OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.- 09.06.2013 r.

 1. Dzisiaj od godziny 17.00 ma miejsce w łączności z papieżem Franciszkiem oraz całym Kościołem adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 2. Po Mszy wieczornej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Jest to ostatnia nauka przed wakacjami dlatego prosimy, by przybyły wszystkie pary, które zamierzają zawrzeć związek małżeński przed i w czasie wakacji.
 3. Za złożone ofiary składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii, przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 4. Jutro rocznicę urodzin obchodzi nasz wikariusz – ks. Tomasz Szumlas. Życzymy Mu wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Msza święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian.
 5. Także w poniedziałek o godzinie 17.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.
 6. W czasie oktawy Bożego Ciała (do czwartku włącznie) mają miejsce po Mszach wieczornych procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do sypania kwiatów.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli  w tegorocznej procesji Bożego Ciała jak również tym, którzy przygotowali ołtarze oraz ofiarowali kwiaty.
 8. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 10. Dzieci mają swoją spowiedź w czwartek od godziny 16.30. Następnie o godzinie 17.00 – Msza święta szkolna, a po niej spotkanie przed bierzmowaniem dla gimnazjalistów klas pierwszych i drugich.
 11. W tym samym dniu od godziny 17.00 czynna jest w domu katechetycznym Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych.
 12. Również w czwartek o godzinie 18.00 w domu katechetycznym obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 13. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, która jest jednocześnie Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (nie obowiązuje post piątkowy), natomiast w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 14. W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 w domu katechetycznym ma miejsce comiesięczne spotkanie seniorów. Od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu; o  godzinie 17.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z modlitwą o świętość życia kapłanów; o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Serca Jezusowego. Zapraszamy.
 15. W najbliższą niedzielę ma miejsce w Gliwicach organizowany po raz kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy on spod katedry gliwickiej po Mszy świętej o godzinie 12.30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 16. W dniach od 1 do 9 lipca chcemy zorganizować wakacyjny wyjazd dla młodzieży zaangażowanej w naszych grupach parafialnych. Bliższe informacje oraz zapisy u ks. Tomasza.
 17. W czwartek o godzinie 17.00 w Ratuszu przy ul. Religi 1 odbędzie się posiedzenie Rady Dzielnicy Centrum Północ. Jest to posiedzenie otwarte dlatego organizatorzy zapraszają również mieszkańców naszej dzielnicy.
 18. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę przyszli sprzątać kościół. Serdecznie zapraszamy do sprzątania w sobotę o godzinie 14.00.
 19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi o globalnej adoracji w globalnym świecie, którą zaproponował Ojciec Święty; Aleksander Kłak, srebrny medalista z Barcelony opowiada o swoim powrocie do Boga; jest także o tym jak odrodzić i odbudować wartość narzeczeństwa.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 02.06.2013 r. – IX Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Marię Sieńko (1. rocz. śm.) oraz zm. Walentego (24. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Marię Czaplińską, zm. z rodziny Czaplińskich i Żyromskich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Gabrieli Badura z okazji 50. rocz. urodzin (TD)

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla Izabeli i Franciszka Piaseckich oraz błogosławieństwo dla dzieci ( TD)

13.15 – za zm. Karolinę i Janinę Grek, Klarę Orszulik, Władysławę i Wojciecha Masłowski

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 – za zm. męża Józefa (14. rocz. śm.), zm. rodziców Anastazję i Jerzego oraz braci Jana i Antoniego Macioł

PONIEDZIAŁEK– 03.06.2013 r. – św Karola Lwangi i Towarzyszy

6.30 – Do Bożej Opatrzności, MBNP i św. Kamila z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę i zdrowie w intencji Franciszki Kocur oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

7.30 – 1) za zm. ojca  Jana Łobos, zm. mamę Emilię, męża Rudolfa, zm. teściów Zdzisława i Walerię Dobrowolskich, zm. brata Józefa oraz bratową Otylię

2) za zm. Antoniego i Magdalenę Wojta, zm. teściów Antoniego i Barbarę Dolata oraz zm. męża Dominika Dolata

18.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę w intencji ks. Tomasza Szumlasa z okazji rocznicy urodzin (TD)

WTOREK – 04.06.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Mirellę Frączek, zm. Piotra Frączek, zmarłych z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Hanny i Jana Troper z okazji 30. roczn. ślubu oraz błogosławieństwo dla dzieci i wnuczki

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o udzielenie łaski w pewnej intencji oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za łaskę powrotu do zdrowia syna Jana, z prośba o dalsze zdrowie i opiekę; do MBNP z prośba o łaskę wyzwolenia nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 05.06.2013 r. – św. Bonifacego

6.30 – za zm. Karola Puzik (1. rocz. śm.), zm. z rodziny, zm. Felicję Wolną, Pawła Smyczek, Bronisławę Richter oraz zmarłych z rodziny

7.30 – za zm. męża Jana Kandziora, rodziców, dziadków i rodzeństwo z obydwu stron

18.00 – 1) za zm. Józefa Ziobrowskiego (2. rocz. śm.) oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. Emilię Barańską oraz zm. Józefę Dubińską

CZWARTEK – 06.06.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Konrada i Marię Tomiczny oraz zm. Martę i Annę Depta

7.30 – 1) Do Chrystusa Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

2) za zm. Otylię Zlotos oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – 1) W intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej nr 7 z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia szkoły

2) za zm. Bronisława Dudka (1. rocz. śm.)

3) za zm. Bolesława Kujawa (2. rocz. śm.) zm. z rodziny z obydwu stron

PIĄTEK – 07.06.2013 r. – Najświętszego Serca Pana Jezusa

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Katarzyny Topka

7.30 – 1) Za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca oraz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary

2) za zm. teściów Katarzynę i Józefa, siostrę Stefanię, Katarzynę i Marię

3) za zm. Zdzisława Motylewicza (od żony z rodziną )

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego

SOBOTA – 08.06.2013 r. – Niepokalanego Serca NMP

6.30 – za zm. Annę i Józefa Musioł, zm. rodziców Burczyk oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

7.30 – za zm. męża Adama Szczygieł (12. rocz. śm.), zm. z rodziny z obydwu stron

9.00 – Msza św. w języku niemieckim: za zm. Bernarda Widuch

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Kazimierza Poślednik (9. rocz. śm.)

2) za zm. Herberta Przibylla

NIEDZIELA – 09.06.2013 r. – X Niedziela Zwykła

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Edyty i Waldemara Kischka z okazji 22. rocznicy ślubu, błogosławieństwo i dary Ducha św. dla dzieci Julii i Jana oraz dla Julii o wytrwanie w łasce Bożej i mocy Ducha św. w dniu bierzmowania

9.00 – za zm. córkę Bożenę Adamską (9. rocz. śm.), męża Bazylego Grajek (10 r. śm.), zm. Stefanię Adamską, zm. rodziców i rodzeństwo Grajek i Piątek

10.30 – za zm. Henryka Kotowicz (1. rocz. śm.) oraz zm. Marcina Kotowicz (7. rocz.śm.)

12.00 – za zm. rodziców Helenę i Michała Barabasz (od syna )

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Dominik Kocielski, Tomasz Wacławik, Wojciech Grzywacz, Alan Siedlarski, Igor Garbulowski, Michał Reza) oraz roczek (Bartosz Dąbrowski, Dominik Skorupka )

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Olgę i Daniela Koszeluk

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje