Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła.

I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie widział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni.
I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.
Mk 9, 2-10

II Niedziela Wielkiego Postu
4 marca 2012 roku

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej w domu katechetycznym nauka przedślubna dla narzeczonych. Zapraszamy.
 2. Za złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce przeprowadzana tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby parafii; przed kościołem natomiast comiesięczna zbiórka Caritasu na potrzeby biednych.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 4. Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o 17.30; – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godzinie 17.00
 5. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 7. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Zapraszamy.
 8. Także w czwartek o godzinie 18.00 w kościele spotkanie przed bierzmowaniem dla klas drugich gimnazjalnych. Obecność obowiązkowa.
 9. W tym samym dniu o godzinie 18.00 w domu katechetycznym nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższą niedzielę przyjmą sakrament chrztu świętego.
 10. W piątek o godzinie 17.30 – nabożeństwo Drogi krzyżowej, następnie o 18.00 – Msza święta w intencji zbiorowa za zmarłych. Zapraszamy.
 11. Z kolei w sobotę o godzinie 9.00 – Msza święta w języku niemieckim (po Mszy spotkanie w domu katechetycznym).
 12. Także w sobotę o godzinie 8.30 w domu katechetycznym kolejne spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu chrztu, komunii i bierzmowania. Zapraszamy.
 13. Z kolei w sobotę – 17 marca chcemy zorganizować wielkopostny dzień skupienia połączony z wyjazdem do sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 14. W zakrystii oraz kancelarii parafialnej można już nabywać tradycyjne świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 15. Drodzy parafianie, pozwoliliśmy sobie jeszcze raz dołączyć do naszych informatorów ulotkę informującą o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas diecezji gliwickiej lub też fundację działającą na rzecz naszej parafii. Dziękujemy za okazane zainteresowanie.
 16. Dziękujemy również władzom naszego miasta za podjęcie decyzji porządkującej zasady handlu na chodniku przy kościele.
 17. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m.in. kolejny odcinek cyklu wielkopostnego o uczynkach miłosierdzia względem duszy (tym razem, dlaczego nieumiejętnych należy pouczać); odpowiedź na pytanie: dlaczego niektóre dzieci są niegrzeczne oraz o tym, ile jest prawdy w opowieściach o masonerii.

Intencje mszalne
4-11.03.2012

NIEDZIELA – 04.03.2012 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. Eleonorę i Franciszka Kubot, Annę i Bronisława Łaniewskich

9.00 – Do Bożej Opatrzności  z prośbą o światło Ducha św. dla członków wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii oraz o powołania do udziału w rekolekcjach

10.30 – za zm. Pawła Bąk (1. rocz. śm.) oraz zm. teścia i szwagra

12.00 – za zm. Alojzego Żak (21. rocz. śm.), zm. rodziców Zofię i Stanisława Dzikiewicz

13.15 – za zm. Irenę, Kazimierza i Zygmunta Gdeszów oraz ich rodziców

17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. Feliksa Kowalczyk (1. rocz. śm.) oraz zm. rodziców z obydwu stron

—————————————————————————————————

PONIEDZIAŁEK – 05.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Kazimierza Rajskiego

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o opiekę, zdrowie i błogosławieństwo dla Ireny i Maksymiliana Jaśkowskich z okazji rocznicy ślubu

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla syna Krzysztofa Cwołka z okazji 50. rocz. urodzin

18.00 – 1) za zm. Jerzego Babik

2) za zm. ojca Kazimierza Krawczewskiego (z okazji imienin)

—————————————————————————————————

WTOREK – 06.03. 2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. ojca Gerarda Nowak (30. dni po śm.)

7.30 – 1) za zm. Różę i Marię Kosz, zmarłych rodziców, rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. Renatę Kubon (1. rocz. śm.)

3) za zm. Pawła Kulesa oraz zmarłych z rodziny

17.00Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii z okazji Dnia Kobiet; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w intencji Teresy i Stanisława Pełkowskich z okazji 50. rocznicy ślubu oraz opiekę i błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z prośbą o pomyślny przebieg leczenia w pewnej intencji; do MBNP z prośbą o zdrowie dla Anny; do MBNP z prośbą o łaskę wyzwolenia z nałogu w pewnej intencji

—————————————————————————————————

ŚRODA – 07.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Edwarda Wilk (7. rocz. śm.)

7.30 – 1) za zm. Zofię Laskowską (3. mies. po śm.) oraz zm. męża Andrzeja

2) Do Bożek Opatrzności w pewnej intencji

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Rudolfa Pissulla z okazji 92. rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za rozwiązanie ważnej sprawy rodzinnej

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 08.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej opatrzności i  Anioła Stróża z prośbą o opiekę Matki Bożej oraz dary Ducha św. dla wnuczki Julii

7.30 – 1) za zm. Ewę Szczurek (4. rocz. śm.)

2) za zm. Helenę Herman (1. rocz. śm.) oraz zm. Bolesława Herman

17.00 – 1) za zm. ojca Kazimierza Kopkowicz (3. rocz. śm.), zm. matkę Sewerynę, zm. Marię Kamińską, zm. z rodziny Kopkowicz, Wojciechowskich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) za zm. męża Jerzego Tyrcha, zm. rodziców, zm. z rodziny Paneckich i Tyrcha

—————————————————————————————————

PIĄTEK – 09.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie dla Anny

7.30 – 1) za zm. Zbigniewa Lichowicz

2) za zm. Zenona Siwek (30. dni po śm.)

3) za zm. Agnieszkę Bartoszek

8.00nabożeństwo Drogi Krzyżowej

17.30nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.00Msza święta zbiorowa za zmarłych

 

—————————————————————————————————

SOBOTA – 10.03.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o łaskę nawrócenia w pewnej intencji

7.30 – za zm. Ludwikę Śliwiak (od sąsiadów z ul. De Gaulle ’a 18 – 20)

9.00Msza św. w języku niemieckim:

Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla ks. Konrada Werscha z okazji 83. rocz. urodzin

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Mariana Prajsnar

2) za zm. męża i ojca Tomasza Sitkiewicza (na pamiątkę imienin i urodzin)

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 11.03.2012 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. Mariana Dybkowskiego (9. rocz. śm.), zm. rodziców Stanisławę i Wincentego oraz zm. teściów Marię i Lesława

9.00 – za zm. Mariana Kaszta (8. rocz. śm.), zm. z rodziny Kaszta i Paszek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie błogosławieństwo dla Huberta Badura z okazji 50. rocz. urodzin (TD)

12.00 – za zm. Jana Pleśniar, zm. rodziców i teściów oraz zmarłych z pokrewieństwa

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu świętego (Tytus Wartak) oraz rocznych dzieci (Filip Nowak, Laura Władowska)

17.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Krystyny Malickiej (od Aliny i Danuty)

—————————————————————————————————

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje