„Żeby nie otrzymał życia
wiecznego w czasie przyszłym…”

                      (Mk 10, 30)

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła

14 – 21.10.2018 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież zbierze ofiary do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Celem fundacji jest pomoc finansowa przeznaczona na kształcenie młodzieży z rodzin biedniejszych. O godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu oraz realizowane w parafii inwestycje.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Spotykamy się o godzinie 17.15 (we wtorki i czwartki po Mszy wieczornej).

 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej (ok. 18.40) odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania I roku przygotowań (klasa VII). Jednocześnie chcemy przypomnieć, że przygotowanie do bierzmowania trwa 3 lata.

 1. Z kolei we wtorek przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu o godzinie 16.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca. Zapraszamy zainteresowanych.

 1. Także we wtorek nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W tym dniu różaniec odprawiamy po Mszy wieczornej w ramach nowenny.

 1. W czwartek o godzinie 15.00 w domu katechetycznym spotkanie seniorów.

 1. W tym samym dniu o godzinie 17.00 Msza święta szkolna. Po niej nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 1. W piątek o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta z okazji jubileuszu 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 7. Serdecznie zapraszamy naszych parafian.

 1. Także w piątek po Mszy porannej i wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 1. W sobotę o godzinie 9.00 w domu katechetycznym spotkanie dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, a chcieliby to uczynić. Zapraszamy.

 1. W najbliższą niedzielę rocznicę urodzin obchodzi nasz wikariusz ks. Tomasz Brol. O godzinie 10.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji solenizanta, na którą serdecznie zapraszamy naszych parafian.

 1. Caritas naszej diecezji już po raz kolejny organizuje akcję rozprowadzania zniczy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy świętej przed kościołem można nabyć takie znicze w cenie 3 zł (po Mszach wieczornych w zakrystii).

 1. Do końca tygodnia można się jeszcze zapisywać na konferencję naukową z okazji jubileuszu naszego kościoła. Konferencja odbędzie się 23 października w restauracji „Pod Kasztanami”. Serdecznie zapraszamy.

 1. Przypominamy również o propozycji wyjazdu na czuwanie modlitewne na Jasną Górę w piątek 9 listopada. Zapisy w kancelarii.

 1. Ze względu na wielkie zainteresowanie propozycją pielgrzymki do Gruzji i Armenii, bardzo prosimy by do końca października potwierdzić wyjazd oraz dokonać wpłaty zaliczki. Po tym terminie będziemy proponować wyjazd osobom z listy rezerwowej.

 1. Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji informuje o możliwości skorzystania ze spotkań dla osób borykających się z konsekwencjami aborcji. Szczegóły na ulotkach wystawionych przy wyjściu z kościoła oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin.

 1. Na prośbę Sądu Rejonowego w Zabrzu przekazujemy następującą informację: „Od kilku lat coraz bardziej popularna staje się mediacja jako wygodna, tania i szybka droga rozwiązywania wszelkich sporów poza sądem. W związku z tym w ramach Tygodnia Mediacji zapraszamy, szczególnie wszystkich seniorów w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.00 na spotkanie z mediatorami. Spotkanie odbędzie się w budynku Sądu Rejonowego w Zabrzu”.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o tym jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat; jest także poradnik dla wyborców: co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych. Zapraszamy do lektury.