„Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie

zachowywać moje przykazania…”

   (J 14, 15)

   

VI Niedziela Wielkanocna

21 – 28.05.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe; o 18.00 Msza święta wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Spotykamy się o godzinie 17.30.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. W ramach nabożeństw majowych o godzinie 17.30 modlimy się o dobre urodzaje oraz Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli.

 1. W poniedziałek o godzinie 9.00 spod probostwa ma miejsce wyjazd na dni skupienia do Brennej. Pierwszy przewidziany posiłek to dopiero kolacja. Powrót w piątek w godzinach popołudniowych.

 1. We wtorek 16.00 w domu katechetycznym spotkanie seniorów.

 1. W tym dniu o godzinie 18.00 tradycyjne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny wieczornej chcemy szczególnie modlić się w intencji wszystkich matek z okazji przypadającego w piątek Dnia Matki.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po Mszy nabożeństwo majowe.

 1. W piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych. W tym dniu po Mszy wieczornej rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 1. Za tydzień ma miejsce pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.

 1. We wtorek – 6 czerwca chcemy zaprosić na wspólną majówkę seniorów do parafii na Helence (jest to parafia rodzinna ks. Tomasza) oraz do Grzybowic. Zapisy w kancelarii.

 1. Przypominamy o zaproszeniu osób obchodzących w tym roku 50. rocznicę zawarcia małżeństwa na dziękczynną Mszę do katedry. Prosimy o kontakt w kancelarii.

 1. Osoby udające się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy, w tym tygodniu uzupełniły swoje dane personalne (imię, nazwisko, pesel, numer dokumentu, data ważności).

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. W nim miedzy innymi o tym jak przed 30 laty w Zabrzu dokonał się przełom w leczeniu zawałów serca; jest także próba odpowiedzi na pytanie: co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? Zapraszamy do lektury.