OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7-14.04.2013 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odmawiając pobożnie koronkę do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy (przeniesiony października) 69. Tydzień Miłosierdzia. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi „Wiara żywa uczynkami”. Zachęcamy do podjęcia konkretnych dzieł miłosierdzia. Jednocześnie w imieniu koła Caritas pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za wszelkie dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne złożone w Wielką Sobotę. Dzięki Waszej pomocy udało się obdarować  85 rodzin, 23 osoby samotne oraz blisko 50 chorych.
 3. Dzisiaj o godzinie 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego; o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej  w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych (nie będzie nieszporów o godzinie 17.30).
 4. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritas. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 5. Jutro obchodzimy przeniesioną z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne deklaracje do odebrania w zakrystii.
 6. We wtorek zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godzinie 18.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 7. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej spotkanie przed bierzmowaniem  dla klas drugich gimnazjalnych. Zapraszamy.
 8. W tym samym dniu o godzinie 18.00 w domu katechetycznym nauka przedchrzecielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 9. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych.
 10. Od poniedziałku do soboty odbywać się będą w kancelarii na probostwie spotkania z rodzicami i dziećmi przed Pierwszą Komunią świętą. Szczegółowy plan spotkań został zamieszczony w gablotce oraz kancelarii parafialnej.
 11. Wszystkie dziewczynki oraz chłopcy, którzy nie odebrali jeszcze swoich strojów pierwszokomunijnych mogą to uczynić w najbliższą sobotę (według alfabetu od godziny 9.00: od A do J oraz od godziny 9.30: od K do Z).
 12. Także w sobotę o godzinie 11.00 w domu katechetycznym spotkanie małżeństw pragnących pogłębić swoją duchowość małżeńską. Zapraszamy.
 13. Wspólnoty neokatechumenalne diecezji gliwickiej organizują w naszym mieście misje uliczne. Zapraszamy na Plac Teatralny obok hipermarketu w poszczególne niedziele wielkanocne od 7 kwietnia do 5 maja br. Bliższe informacje na plakacie.
 14. Małżeństwa oraz narzeczonych zapraszamy na konferencję o komunikacji małżeńskiej pt. „Przez śmiech do lepszego małżeństwa” z Markiem Gungorem. Projekcja odbędzie się w sobotę – 20 kwietnia o godzinie 16.00 w domu katechetycznym. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 15. W dniach od 3 do 5 maja br. chcemy zorganizować wyjazd do Dębowca, Limanowej, Rymanowa i Iwonicza Zdroju oraz w dniach od 29 września do 12 października wczasy w Głuchołazach. Bliższe informacje oraz zapisy z kancelarii parafialnej.
 16. Z kolei grupa Domowego Kościoła zaprasza na wspólny wyjazd weekendowy dla rodzin w dniach od 14 do 16 czerwca br. do Wisły. Zapisy również w kancelarii.
 17. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu przyszli sprzątać kościół. Do sprzątania zapraszamy także w tym tygodniu, w najbliższą sobotę o godzinie 14.00.
 18. Jak co tydzień zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi historia życia siostry Faustyny, o potężnej sile płynącej ze świadectwa wiary oraz niezwykła historia małżeństwa, które odnalazło Bożą miłość w trudnych doświadczeniach życiowych.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 07.04.2013 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.00 – za zm. rodziców Benedyktę i Antoniego Rusielewiczów, brata Jana oraz teścia Stanisława

9.00 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii św.

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Lidii i Krzysztofa Melich z okazji 25. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Stanisławy z okazji 60. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

12.00 – za zm. Helenę Janas, Marię i Andrzeja Janas oraz Edwarda i Andrzeja Janas

13.15 – za zm. Marię Damski (1. rocz. śm.), zm. z pokrewieństwa Jurczyk i Damski

15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego

18.00 – za zm. męża Edwarda Kamińskiego (14. rocz. śm.), zm. rodziców Martę i Leona Kamińskich oraz zm. Jana Rogańskiego i Jerzego Bednarz

PONIEDZIAŁEK– 08.04.2013 r. – Zwiastowanie Pańskie

6.30 – za zm.  męża Józefa Borowieckiego oraz zm. z rodziny z obydwu stron

7.30 – za zm. Jasia Kasperskiego, zm. Marię Skorczyńską i Anielę Polok

18.00 – 1) za zm. Elżbietę i Konrada Pilot

2) za zm. matkę Małgorzatę Pakuła (na pamiątkę urodzin), zm. ojca Józefa, teścia Włodzimierza, zm. dziadków oraz zmarłych z rodziny

WTOREK – 09.04.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Ryszarda Weiraucha oraz zm. rodziców

7.30 – 1) za zm. Józefa i Adelajdę Wawersig (w 101. rocz. urodzin)

2) za zm. męża Henryka oraz syna Marka Dworaczyk

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą dobre i owocne przeżycie Misji Świętych; do MBNP z prośbą o umocnienie wiary mieszkańców ul. Trocera; do MBNP z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Beaty i Jerzego Stelmach z okazji 25. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z prośbą o nawrócenie dzieci, wnuków oraz opiekę nad prawnukami; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefa z okazji rocznicy urodzin oraz opiekę Anioła Stróża dla wnuczki Agaty w 2. rocz. urodzin

ŚRODA – 10.04.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – W intencji członków Żywego Różańca

7.30 – 1) za zm. Zofię Machniewiczową oraz zm. z rodziny Machniewicz, Nieć, Karwina

2) za zm. rodziców Władysławę i Konstantego Karpicz oraz zm. rodzeństwo

18.00 – 1) za zm. Felicję i Leona Malickich oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. syna Marka Dworaczyk (w dniu urodzin)

CZWARTEK – 11.04.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Józefa Kozińskiego, zm. rodziców i rodzeństwo

7.30 – 1) za zm. prezesa Gerarda Hajda oraz zm. członka zarządu Waldemara Kwiatka (od zarządu, rady nadzorczej i pracowników Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji)

2) za zm. Elżbietę Molenda (w rocz. śm.)

17.00 – 1) za zm. Leona i Gertrudę Szalecki, zm. braci Helmuta, Karola i Horsta Szalecki, zm. Stanisława Pyszczak, Henryka Brodziak oraz zm. z rodziny Skrzep

2) za zm. Mariana Czekaj, jego zm. rodziców i teściów oraz zm. Jerzego Ożóg

PIĄTEK – 12.04.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Jerzego Lorenz (7. rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. Agnieszkę Kreft, syna Mariana, zm. z rodziny Jendrej oraz za dusze w  czyśćcu cierpiące

2) za zm. Karolinę Turkowską (8. rocz. śm.)

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 13.04.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. żonę Bronisławę Okas (13. rocz. śm.)

7.30 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji rocznicy urodzin

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 –1) za zm. żonę i matkę Kazimierę Rutkowską (2. rocz. śm.)

2) za zm. syna Jacka i męża Stanisława Kobel (z okazji urodzin), zm. rodziców z obydwu stron oraz zmarłych krewnych w Londynie

NIEDZIELA – 14.04.2013 r. – III Niedziela Wielkanocna

7.00 – za zm. Jana Krawiec, zm. rodziców z obydwu stron, zm. siostrę Teresę oraz jej męża Franciszka

9.00 – W intencji wspólnoty Domowego Kościoła z prośbą o wszelkie potrzebne łaski oraz dar powołań na rekolekcje

10.30 – za zm. ojca Sylwestra Siwek (12. rocz. śm.), zm. Małgorzatę Siwek, Czesława Jakóbczak oraz zm. Martę i Wiktora Chwoła

12.00 – za zm. Witolda i Jerzego Gryszkiewiczów oraz ich rodziców

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Stanisława Siwek, Jacek Knieć, Wojciech Podolecki, Emilia Kłusek, Marcin Holler, Bartosz Filip Jerema, Michał Tomaszewski, Jagoda Winkler) oraz roczek (Michał Kornaś)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Marię Kulesa (3. rocz. śm.)

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje