Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec wszystkich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.
Łk 24, 35-48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna

22 – 29.04.2012 r.

 • Gościmy dzisiaj ks. Klaudiusza Szymroszczyka – proboszcza parafii Ducha Świętego. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże. O godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  
 • Przez cały najbliższy tydzień odbywają się na probostwie spotkania z rodzicami i dziećmi przed uroczystością Pierwszej Komunii świętej. Szczegółowy plan spotkań został wywieszony w gablotce oraz kancelarii parafialnej.
 • W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej.
 • Z kolei we wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 • W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy wieczornej udamy się w procesji do krzyża na placu przy kościele, by tam odprawić nabożeństwo o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli.
 • Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku.
 • W piątek o godzinie 15.00 w ramach spotkań klubu seniora zapraszamy do „Cafe Silesia” na lekcję muzealną „Dawne Zaborze”.
 • W tym samym dniu o godzinie 18.00 – Msza święta oraz nabożeństwo do św. Ojca Pio, następnie o godzinie 19.00 – Msza święta młodzieżowa (przeniesiona z pierwszego piątku miesiąca). Po Mszy zapraszamy na spotkanie formacyjno – dyskusyjne z diakonem Rafałem pt. „Drużyna Pana Boga”.
 • W dniach od 25 do 27 maja br. chcielibyśmy po raz kolejny zorganizować dni skupienia w Brennej. Bliższe informacje oraz zapisy kancelarii.
 • Przypominamy również o propozycji wyjazdu na wczasy dla seniorów w Głuchołazach we wrześniu br. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi o objawieniach prywatnych i czy są prawdziwe; także niezwykle ciekawy artykuł o książce Danuty Wałęsowej. Jest również najnowszy numer  „MGN”.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 22.04.2012 r. – III Niedziela Wielkanocna

  7.00 – za zm. Anetę i Karolinę Cichor

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Boczoń z okazji 50 rocz. urodzin (TD)

10.30 – za zm. Irenę Konarską (1. rocz. śm.) oraz zm. Kazimierza Konarskiego

12.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Reginy i Jana Kędzierskich z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Michaliny i Janusza Swat z okazji 35. rocznicy ślubu (TD)

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu (Antonina Wróblewska, Dawid Hałuszka) oraz chrzest (Krzysztof Hałuszka, Agata Zmudzinska, Milena Szlemp)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. męża Joachima Szojda (6. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. brata Waltra Zdrzala

—————————————————————————————————

PONIEDZIAŁEK – 23.04.2012 r. – św. Wojciecha , bpa

  6.30 – za zm. ojców Mariana Figacz, Stanisława Matusz, dziadków z obydwu stron oraz zm. Anetę i Karolinę Cichor

  7.30 – 1) za zm. Andrzeja Linca (3. rocz. śm.), ojca Krzysztofa, zm. z rodziny Linca

2) za zm. syna Dariusza, męża Jacka oraz zm. rodziców

18.00 – 1) za zm. Antoninę Felmrych, zm. z rodzin Prorok, Wyrzykowski, Felmrych, Cetnarowski, zm. z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. Jerzego Sanockiego (z okazji imienin)

—————————————————————————————————

WTOREK – 24.04. 2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Katarzynę Przepiórka (od rodziny Kozaków)

  7.30 – 1) za zm. Jerzego Grabarskiego, zm. Annę i Andrzeja, Bolesława Kubat, zm. Irenę, Józefa i Zdzisława Grabarskiego

2) za zm. Stanisława Grom (1. rocz. śm.)

3) za zm. Jana Poloczek (w dniu urodzin), zm. rodziców Gertrudę i Romana, zm. braci, Elżbietę Fryc – Luke, zm. siostry Helenę, Krystynę, siostrzeńca Norberta oraz zm. szwagrów

18.00Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z prośbą o szybki powrót do zdrowia dla męża Bernarda; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Ireny i Sylwestra z okazji 35. rocznicy ślubu; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę oraz pomyślne zdanie egzaminów maturalnych dla Anety i Pawła Sowiźrał; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Gabrieli i Zbigniewa Przybylskich z okazji 30. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla Marii

—————————————————————————————————

ŚRODA – 25.04.2012 r. – św. Marka, Ewangelisty

  6.30 – za zm. Henryka Sidełko

  7.30 – 1) za zm. Gerarda Wajda (5. rocz.), zm. z rodzin Kuklok i Franke, zm. Jana Słupik

2) za zm. Zbigniewa Kawczyńskiego (2. rocz. śm.; od mamy i sióstr)

18.00 – 1) za zm. Stanisława Dubiela (2. rocz. śm.) oraz zm. z rodziny z obydwu stron

2) za zm. Annę, Stefana i Tomasza Sychta, Jerzego, Urszulę, Alojzego Macha oraz zm. z pokrewieństwa Sychta, Zachacz i Macha

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 26.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. matkę Ryszardę, zm. rodziców Helenę, Stanisława oraz zm. Jana

  7.30 – 1) za zm. Annę, Józefa, Krystiana Kolenda

2) za zm. rodziców Jana i Aleksandrę Szczepańskich, zm. Tadeusza i Halinę Kowalskich

17.00 – 1) za zm. Rozalię Kachniej (18. rocz. śm.)

2) za zm. Mariana Jachimowskiego (4. rocz. śm.)

—————————————————————————————————

PIĄTEK – 27.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – O błogosławieństwo i zdrowie dla Tomasza Daschek z okazji 31. urodzin

  7.30 – 1) za zm. rodziców Franciszka i Janinę Konieczny oraz zm. Tadeusza Więcek

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Alicji i Leszka z okazji 55. rocz. ślubu oraz błogosławieństwo dla dzieci, wnuków i prawnuków

18.00 – 1) za zm. Henryka Latocha oraz zm. Antoninę

2) za zm. rodziców Teresę i Władysława Witasek (13. rocz. śm.) oraz zm. teścia Władysława Ptasińskiego

—————————————————————————————————

SOBOTA – 28.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Lucyny i Adama Stankiewicz z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

  7.30 – za zm. Joachima Krusz (14. rocz. śm.)

12.00 – ślub rzymski: Hewilia Hetmańczyk – Mateusz Bajer

13.00 – ślub zwykły: Elmira Sharafutdinova – Adam Klus

15.00 – ślub konkordatowy: Sylwia Lipina – Robert Sokół

18.00 – 1) za zm. rodziców Jana i Mariannę Szwaczków, zm. rodzeństwo z obydwu stron

2) za zm. Stefanię Starzyńską (w rocz. śm.) oraz zm. rodzin Klima, Starzyński

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 29.04.2012 r. – IV Niedziela Wielkanocna

  7.00 – za zm. męża Jana Krawiec (21. rocz. śm.), zm. teściów Lilly i Reinholda Nowak, zm. rodziców Stefanię i Władysława Bzikot

  9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Katarzyny z okazji rocznicy urodzin

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o opiekę i zdrowie w intencji Haliny i Wiesława Barut z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

2) W intencji rodziny Dragon

12.00 –  Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Anieli i Witolda Proskurnickich z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

13.15 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę i zdrowie w intencji Weroniki i Norberta Wieczorek z okazji 45. rocz. ślubu (TD)

18.00 – za zm. rodziców Marię i Zenona Dawidowicz – za zm. Anetę i Karolinę Cichor

 

Drukuj wpis Drukuj wpis