INFORMACJA DOTYCZĄCA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Szanowni Rodzice!

 

W związku z istniejącym zagrożeniem oraz stosunkowo dużą liczbą zakażeń
jesteśmy zmuszeni dokonać pewnych korekt w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu
uroczystości pierwszokomunijnej:

  1. W sobotę 5 września o godzinie 11.00 do Pierwszej Komunii św. przystąpi łącznie 38 dzieci.

  1. W niedzielę 6 września o godzinie 10.00 do Pierwszej Komunii ma przystąpić 57 dzieci. Ponieważ jest to duża grupa, chciałbym zaproponować podział na dwie mniejsze, które przystąpiłyby do Pierwszej Komunii o godzinie 10.00 oraz 12.00. Gdyby ktoś – w trosce o zdrowie – zdecydował się na drugą grupę, będzie to można zgłosić na próbie w poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 18.30.

  1. Zasadniczo są możliwe zmiany tylko w obrębie wcześniej zadeklarowanego terminu (z taką datą zostały przygotowane pamiątki komunijne).

  1. Ze względu na istniejące zagrożenie odbędą się dwa nabożeństwa popołudniowe: w sobotę o godzinie 16.00 (dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii w sobotę) oraz w niedzielę o godzinie 16.00 (dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii w dwóch grupach w niedzielę).

  1. Z tego samego powodu musimy zrezygnować z tzw. Białego Tygodnia w formie obowiązkowej. Oczywiście, zachęcamy, by dzieci w miarę możliwości w tygodniu uczestniczyły we Mszy świętej.

  1. Szczegóły zostaną ustalone na spotkaniach podczas prób. Przepraszam za zaistniałe zmiany, ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że wymaga również z naszej strony odpowiedniej reakcji.

  1. Osoby, które jeszcze nie odebrały strojów pierwszokomunijnych mogą to uczynić w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Z wyrazami szacunku

Ks. Arkadiusz Kinel

Kategorie: Aktualności