią ogólnopolskiej akcji, która ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej depresji.

 1. Przypominamy o propozycji jubileuszowych spotkań byłych ministrantów, marianek oraz młodzieży zaangażowanej przy parafii. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. We wtorek w godzinach od 16.00 do 17.00 w przychodni „Silesia” przy ul. Wolności 124 można skorzystać z bezpłatnych komputerowych badań wzroku. Zapraszamy.

 1. Podobnie jak w poprzednich latach, chcemy zachęcić do przekazywania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Status takiej organizacji posiada zarówno Caritas naszej diecezji jak i fundacja działająca na rzecz parafii św. Andrzeja. Szczegóły w „Informatorze Parafialnym”.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi Wielki Post z ojcem Pio – pierwsza część cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi; o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej; jest także bardzo ciekawy artykuł o poście. Zapraszamy do lektury.