„Panie, oto choruje ten,
którego Ty kochasz…”

                                                              (J 11, 3) 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

29.03 – 05.04.2020 r.

 

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte niedzielne oraz sprawowane w ciągu tygodnia zostaną odprawione według wyznaczonych na dany dzień intencji, bez udziału wiernych. Zachęca się wiernych do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię świętą duchową.

 1. Również codziennie w parafii jest odprawiana Msza święta do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się pandemii.

 1. Uroczystości pogrzebowe zostały ograniczone do stacji na cmentarzu, w obecności najbliższej rodziny (do pięciu osób). Msza święta pogrzebowa jest odprawiana w dniu pogrzebu o godzinie 7.30 bez udziału wiernych.

 1. Kazania pasyjne ks. Józefa Kary są publikowane na naszej stronie parafialnej. /czytaj więcej/

 1. W związku z nowymi ograniczeniami kościół będzie otwarty codziennie od godziny 14.00 do 19.00. W tym czasie ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz stała obecność kapłana. Możliwość skorzystania ze spowiedzi tylko w sytuacjach wyjątkowych.

 1. W parafii nie będzie organizowana spowiedź przedświąteczna. Istnieje jednakże możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez tych wiernych, którzy bardzo o to proszą. Jednocześnie przypominamy, że czas Komunii świętej wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca).

 1. Codziennie o godzinie 20.30 w kaplicy sióstr kapłani wraz z siostrami odmawiają różaniec w intencji ustania pandemii koronawirusa. Zachęcamy, by w swoich domach również w tym czasie włączyć się w modlitwę różańcową.

 1. Również codziennie ma miejsce transmisja Mszy świętej sprawowanej o godzinie 7.00 w naszym kościele oraz modlitwy różańcowej odmawianej o godzinie 20.30. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. /czytaj więcej/

 1. Przy wyjściu z kościoła zostały wystawione świece caritas tzw. paschaliki na stół wielkanocny w cenie: 12 zł (duże), 6 zł (średnie) oraz 2,5 zł (cienkie). Ofiary można wrzucać do skarbonki na „Informatory”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w obecnej sytuacji tym najbardziej potrzebującym.

 1. Gość Niedzielny” do nabycia w wersji drukowanej w kioskach, salonach prasowych oraz na stacjach benzynowych. Jest również dostępny darmowo w wersji elektronicznej.

 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 11.00.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym okresie wspierają finansowo naszą parafię. Utrzymuje się ona obecnie tylko dzięki Waszym ofiarom. W każdą niedzielę o godzinie 7.00 będzie odprawiana Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców oraz ich rodzin. Otaczamy Was także naszą modlitwą. /czytaj więcej/

 


 

„Wszystko ma swój sens w Krzyżu.
Dlatego nie ma Kościoła bez Krzyża…”

                                                              (kard. Stefan Wyszyński) 

 

Niedziela Palmowa

05.04 – 12.04.2020 r.

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

 1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejsze dni całego roku liturgicznego. Jednakże ze względu na istniejące zagrożenie wszystkie te uroczystości będą odprawiane bez udziału wiernych. Zachęcamy, by poprzez transmisje telewizyjne oraz internetowe uczestniczyć w tych wydarzeniach.

 1. Sprawowane nabożeństwa oraz godziny transmisji:

– Niedziela Palmowa: 7.00 (Msza święta)

– Wielki Czwartek: 18.00 (Msza Wieczerzy Pańskiej)

– Wielki Piątek: 18.00 (Liturgia ku czci Męki Pańskiej)

– Wielka Sobota: 20.00 (Liturgia Wigilii Paschalnej)

– Niedziela Zmartwychwstania : 7.00 (Rezurekcja)

 1. Dziękujemy ks. Józefowi Karze za przygotowanie tegorocznych kazań pasyjnych. Przypominamy, że są one publikowane na naszej stronie parafialnej. /czytaj więcej/

 1. Msze święte są odprawiane według wyznaczonych na dany dzień intencji, bez udziału wiernych. Zachęca się wiernych do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię świętą duchową.

 1. Kościół jest otwarty codziennie od godziny 14.00 do 19.00. W tym czasie ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz stała obecność kapłana. Możliwość skorzystania ze spowiedzi tylko w sytuacjach wyjątkowych.

 1. W parafii nie będzie organizowana spowiedź przedświąteczna. Jednocześnie przypominamy, że czas Komunii świętej wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca).

 1. Uroczystości pogrzebowe zostały ograniczone do stacji na cmentarzu, w obecności najbliższej rodziny (do pięciu osób). Msza święta pogrzebowa jest odprawiana w dniu pogrzebu o godzinie 7.30 bez udziału wiernych.

 1. Codziennie ma miejsce transmisja Mszy świętej sprawowanej o godzinie 7.00 w naszym kościele oraz modlitwy różańcowej odmawianej o godzinie 20.30. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. /czytaj więcej/

 1. Przy wyjściu z kościoła zostały wystawione świece caritas tzw. paschaliki na stół wielkanocny w cenie: 12 zł (duże), 6 zł (średnie) oraz 2,5 zł (cienkie). Ofiary można wrzucać do skarbonki na „Informatory”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym.

 1. Kancelaria parafialna czynna tylko w sprawach pilnych codziennie od godziny 8.00 do 11.00.

 1. W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi uroczystości Pierwszej Komunii świętej informujemy, iż decyzja dotycząca wszystkich parafii naszej diecezji zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że uroczystość zostanie przeniesiona na termin po 31 sierpnia/czytaj więcej/

 1. Zwyczajowo, kolektę Niedzieli Palmowej przeznaczaliśmy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w okresie zimowym. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na ten cel.

 1. Jednocześnie dziękujemy Wam wszystkim, którzy w tym trudnym okresie wspieracie finansowo naszą parafię. W każdą niedzielę o godzinie 7.00 jest odprawiana Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców oraz ich rodzin. Otaczamy Was także naszą modlitwą. /czytaj więcej/