„Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość,
której żaden z waszych prześladowców
nie będzie się mógł oprzeć ani sprzeciwić…”

                                     (Łk 21, 15)

 

XXXIII Niedziela Zwykła

17 – 24.11.2019 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Rodziny Domowego Kościoła oraz parafialny Caritas zorganizowały przed kościołem specjalny kiermasz dobroczynny na rzecz ubogich. Można nabyć wyroby rękodzieła, ozdoby świąteczne, domowe wypieki oraz ciekawe książki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Caritasu parafii. /czytaj więcej/

 1. Także dzisiaj o godzinie 17.30 nieszpory niedzielne; o godzinie 18.00 Msza wieczorna.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.

 1. W poniedziałek o godzinie 18.45 w kościele wieczór uwielbienia. Zapraszamy.

 1. We wtorek o godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. W tym samym dniu o godzinie 19.00 w domu parafialnym spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów II roku (chłopcy).

 1. W czwartek o godzinie 17.00 Msza święta szkolna.

 1. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W tym samym dniu o godzinie 16.00 w domu parafialnym spotkanie seniorów.

 1. Także w piątek o godzinie 18.00 w kinie „Roma” trzeci zabrzański „Wieczór z Nim”. W ramach spotkania koncert uwielbieniowy oraz projekcja filmu religijnego. Szczegóły na plakacie oraz facebooku.

 1. W sobotę o godzinie 14.00 w kościele św. Anny zostanie odprawiona Msza święta w intencji obrońców Lwowa oraz za żyjących i zmarłych Kresowian z Zabrza. Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów pod Krzyżem Pamięci. W imieniu organizatorów zapraszamy.

 1. Za tydzień podczas Mszy o godzinie 10.30 odbędzie się uroczystość ustanowienia nowych ministrantów i lektorów. Zapraszamy także rodziców i rodzeństwo naszych ministrantów.

 1. Przypominamy o propozycji zorganizowania w czwartek 28 listopada parafialnego balu andrzejkowego. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii.

 1. Przypominamy również o propozycji wyjazdu do Norwegii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w drugim autobusie. Bliższe informacje oraz zapisy również w kancelarii.

 1. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi bardzo ciekawy wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej. To na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”. Jest także godny polecenia artykuł o ojcu Pio. Są inne ciekawe artykuły. Zapraszamy do lektury.