„Miej miłosierdzie

dla nas i całego świata…”

   

Niedziela Miłosierdzia

23 – 30.04.2017 r.

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odmawiając pobożnie koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny.

2. W związku z tym dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na koronkę oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; o godzinie 18.00 Msza święta wieczorna (w związku z tym nie będzie nieszporów o 17.30).

3. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem natomiast w odpowiedzi na apel Ojca Świętego ma miejsce zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W związku z tym tradycyjna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych odbędzie się dopiero 7 maja.

4. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W imieniu koła Caritas dziękujemy za ofiary oraz dary żywnościowe złożone w Wielką Sobotę. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla 55 rodzin, 30 osób samotnych oraz 60 chorych.

5. W poniedziałek przypada przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godzinie 18.30 odbędzie się pierwsza próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W tym tygodniu odbędą się także kolejne spotkania w ramach przygotowań do bierzmowania:

– w poniedziałek po mszy wieczornej chłopcy z klasy I gimnazjum

– we wtorek po mszy wieczornej chłopcy z klasy II gimnazjum

7. We wtorek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. W ramach nowenny wieczornej odprawimy procesję błagalną o dobre urodzaje.

8. W tym samym dniu w ramach klubu seniora zapraszamy o godzinie 15.00 do Muzeum Cafe Silesia na wystawę o Piśmie Świętym.

9. W środę o godzinie 16.30 w domu katechetycznym zebranie parafialnego koła Caritas. Zapraszamy zainteresowanych.

10. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00.

11. W piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

12. W sobotę o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku niemieckim. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym. Zapraszamy zainteresowanych.

13. Także w sobotę o godzinie 19.15 w kościele zostanie odprawione nabożeństwo z kanonami Taize. Zapraszamy.

14. W najbliższą niedzielę o godzinie 5.00 nad ranem ma miejsce wyjazd grupy pielgrzymkowej do Warszawy. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

15. Przypominamy o propozycji pielgrzymki do Trzebnicy. Chcemy ją połączyć z odwiedzeniem miejsca najnowszego cudu eucharystycznego w Legnicy. Zapisy w kancelarii.

16. Jest również jeszcze kilka wolnych miejsc na weekendowy wyjazd do Wisły. Zapraszamy rodziny, które chciałyby przeżyć taką formę wypoczynku połączonego z rekolekcjami. Zapisy również w kancelarii. Więcej informacji tutaj.

17. Osoby wyjeżdżające do Fatimy prosimy, by do końca kwietnia dokonały wpłaty kolejnej raty.

18. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi płyta z niezwykłym filmem, kinowym hitem pt. „Zmartwychwstały”.