OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20-27.01.2013 r.

 1. W ubiegły poniedziałek pożegnaliśmy naszego Księdza Prałata. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych oraz tym, którzy okazali wyrazy współczucia i wspierali nas w tych trudnych dniach.
 2. Dzisiaj w ramach Zabrzańskich Spotkań Kolędowych gościmy w naszej parafii chór mieszany Ogniwo z Katowic. O godzinie 17.30 – nieszpory kolędowe; o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna.
 3. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 4. Jutro kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przypominamy, że kolęda z ubiegłej niedzieli oraz poniedziałku będzie miała miejsce dzisiaj oraz jutro. Kolęda dodatkowa także dzisiaj od godziny 14.00.
 5. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie oraz złożone ofiary. Za tydzień o godzinie 10.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji wszystkich, którzy przyjęli tegoroczną kolędę. Za tydzień też dokonamy podsumowania kolędy.
 6. We wtorek zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.00 – Msza oraz Nowenna Nieustająca. Podczas nowenny wieczornej chcemy w sposób szczególny modlić się w intencji wszystkich seniorów z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Babci oraz Dnia Dziadka.
 7. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej o godzinie 18.00 na probostwie spotkanie parafialnego koła Caritas. Zapraszamy zainteresowanych.
 8. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych. Ze względu na coraz większą ilość intencji, chcemy zaproponować, by ta Msza była odprawiana w drugi oraz czwarty piątek miesiąca.
 9. W tym samym dniu, w ramach klubu seniora chcemy o godzinie 15.00 spotkać się w Cafe Silesia przy ul. 3 Maja, by uczestniczyć w wystawie „Zabrze miastem granicznym”. Zapraszamy.
 10. W sobotę odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych oraz starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin od godziny 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 11. Także w sobotę o godzinie 12.00 w domu katechetycznym spotkanie nowo powstającego kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy również te małżeństwa, które chciałyby się włączyć w działalność Oazy Rodzin.
 12. W tym samym dniu o godzinie 17.00 ma miejsce wyjazd do opery bytomskiej na spektakl „Baron Cygański”.
 13. Przypominamy, że ze względu na uroczystości pogrzebowe ks. prałata postanowiliśmy odwołać tegoroczny bal karnawałowy. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu przyszli sprzątać kościół. Zapraszamy także w najbliższą sobotę o godzinie 14.00. Prosimy, by przynieść ze sobą wiadra i szmaty. W tym tygodniu chcemy oddać do renowacji trzy kolejne ławki. Ławki odnawia zakład stolarski w Kobiórze.
 15. Stowarzyszenie Misericordia Wszechnica Zabrzańska zachęca nas do skorzystania z propozycji podnoszenia kwalifikacji oraz zdobywania wiedzy. Szczegółowe informacje na ulotkach przygotowanych w zakrystii.
 16. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi niezwykle ciekawy artykuł o naszym Księdzu Prałacie oraz szczegółowa relacja z uroczystości pogrzebowych. Zachęcamy do lektury.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 20.01.2013 r. – II Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. Gabrielę Maroń (w rocz. urodzin), zm. rodziców, zm. brata Karola oraz zm. z pokrewieństwa

9.00 – za zm. Stefanię Ograbek  oraz zm. rodziców z obydwu stron

10.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny Masłowskich

12.00 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MNP, dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Czesławy Karaś z okazji 75. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

13.15 – za zm. teściową Stanisławę Motyl (18. rocz. śm.), zm. z rodziny Marzec i Motyl

17.30 – nieszpory kolędowe

18.00 – 1) za zm. męża Henryka i syna Marka Dworaczyk

2) za zm. Agnes, Jana i Waldemara Rajchel

PONIEDZIAŁEK – 21.01.2013 r. – św. Agnieszki

6.30 – za zm. Janinę Dudka

7.30 – 1) za zm. męża Jana Kożuch, zm. teściów Helenę i Stanisława

2) za zm. męża Pawła Buchta, zm. rodziców Józefa i Marię, Józefa i Paulinę

18.00 – 1) za zm. matkę Jadwigę Daniel (12. rocz. śm.), zm. ojca Eryka, zm. Szarlotę, Lotara i Józefa Polk, Paulinę i Edmunda Jaworek

2) za zm. Zofię Kurek (od Anny i Stanisława Grzegorzek)

WTOREK – 22.01.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Gerarda Kowolik

7.30 – 1) za zm. Józefa Socha (o ulgę w cierpieniach czyśćcowych)

2) za zm. Kazimierza Nykiel (30. dni po śm.)

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o umocnienie wiary mieszkańców ulicy Opawskiej; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgosi, Oli i całej rodziny; do MBNP z prośbą o dobry wybór drogi życiowej dla Błażeja; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo, opiekę, zdrowie i dary Ducha św. dla laborantek z rodzinami ze Szpitala Miejskiego w Biskupicach

ŚRODA – 23.01.2013 r. – dzień powszedni

6.30 –  Do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla siostry Bernadety

7.30 – 1) za zm. męża Waltera Chwalek (1. rocz. śm.)

2) za zm. syna Dariusza, zm. męża Jacka oraz zm. rodziców

18.00 – 1) za zm. Helenę Szynal (7. rocz. śm.) oraz zm. brata Benedykta

2) za zm. Izabelę Jamrozowicz (5. rocz. śm.), zm. z rodziny z obydwu stron

CZWARTEK – 24.01.2013 r. – św. Franciszka Salezego

6.30 – Do Bożej Opatrzności z prośbą o dar żywej wiary, sakramentalny związek małżeński w pewnej intencji oraz mądrość serca dla rodziców

7.30 – za zm. Rudolfa Dobrowolskiego (w rocz. urodzin) oraz za  zm. rodziców i teściów

17.00 – 1) za zm. Eugenię Buczkowską (3. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu stron, rodzeństwo, zm. ks. prałata Gerarda Kowolika oraz zm. Elfrydę Górecką

2) za zm. Stanisława Olejniczak, Antoniego Mościdło, Ingę i Helmuta Franeckich oraz zm. Michała Hnatów

PIĄTEK – 25.01.2013 r. – Nawrócenie św. Pawła

6.30 – za zm. Leszka Zalewskiego (20. rocz. śm.)

7.30 – 1) W intencji Misji i Misjonarzy

2) za zm. matkę Rozalię Krawczewską (w rocz. śm.)

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 26.01.2013 r. – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

6.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Dzioba

7.30 – za zmarłych oraz żyjących z rodziny Mann

Nabożeństwo w intencji Ojczyzny

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Nikodema Piechowskiego, jego rodziców, chrzestnych i całej rodziny

2) za zm. męża i ojca Bronisława Zięba (w dniu urodzin), zm. matkę Jadwigę i ojca Aleksandra Korzeniewskiego

3) za zm. Janinę Łożyńską (2. rocz. śm.) oraz zm. Ludmiłę Hronowicz (4. r. śm.)

NIEDZIELA – 27.01.2013 r. – III Niedziela Zwykła

7.00 – za zm. męża i ojca Mieczysława Gutowskiego (7. rocz. śm.)

9.00 – za zm. Antoniego Cudok (10. rocz. śm.)

10.30 – 1) W intencji wszystkich przyjmujących tegoroczną kolędę

2) za zm. Romana Wedler, Edytę, Edwarda, Ewę, Emilię i Franciszka Walczyk, zm. z rodziny Wedler, Apanas, Bohdziun i Teliczan

3) za zm. Annę Dobrakowską (30. dni po śm.)

12.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Anny Rusin z okazji 80. rocznicy urodzin (TD)

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu św.

(Radosław Kowalkowski, Łucja Wojtasik, Tymoteusz Figas)

17.30 – nieszpory kolędowe

18.00 – za zm. Andrzeja Węclewicz

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje