Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.
J 10, 11-18

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna

29.04 – 06.05.2012 r.

 • Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji. O godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka na potrzeby biednych.   
 • Od wtorku rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa majowe. Chcemy spotykać się w tym roku na nabożeństwie majowym codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian.
 • Także we wtorek zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30.
 • W związku z tym najbliższe spotkanie w ramach Poradni Życia Rodzinnego odbędzie się dopiero w następny czwartek 10 maja.
 • W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 • W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy.
 • W tym samym dniu od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 17.30 – nabożeństwo majowe, następnie o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Serca Jezusowego.
 • W sobotę o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.
 • W tym samym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.
 • W najbliższą niedzielę po wieczornej Mszy świętej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy.
 • W sobotę – 2 czerwca chcemy zorganizować wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Kalwaryjskie Spotkania Modlitewne (wyjazd o godzinie 6.30). Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Przypominamy także o propozycji wyjazdu na wczasy dla seniorów w Głuchołazach we wrześniu br. Zapisy również w kancelarii.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi płyta z filmem o Janie Pawle II „Szukałem Was…”

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 29.04.2012 r. – IV Niedziela Wielkanocna

  7.00 – za zm. męża Jana Krawiec (21. rocz. śm.), zm. teściów Lilly i Reinholda Nowak, zm. rodziców Stefanię i Władysława Bzikot

  9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Katarzyny z okazji rocznicy urodzin

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o opiekę i zdrowie w intencji Haliny i Wiesława Barut z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o opiekę i zdrowie w intencji Roksany i Damiana Kopytnik z okazji 1. rocznicy ślubu

12.00 –  Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Anieli i Witolda Proskurnickich z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

13.15 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę i zdrowie w intencji Weroniki i Norberta Wieczorek z okazji 45. rocz. ślubu (TD)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. rodziców Marię i Zenona Dawidowicz

—————————————————————————————————

PONIEDZIAŁEK – 30.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Wilhelma Bursy (w dniu urodzin) oraz zm. żonę Annę

  7.30 – 1) za zm. córkę Mirellę Frączek

2) za zm. męża Lucjana Swieboda (12. rocz. śm.) oraz zmarłych  z rodziny

15.30 – Ślub konkordatowy: Dagmara Kogut – Gracjan Sitko

18.00 – 1) za zm. Jolantę i Marka Maruszczyk  (7. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodziny z obydwu stron

2) za zm. Aleksandra Kołodziej (12. rocz. śm.)

—————————————————————————————————

WTOREK – 01.05. 2012 r. – św. Józefa, Robotnika

  6.30 – za zm. Artura Konachowicz

  7.30 – 1) za zm. Elżbietę i Gintra Cisz, zm. rodziców i rodzeństwo z obydwu stron

2) za zm. rodziców Łucję i Norberta Scheja, zm. teściów oraz córkę Ellen

3) intencja wolna …………………………….

18.00Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Heleny i Leopolda Mańkowskich z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę oraz pomyślne zdanie egzaminów maturalnych dla wnuka Mariusza; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji rodziny Dynus; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla syna Piotra z okazji rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę oraz pomyślne zdanie egzaminu maturalnego dla Aleksandry Piekarskiej

—————————————————————————————————

ŚRODA – 02.05.2012 r. – św. Atanazego, Bpa i Dra Kościoła

  6.30 – za zm. Jana Bohm

  7.30 – 1) za zm. ojca Karola Dominik (w rocz. urodzin) oraz zm. matkę Helgę

2) za zm. męża Stanisława Kubic (12. rocz. śm.)

18.00 – 1) za zm. ojca Roberta Suligę (67. rocz. śm.), zm. matkę Gertrudę, zm. rodzeństwo Marię, Pawła i Józefa

2) za zm. Kazimierę Rutkowską

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 03.05.2012 r. – NMP Królowej Polski

  7.00 – za zm. Franciszka Komor, zm. Władysławę i Wojciecha Martykę, Urszulę i Stanisława Martyka oraz zmarłych z rodziny Szczęsny

  9.00 – za zm. Łukasza Masłowskiego (w rocz. ur), zm. Helenę Wiśniewską (2. rocz. śm.)

10.30 – za zm. Eugeniusza Sucharzewskiego (26. rocz.śm.), zm. rodziców i rodzeństwo

18.00 – 1) za zm. męża Zdzisława Kobyłkiewicz (13. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu Stron oraz zm. brata Kazimierza

2) za zm. Zygmunta Mokrzyckiego (2. rocz. śm.), zm. Mariana Mokrzyckiego, zm. rodziców Stanisławę i Stefana Szymkiewicz

—————————————————————————————————

PIĄTEK – 04.05.2012 r. – św. Floriana, Męczennika

  6.30 – za zm. Katarzynę Przepiórka (od wnuczki Mileny z mężem i Oliwierem)

  7.30 – 1) za żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca oraz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary

2) za zm. Tadeusza Brzozę (30. dni po śm.)

3) za zm. Piotra Pawliczek (od sąsiadów z ul. Galla)

17.00adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00Do Najświętszego Serca Jezusowego w intencji czcicieli

—————————————————————————————————

SOBOTA – 05.05.2012 r. – I Sobota Miesiąca

  6.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę i zdrowie w intencji syna Mateusza i żony Doroty z okazji rocznicy urodzin

  7.30 – 1) Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej

2) za zm. Stefana i Kazimierę Nocuń, Annę i Józefa Lichorowiec i zm. z rodziny

17.00adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. męża Zdzisława Motyl (18. rocz. śm.) oraz zm. z rodzin Motyl i Marzec

2) za zm. Janinę Malus oraz zm. Alinę Bokuniewicz

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 06.05.2012 r. – V Niedziela Wielkanocna

  7.00 – za zm. Jadwigę i Franciszka Sokalla

  9.00 – za zm. rodziców Janinę i Adolfa Fortuna (31. rocz. śm.), męża Bronisława Boczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – 1) W intencji parafian z okazji 144. rocznicy konsekracji kościoła

2) W intencji pracowników Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze”, Spółki Rembud i Carbotrans oraz zm. pracowników Stanisława Borowieckiego, Teresy Wachnik i Franciszka Sucharzewskiego

12.00 –  za zm. Stanisława Mędrzak (1. rocz. śm.)

13.15 – za zm. Olgę i Daniela Koszeluk

17.30 – nabożeństwo majowe

18.00 – za zm. rodziców Stanisławę i Antoniego Całkosz, braci Stanisław i Bronisława,  zm. dziadków z obydwu stron oraz zm. pokrewieństwo

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje