OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03-10.03.2013 r.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Siostry Prezentki z Krakowa. Siostry te od pięćdziesięciu lat posługują w parafii św. Józefa. W czerwcu będzie miała miejsce uroczystość beatyfikacji Sługi Bożej Zofii Czeskiej, założycielki Zgromadzenia. Siostry chciały w kilku słowach przybliżyć osobę kandydatki na ołtarze oraz charyzmat swej posługi.
 2. Także dzisiaj o godzinie 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna (nie będzie dzisiaj nauki przedślubnej; najbliższe spotkanie dopiero w kwietniu).
 3. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych. Za tydzień gościmy w naszej parafii proboszcza kościoła Ducha św. Wygłosi kazanie oraz zbierze kolektę na budowę nowego kościoła.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o 17.15 – Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 17.15
 5. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.
 6. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. o godzinie 17.00 – Msza święta oraz Nowenna Nieustająca.
 7. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Następnie o godzinie 18.00 spotkanie przed bierzmowaniem dla klas pierwszych gimnazjalnych.  
 8. Również w czwartek o godzinie 18.30 w kościele ma miejsce obowiązkowa próba przed bierzmowaniem dla klas trzecich gimnazjalnych (kolejne próby w poniedziałek i wtorek po nabożeństwach wieczornych).
 9. W tym samym dniu o godzinie 18.00 w domu katechetycznym nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 10. Także w czwartek od godziny 17.00 czynna jest w domu katechetycznym Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych.
 11. W piątek o godzinie 15.00 w salkach domu katechetycznego spotkanie parafialnego klubu seniora. Zapraszamy zainteresowanych.
 12. Także w piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o godzinie 9.00 Msza święta w języku niemieckim. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym. Zapraszamy.
 13. Również w sobotę o godzinie 8.30 w domu katechetycznym kolejne spotkanie dla dorosłych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 14. W tym samym dniu wspólnota Oazy Rodzin zaprasza na adorację wielkopostną. Rozpoczynamy Eucharystią godzinie 18.00. Następnie adoracja połączona z modlitwą uwielbienia, zakończona błogosławieństwem sakramentalnym (w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty).
 15. W zakrystii oraz kancelarii parafialnej można już nabywać tradycyjne świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 16. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli sprzątać kościół. Zapraszamy także w tym tygodniu, w piątek o godzinie 15.00. Prosimy, by przynieść ze sobą wiadra i szmaty.
 17. Niestety, z przykrością musimy poinformować o kolejnym akcie wandalizmu na cmentarzu przy kościele. W ubiegłym tygodniu znowu zostało zniszczonych kilka pomników na grobach za Grotą. W związku z tym – mimo iż teraz mamy inne wydatki – chcemy jeszcze na wiosnę postawić nowe ogrodzenie  na cmentarzu od strony torów. Mamy nadzieję, że w jakimś stopniu zabezpieczy to groby znajdujące się na tym cmentarzu. W przyszłości planujemy także postawienie nowego ogrodzenia na cmentarzu przy ul. Pokoju.
 18. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o tym jak w przeszłości wybierano papieży, a także płyta z filmem „Brat, przyjaciel, papież” o papieżu Benedykcie XVI.
 19. Zachęcamy naszych parafian do modlitwy w intencji dobrego przygotowania i owocnego przeżycia Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 21 do 28 kwietnia. W związku z tym nie będzie w tym roku parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 03.03.2013 r. –  III Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. rodziców Eleonorę i Franciszka Kubot, męża Bronisława oraz córkę Annę

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Aliny Broncel z okazji rocz. urodzin (TD)

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Marii i Marka z okazji 40. rocz. ślubu (TD)

12.00 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Józefa Zawadzkiego z okazji 70. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

13.15 – za zm. Irenę, Kazimierza i Zygmunta Gdeszów oraz ich rodziców

17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. Lucjana Swieboda (w 90. rocz. urodzin) oraz zmarłych z rodziny

PONIEDZIAŁEK –  04.03.2013 r. – św. Kazimierza

6.30 – za zm. Kazimierza Nykiel (od Józefa)

7.30 – 1) za zm. ojca Kazimierza Krawczewskiego (z okazji imienin)

2) za zm. Bolesława Stasieluk (23. rocz. śm.), zm. żonę Janinę oraz zm. rodziców z obydwu stron

18.00 – 1) za zm. Ernesta Herisch, ojca Józefa Krzon, matkę Alicję męża Jana Koszut,

oraz zm. teściów Józefę i Józefa Koszut

2) za zm. brata Kazimierza Dynus(w dniu imienin), zm. Jana i Barbarę Dynus

WTOREK – 05.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Jana Koszut (od siostry Marii z mężem)

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisławy Skowysz z okazji 60. rocz. urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

2) za zm. Jana Turzańskiego (21 rocz. śm.)

3) za zm. Feliksa Kowalczyk (2. rocz. śm.), zm. rodziców i rodzeństwo

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o umocnienie wiary mieszkańców ul. Staromiejskiej; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Kazimierza Grzechowskiego; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Zdzisława z okazji urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Stanisława z okazji 60. rocznicy urodzin; do MBNP z prośbą o zdrowie i szczęśliwy przebieg operacji dla Grażyny Socha; do MBNP podziękowanie za uratowanie życia księżom naszej parafii (od mieszkańców ul. Sobieskiego); do MBNP z prośbą o zdrowie dla syna, synowej i wnuków

ŚRODA – 06.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. członków Żywego Różańca

7.30 – za zm. Różę i Marię Kosz, zm. rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 – 1) za zm. Jerzego Babik

2) za zm. Stanisława Tomkiewicz, żonę Eleonorę, zm. krewnych z obydwu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

CZWARTEK – 07.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. rodziców Marię i Wiktora oraz zm. brata Tadeusza Niedospał

7.30 – 1) Do Chrystusa Wiecznego Kapłana w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

2) za zm. Helenę Herman (w rocz. śm.) oraz zm. męża Bolesława

17.00 – 1) za zm. Zofię Kurek (od Józefy i Zygmunta Grzegorzek z rodzinami z Milówki)

2) za zm. Annę i Antoniego Fusy

PIĄTEK – 08.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Julii z okazji rocz. urodzin

7.30 – 1) za zm. Ewę Szczurek (5. rocz. śm.)

2) za zm. ojca Piotra Brzozowskiego

17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 09.03.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Agnieszkę Zalewską (30. dni po śm.; od cioci Renaty)

7.30 – za zm. Zbigniewa Lichowicz oraz zmarłych z rodziny

9.00 – Msza święta w języku niemieckim:

Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Bernarda Widuch

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Mariana Prajsnar (2. rocz. śm.)

2) za zm. ojca Kazimierza Kopkowicz (4. rocz. śm.), zm. mamę Sewerynę, Marię Kamińską oraz zmarłych z rodzin Kopkowicz i Wojciechowski

NIEDZIELA 10.03.2013 r. –  IV Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. Emila Uran (w rocz. śm.)

9.00 – za zm. Pawła i Łucję Nikodem

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Krystyny Malickiej (od Danuty i Aliny)

12.00 – 1) za zm. męża Jana Pleśniar (7. rocz. śm.), zm.  z rodziny z obydwu stron

2) za zm. Pawła Bąk (2. rocz. śm.) oraz zm. z rodzin Bąk, Hyży, Wróbel i Baran

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Hanna Żyrek, Bartosz Szymonik, Wiktoria Szyguła, Alicja Szumny, Dorian Somla)

17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. Jerzego Bojanowskiego (15. rocz. sm.) oraz zm. rodziców i teściów

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje