OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.01.-03.02.2013 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo kolędowe; o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 2. Za wszelkie złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 3. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie oraz złożone ofiary. Podczas dzisiejszej sumy chcemy modlić się w intencji wszystkich, którzy przyjęli tegoroczną kolędę.
 4. Również ministranci wraz z opiekunem dziękują za wszelkie ofiary, które zostaną przeznaczone m.in. na zakup strojów liturgicznych, wycieczki oraz nagrody za wzorową służbę.
 5. We wtorek zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 6. W czwartek od godzinie 16.30 spowiedź dzieci przed I Piątkiem Miesiąca, następnie o godzinie 17.00 – Msza święta szkolna. Po niej o godzinie 18.00 – katecheza dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
 7. W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 w domu katechetycznym comiesięczne pierwszopiątkowe spotkanie seniorów. Zapraszamy.
 8. W tym samym dniu od godziny 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Serca Jezusowego, a po niej o godzinie 19.00 – Msza święta młodzieżowa (wcześniej okazja do spowiedzi św.)
 9. W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kończy ono cykl uroczystości związanych z obchodem świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00; 9.00; 10.30 oraz wieczorem o godzinie 18.00. Podczas każdej Mszy poświęcimy świece oraz udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja. Kolekta w tym dniu przeznaczona na potrzeby sióstr klauzurowych.
 10. Także w sobotę o godzinie 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.
 11. W tym samym dniu zapraszamy dzieci z rodzicami do domu katechetycznego celem wzięcia miar na stroje pierwszokomunijne: od godziny 9.00 – chłopcy; od godziny 10.00 – dziewczynki. Prosimy, by przynieść zaliczkę w wysokości 50 zł.
 12. Za tydzień po wieczornej Mszy świętej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy zainteresowanych.
 13. Od jutra w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 18.30 w kościele św. Anny odbywają się katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy zainteresowanych.
 14. W ubiegłym tygodniu w wieku 83 lat zmarła siostra boromeuszka Helena Kluska. Pogrzeb odbył się wczoraj w klasztorze w Trzebnicy. Siostra Helena 50 lat pracowała w klasztorze w Zabrzu, także przez wiele lat przygotowywała w naszej parafii dzieci pierwszokomunijne. Za tydzień o godzinie 10.30 chcemy odprawić Mszę za zmarłą siostrę Helenę.
 15. W środę – 13 marca młodzież naszej parafii przystąpi sakramentu bierzmowania. Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament, a wcześniej tego nie uczynili prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie w sobotę – 23 lutego o godzinie 8.30.
 16. Osoby, które wyraziły chęć wysłania dzieci na zimowisko do Zakopanego prosimy, by w kancelarii dokonały należnych wpłat oraz uzupełniły dane personalne.
 17. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu przyszli sprzątać kościół. Zapraszamy także w tym tygodniu, tym razem jednak ze względu na święto Ofiarowania już w piątek o godzinie 15.00. Prosimy, by przynieść ze sobą wiadra i szmaty.
 18. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi przepiękny film „Ludzie Boga”, zainspirowany prawdziwą historią męczeństwa francuskich trapistów w górach Algierii (ze względu na film cena 4,5 zł). Udało się również sprowadzić poprzedni numer „Gościa” w którym pojawiło się ciekawe wspomnienie o księdzu prałacie oraz szczegółowa relacja z uroczystości pogrzebowych. Można go nabyć w zakrystii za dobrowolną ofiarą. Jest również najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. W nim miedzy innymi komputerowe testy dla sześcioklasistów.
 19. Z potrzeby serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować uroczystości pogrzebowe Księdza Prałata. Szczególne jednak słowa podziękowania kierujemy pod adresem właściciela restauracji „Pod Kasztanami”. Naszym obowiązkiem jako parafii było zaprosić na przyjęcie pogrzebowe przybyłych kapłanów oraz gości. Pan Krzysztof za darmo te wszystkie osoby ugościł, a było ich łącznie ponad 140. Bardzo dziękujemy!

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 27.01.2013 r. – III Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. męża i ojca Mieczysława Gutowskiego (7. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Antoniego Cudok (10. rocz. śm.)

10.30 – 1) W intencji wszystkich przyjmujących tegoroczną kolędę

2) za zm. Romana Wedler, Edytę, Edwarda, Ewę, Emilię i Franciszka Walczyk, zm. z rodziny Wedler, Apanas, Bohdziun i Teliczan

3) za zm. Annę Dobrakowską (30. dni po śm.)

12.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Anny Rusin z okazji 80. rocznicy urodzin (TD)

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św.

(Radosław Kowalkowski, Łucja Wojtasik, Tymon Figas)

17.30 – nieszpory kolędowe

18.00 – za zm. Andrzeja Węclewicz

PONIEDZIAŁEK – 28.01.2013 r. – św. Tomasza z Akwinu

6.30 – za zm. ks. prałata Gerarda Kowolika (od p. Brygidy Musiol z Rokitnicy)

7.30 – 1) za zm. Barbarę Frejusz (2. rocz. śm.)

2) za zm. rodziców Tadeusza i Józefę Dworak, zm. Mirosława i Janinę Dworak

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę, błogosławieństwo i dary Ducha świętego dla Karoliny z okazji rocznicy urodzin

2) za zm.  Stanisławę i Zenona Lawrowskich oraz zmarłych z pokrewieństwa z obydwu stron

WTOREK – 29.01.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Antoniego Kisłowskiego (20. rocz. śm.), zm. rodziców, teściów, zm. brata i szwagra

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP, z podziękowaniem za dar życia

2) za zm. żonę Ludwikę Śliwiak (1. rocz. śm.)

3) za zm. męża Jana Włodarczyk, zmarłych rodziców i teściów

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o umocnienie wiary mieszkańców Placu Słowiańskiego; do MBNP z prośbą o łaskę zdrowia w pewnej intencji; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

ŚRODA – 30.01.2013 r. – dzień powszedni

6.30 –  za zm. Janinę Ryszka (22. rocz. śm.), zm. Jana Ryszka, Sabinę Strzelczyk oraz zm. z rodziny Ryszka i Strzelczyk

7.30 – za zm. Antoniego Krzywickiego (30. dni po śm.)

18.00 – 1) za zm. męża Tadeusza Więcek, zm. rodziców, teściów oraz za dusze w  czyśćcu cierpiące

2) za zm. Kazimierę Czarnik (2. rocz. śm.)

CZWARTEK – 31.01.2013 r. – św. Jana Bosko

6.30 – za zm. Alojzego Daszek (1. rocz. śm.)

7.30 – za zm. Renatę Szydło (2. rocz. śm.)

17.00 – 1) za zm. Urszulę Kosman, brata Alfreda, zm. rodziców Emmę i Franciszka

2) za zm. Bronisławę i Bronisława Sagan, Mariana Segita, Annę i Stanisława Musiał, Józefa Segita i Kazimierza Musiał

PIĄTEK – 01.02.2013 r. – I Piątek Miesiąca

6.30 – za zm. Kazimierza Nykiel (od Adama i Jolanty Kopala z rodziną )

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

2) za zm. Zenona Siwek (1. rocz. śm.) oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego

19.00 – Msza święta młodzieżowa

SOBOTA – 02.02.2013 r. – Ofiarowanie Pańskie

7.00 – Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju

9.00 – za zm. Władysława Sikorę, brata Mariana, zm. rodziców Jadwigę i Antoniego Kwiatkowskich, Jadwigę Figler oraz zmarłych z rodziny

10.30 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jolanty i Leokadii z okazji rocz urodzin oraz za zm. z rodzin Swieboda i Wojtas

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie dla córki Edyty, błogosławieństwo dla wnuczki Pauliny z okazji 2. rocz. urodzin oraz dary Ducha św. dla Wiesławy i córek Edyty i Kingi z mężami

2) Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MBNP, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Wioletty i Czesława Maruszak z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

NIEDZIELA – 03.02.2013 r. – IV Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Erwina Langer (30. dni po śm.) oraz zm. żonę Adelajdę

9.00 – W intencji Wspólnoty Domowego Kościoła z prośbą Boże błogosławieństwo oraz wszelkie potrzebne łaski

10.30 – 1) za zm. siostrę boromeuszkę Helenę Kluska

2) za zm. Elżbietę Miszke i Barbarę Krzemińską, zm. Antoniego, zm. z rodziny z obydwu stron, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. dla rodzin Marka, Stefana, Zofii, Józefa i Teresy

12.00 – 1) za zm. rodziców Józefa i Marię Węgrzyn, zm. Michalinę (w rocz. śm.), Pawła, Grażynę, Stanisława Mikulak oraz zm. Jana Janickiego

2) za wszystkich zmarłych lokatorów z bloku przy ul. Nad Kanałem 34

13.15 – za zm. Mariannę i Edwarda Piwowarczyk (w rocz. śm.)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. teściową Lucynę Majewską (2. rocz. śm.), zm. rodziców Stanisławę i Stanisława Bogel, syna Mariusza Majewskiego oraz zm. brata Józefa Bogel

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje