„Przygotujcie drogę Panu,
prostujcie ścieżki dla Niego…”

                                       (Łk 3,4)

 

II Niedziela Adwentu

09 – 16.12.2018 r.

 

 1. Dziś II niedziela Adwentu. O godzinie 16.30 zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki chrześcijańskiej. Wystąpi zespół ewangelizacyjny „niemaGOtu” z Krakowa. /czytaj więcejW związku z tym nie będzie nabożeństwa popołudniowego. O godzinie 18.00 Msza święta wieczorna

 1. Także dzisiaj w ramach kiermaszu świątecznego Dzieci Maryi oraz Dzieci Boże będą rozprowadzać przed kościołem ręcznie wykonane kartki, ozdoby świąteczne oraz sianko na stół wigilijny. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu zimowego.

 1. Również Towarzystwo św. Brata Alberta rozprowadza „pierniczki miłosierdzia” w cenie 5 zł za szt. Zapraszamy.

 1. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce tradycyjna adwentowa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.

 1. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach roratnich. Spotykamy się codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. W związku z tym w poniedziałki, środy i czwartki nie będzie Mszy o godzinie 18.00. Roraty dla dorosłych w każdy piątek o godzinie 18.00. /czytaj więcej/

 1. W poniedziałek po roratach (wyjątkowo wcześniej o godzinie 18.00) w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 1. Także w poniedziałek o godzinie 18.45 zapraszamy na wieczór uwielbienia.

 1. Z kolei we wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.

 1. W tym samym dniu po nowennie wieczornej o godzinie 19.30 spotkanie Diakonii Słowa Bożego. Rozpoczynamy adoracją w kościele.

 1. W czwartek o godzinie 15.00 w domu katechetycznym spotkanie seniorów.

 1. Także w czwartek po Mszy szkolnej katecheza dla dzieci pierszokomunijnych.

 1. W piątek o godzinie 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

 1. W sobotę o godzinie 18.15 parafia św. Wojciecha zaprasza na 15. Zabrzański Wieczór Uwielbienia. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablotce.

 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godzinie 10.30 wystąpi zabrzański chór „Klaster”. Występ chóru jest związany z akcją pomocy dla czteroletniego mieszkańca Zabrza, Julka Jasińskiego. Po Mszy zostanie przeprowadzona zbiórka na jego leczenie.

 1. W tym samym dniu o godzinie 15.30 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie opłatkowe Domowego kościoła, szafarzy oraz Bractwa Eucharystycznego.

 1. Także za tydzień ma miejsce świąteczna zbiórka żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Przy bocznych ołtarzach zostaną przygotowane specjalne kosze.

 1. Przypominamy, że odwiedziny chorych będą miały miejsce w sobotę 22 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 1. W zakrystii oraz kancelarii można nabyć opłatki świąteczne, świece Caritas oraz nowy kalendarz parafialny. Zapraszamy.

 1. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii prosimy, by do końca grudnia wpłaciły kolejną ratę. Jednocześnie musimy poinformować, iż z przyczyn niezależnych od organizatora nastąpiła zmiana kosztów wyjazdu. Obecnie wynosi on 4 tys. zł. Bliższe informacje w kancelarii oraz podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się pod koniec stycznia.

 1. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła; jest także niezwykle poruszający artykuł o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce. Są inne ciekawe artykuły. Zapraszamy do lektury.