„Ja jestem dobrym pasterzem.
Dobry pasterz daje życie za owce”

   (J 10, 11)

 

IV Niedziela Wielkanocna

22 – 29.04.2018 r.

 

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji. Jednocześnie dziękujemy klerykom naszego seminarium. O godzinie 17.15 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji powołań; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu o godzinie 19.00 w domu katechetycznym spotkanie wspólnoty dorosłych.

 1. We wtorek o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie klubu seniora.

 1. Także we wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. W środę obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

 1. Również w środę ma miejsce pierwsza próba przed uroczystością pierwszokomunijną. Gromadzimy się o godzinie 18.30 przy Grocie. Obecność obowiązkowa.

 1. Dzieci, które jeszcze nie odebrały strojów komunijnych mogą to uczynić w zakrystii.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po Mszy kolejna próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

 1. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:

chłopcy I rok – w poniedziałek o godzinie 18.30

chłopcy II rok – we wtorek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym

 1. W piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. Także w piątek ma miejsce wyjście do kina na film „Maria Magdalena”. Spotykamy się przed Multikinem o godzinie 15.40. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne przed jubileuszem naszego kościoła. Rekolekcje wygłosi ojciec franciszkanin Cherubin Żyłka. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w naukach rekolekcyjnych. Szczegółowy plan rekolekcji został zamieszczony w naszych „Informatorach” i na stronie. /poczytaj więcej/

 1. Przypominamy, że główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w niedzielę 6 maja. O godzinie 12.00 Ksiądz Biskup Jan Kopiec odprawi uroczystą Mszę świętą. Nie będzie w tym dniu Mszy o godzinie 13.15 (intencja zostaje przeniesiona na godzinę 10.30). /poczytaj więcej/

 1. W najbliższą sobotę o godzinie 7.50 spod probostwa ma miejsce wyjazd na Dni Otwarte do seminarium. Jednocześnie prosimy o potwierdzenie wyjazdu oraz dokonanie należnych wpłat.

 1. W czwartek o godzinie 14.00 ma miejsce w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można przynosić na podwórko probostwa w czwartek tylko do godziny 14.00. Dochód z akcji ma wspomóc zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 1. Liceum Ogólnokształcące przy ul. Piłsudskiego z okazji 100-lecia Niepodległości organizuje w najbliższy czwartek grę miejską Od Ziuka do Naczelnika oraz bieg miejski. W imieniu organizatorów zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

 1. Z kolei I Liceum Ogólnokształcące zaprasza w najbliższy wtorek i środę na Dni Otwarte. Szczegóły na plakacie.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o tym czy program 500+ zmienił polską rodzinę; jest także w formie bezpłatnego dodatku najnowsza adhortacja papieża Franciszka. Zapraszamy do lektury.