Drodzy rodzicie dzieci pierwszokomunijnych

 

W związku z przesuniętym terminem uroczystości komunijnych nasz biskup Jan Kopiec napisał specjalny list do dzieci oraz ich rodziców. Gorąco zachęcam, by go przeczytać – tutaj umieszczony na naszej stronie.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami uroczystość komunijna w naszej parafii została przeniesiona na niedzielę 6 września o godzinie 10.00.

Gdyby jednak okazało się, że do tego czasu nie zostały zniesione ograniczenia związane z ilością osób mogących uczestniczyć we Mszy świętej (w naszym kościele 80 osób), będziemy zmuszeni podzielić wszystkie dzieci na osiem mniejszych grup. Wtedy oprócz dziecka, z każdej rodziny będzie mogło uczestniczyć w uroczystości jeszcze 6 osób (pozostałe osoby na placu wokół kościoła).

 

W związku z tym proponuję, by w sobotę 5 września przystąpiło do Pierwszej Komunii świętej 46 dzieci (według alfabetu od A do L) w następujących godzinach:

godzina 10.00 – 12 dzieci
godzina 11.30 – 12 dzieci
godzina 13.00 – 11 dzieci
godzina 14.30 – 11 dzieci

Natomiast w niedzielę 6 września 54 dzieci (według alfabetu od M do Ż) w następujących godzinach:

godzina 10.30 – 14 dzieci
godzina 12.00 – 14 dzieci
godzina 13.15 – 13 dzieci
godzina 14.30 – 13 dzieci

Bardzo proszę, by spróbować zastanowić się nad tą propozycją. Mam też świadomość, że – w związku z obecną sytuacją oraz istniejącym zagrożeniem – nie mamy tutaj zbyt wielkiego pola manewru.

 

Z wyrazami szacunku

                                                                       ks. Arkadiusz Kinel

Kategorie: Aktualności