„Przykazanie nowe daję wam,
abyście się wzajemnie miłowali…”

                                       (J 13, 34)

 

V Niedziela Wielkanocna

19 – 26.05.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Spotykamy się o godzinie 17.30 (we wtorek po Mszy wieczornej w ramach nowenny).

 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele odbędzie się „Obrzęd przyjęcia” dla kandydatów do bierzmowania z I roku oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 1. W czwartek o godzinie 15.00 w domu katechetycznym spotkanie klubu seniora.

 1. Także w czwartek o godzinie 17.00 Msza święta szkolna. Po niej nabożeństwo majowe.

 1. W piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. Z okazji Dnia Matki w najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert majowy połączony ze wspólnym śpiewem pieśni maryjnych w języku polskim i niemieckim. W związku z tym nie będzie nabożeństwa majowego o godzinie 17.30.

 1. W dniach 1 i 2 czerwca chcemy zorganizować wyjazd młodzieży na spotkanie nad jeziorem Lednickim. Bliższe informacje u ks. Piotra Dyducha.

 1. Jest też jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na parafialne dni skupienia w Krzeszowicach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. Przypominamy także o propozycji wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży. Bliższe informacje u księży wikarych oraz na plakacie w gablotce.

 1. Wczoraj uroczystym koncertem, który odbył się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zainaugurowano XII Metropolitalne Święto Rodziny. Szczegółowy program spotkań został zamieszczony na stronie internetowej: www.swieto-rodziny.pl.

 1. Także wczoraj miała miejsce inauguracja ogólnopolskiej akcji Dar na Stulecie dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie.

 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze między innymi niezwykły artykuł i zaskakująca odpowiedź na pytanie: Po co Pan Bóg stworzył człowieka? Jest także o ustanowionym pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. Zapraszamy do lektury.