OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24.02-03.03.2013 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 2. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce przeprowadzana tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 8.00 oraz wieczorem o 17.15 – Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 17.15
 4. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą oraz w piątek i sobotę od godziny 17.00.
 6. Dzieci mają swoją spowiedź pierwszopiątkową w czwartek od godziny 16.30. Następnie o godzinie 17.00 Msza święta szkolna, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Prosimy rodziców, by po feriach przypomnieć dzieciom o tym obowiązku.
 7. Także w czwartek przypada dzień zakończenia posługi papieskiej Benedykta XVI. W tym dniu o godzinie 7.30 chcemy odprawić Mszę świętą dziękczynną za dar Jego Pontyfikatu oraz prosić Ducha Świętego o godny wybór nowego papieża. Zapraszamy naszych parafian.
 8. W piątek po Mszy świętej o godzinie 7.30 w domu katechetycznym comiesięczne spotkanie seniorów. Zapraszamy zainteresowanych.
 9. W tym samym dniu wieczorem o godzinie 17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godzinie 18.00 – Msza święta w intencji czcicieli Serca Jezusowego. Zapraszamy. Także w piątek o godzinie 19.00 zapraszamy młodzież oraz dorosłych na wielkopostne nabożeństwo pokutne połączone z okazją do spowiedzi.
 10. W sobotę o godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju. Po Mszy spotkanie w salkach domu katechetycznego.
 11. W tym samym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych i starszych wiekiem parafian. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 12. Także w sobotę o godzinie 8.30 w domu katechetycznym kolejne spotkanie dla dorosłych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania.
 13. W zakrystii oraz kancelarii parafialnej można już nabywać tradycyjne świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 14. W sobotę – 16 marca chcemy zorganizować wyjazd do Wadowic połączony z wielkopostnym dniem skupienia. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej. Planujemy również zorganizowanie pielgrzymki do Dębowca (w dniach od 3 do 5 maja; zapisy po Wielkanocy).
 15. Od jutra rozpoczyna działalności w naszym mieście, w kościele św. Anny tzw. stały konfesjonał. Dyżury w konfesjonale pełnić będą kapłani poszczególnych parafii dekanatu od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz po południu od 15.00 do 17.00. Szczegółowy plan dyżurów zostanie umieszczony w gablotce. Zachęcamy do korzystania z takiej możliwości pojednania się z Bogiem.
 16. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli sprzątać kościół. Zapraszamy także w tym tygodniu, w sobotę o godzinie 14.00. Prosimy, by przynieść ze sobą wiadra i szmaty.
 17. Pozwoliliśmy sobie umieścić obok naszych informatorów ulotkę informującą o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas diecezji gliwickiej lub też fundację działającą na rzecz naszej parafii. Dziękujemy za okazane zainteresowanie.
 18. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy, trochę zmieniony gdy chodzi o szatę graficzną  numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi jak rozumieć decyzję Benedykta XVI; także wszystko o klasztorze, w którym zamieszka papież po zakończeniu pontyfikatu.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 24.02.2013 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. Kazimierę Woźniak (8. rocz. śm.) oraz zm. mężów Stanisława i Mieczysława

9.00 – za zm. Sonię Rickli – Henek (9. rocz. śm.), zm. męża, rodziców i brata

10.30 – za zm. męża Andrzeja Banasik, zmarłych rodziców i teściów

12.00 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Helmuta Bytomskich z okazji 50. rocznicy ślubu (TD)

13.15 – 1) Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Małgorzaty Dąbrowskiej z okazji 18. rocznicy urodzin

2) W intencji dzieci obchodzących rocznicę chrztu (Agata Żmudzińska, Samanta Brzostek, Ignacy Jurewicz, Anna Kania, Adam Paszewski, Zofia Paszewska)

17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. Edwarda Skóra, zmarłych rodziców z obydwu stron oraz zmarłych z pokrewieństwa  

PONIEDZIAŁEK – 25.02.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Piotra Grzesznego (od chrzestnej Zofii Szczepańskiej )

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie opiekę i błogosławieństwo dla Teodory Kłunduk z okazji 70. rocznicy urodzin

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji mamy i babci Danuty Sobańskiej z okazji urodzin

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Edwarda Świętochowskiego z okazji 85. rocz. urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Janiny i Hermana Lipina z okazji 40. r. ślubu

WTOREK – 26.02.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Jana Koszut (od rodziny Ptaków z Krakowa)

7.30 – 1) za zm. Teresę Nowakowską (25. rocz. śm.), zm. Bolesława Nowakowskiego, zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. Henryka i Wojciecha Panek

2) za zm. Zbigniewa Kawczyńskiego (w dniu urodzin; od mamy, siostry Barbary i Katarzyny oraz chrześniaka Zbigniewa)

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o umocnienie wiary mieszkańców ul. Piłsudskiego; do MBNP z prośbą o powrót do zdrowia dla syna Jana

ŚRODA – 27.02.2013 r. – dzień powszedni

6.30 –  za zm. Jana Koszut (30. dni po śm.)

7.30 – za zm. rodziców Norberta i Różę Strzelecką oraz zmarłych z rodziny

18.00 – 1) za zm. matkę Małgorzatę Pakuła (25. rocz. śm.), zm. ojca Józefa, teścia Włodzimierza, zm. dziadków oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Ditra Helmrich, brata Mariana, zm. rodziców  z obydwu stron oraz zm. z pokrewieństwa

CZWARTEK – 28.02.2013 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Pawła i Helenę Figiel

7.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za pontyfikat papieża Benedykta XVI, z prośbą o godny wybór nowego papieża

2) za zm. Krzysztofa Kosmowskiego (16 rocz. śm.), zm. z rodziny Kosmowskich i Mroncz

3) za zm. Pawła Bąk (2. rocz. śm.)

18.00 – 1) za zm. Karola Dominik oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. rodziców Izabelę i Czesława Chudzickich, Władysławę, Stanisława Musialskich oraz zm. brata Kazimierza

PIĄTEK – 01.03.2013 r. – I Piątek Miesiąca

6.30 – za zm. Marię i Alfonsa Nosek oraz zm. braci Arnolda i Wernera

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca

2) za zm. Helenę, Kazimierza, Jana i Józefa Kobyłczyk, zm. Alicję, Jadwigę, Jakuba Szpyrka oraz zm. rodzeństwo

8.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej

17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego

SOBOTA – 02.03.2013 r. – I Sobota Miesiąca

6.30 – za zm. rodziców Walerię i Konstantego Janik

7.30 – 1) Do Niepokalanego Serca Maryi w intencjach bliskich Sercu Matki Bożej Królowej Pokoju

2) za zm. rodziców Helenę i Kazimierza Chałas oraz zm. brata Jerzego

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. Mieczysława Machniewicz, zm. z rodzin Machniewicz, Nieć i Karwina

2) za zm. rodziców Barbarę i Zygmunta Bilnickich, braci Jarosława i Stanisława oraz bratową Annę

NIEDZIELA – 03.03.2013 r. –  III Niedziela Wielkiego Postu

7.00 – za zm. rodziców Eleonorę i Franciszka Kubot, zm. męża Bronisława oraz zm. córkę Annę

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Aliny Broncel z okazji rocz. urodzin (TD)

10.30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Marii i Marka z okazji 40. rocz. ślubu (TD)

12.00 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MBNP dziękując za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo w intencji Józefa Zawadzkiego z okazji 70. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

13.15 – za zm. Irenę, Kazimierza i Zygmunta Gdeszów oraz ich rodziców

17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – za zm. Lucjana Swieboda (w 90. rocz. urodzin) oraz zmarłych z rodziny

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje