„Kto w drobnej rzeczy jest wierny,
ten i w wielkiej będzie wierny…”

                                     (Łk 16, 10)

 

XXV Niedziela Zwykła

22 – 29.09.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 Msza wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. Także za tydzień, za zgodą naszej kurii odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna dla wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych naszego miasta.

 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele wieczór uwielbienia. Zapraszamy.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. Także we wtorek po nowennie wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z II roku przygotowań.

 1. Również we wtorek o godzinie 16.30 na probostwie spotkanie katechetów.

 1. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku.

 1. Także w czwartek o godzinie 15.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie seniorów. Zapraszamy również te osoby, które chciałyby dołączyć do naszej wspólnoty seniorów.

 1. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W sobotę o godzinie 16.00 w salce przy probostwie odbędzie się pierwsze spotkanie nowego kręgu Domowego Kościoła. Spotykamy się wcześniej na placu przy kościele. /czytaj więcej/

 1. W tym samym dniu w zabrzańskim kinie „Roma” odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Wieczór z Nim”. Będzie można obejrzeć film oraz posłuchać koncertu katolickiego zespołu. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablotce.

 1. W sobotę 12 października chcemy zorganizować wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium w Rudach. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” informuje, że trwa nabór dzieci do Zespołu Katolickich Żłobków. Szczegóły również na plakacie.

 1. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 roku; jest także o tym, dlaczego doszło do awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie i jakie konsekwencje będzie to miało dla przyrody; jest również o niezwykłym cudzie św. Januarego. Zapraszamy do lektury.