Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam, gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.
Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana!”. Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”.
A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!”
Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.
J 20, 19-31

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna

15 – 22.04.2012 r.

 • Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odmawiając pobożnie koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz spełniając zwykłe warunki, można zyskać odpust zupełny. Także dzisiaj po każdej Mszy można podejść i uczcić relikwie św. siostry Faustyny.
 • O godzinie 9.00 ma miejsce uroczysta Msza święta w intencji dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii świętej. O godzinie 17.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 18.00 – Msza wieczorna.
 • Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień gościmy proboszcza z parafii Ducha Świętego. Wygłosi nam Słowo Boże i zbierze kolektę na budowę nowego kościoła.
 • Jednocześnie w imieniu koła Caritas pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za wszelkie dary żywnościowe oraz ofiary pieniężne złożone w Wielką Sobotę. Dzięki Waszej  życzliwości obdarowaliśmy nimi: 84 rodziny, 35 osób samotnych oraz ponad 50 chorych.
 • We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 • Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku. Po Mszy ci, którzy tego jeszcze nie uczynili, mogą odebrać stroje pierwszokomunijne.
 • W najbliższy piątek ma miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna. W ramach wizytacji ks. biskup Gerard Kusz odwiedzi klasztor sióstr boromeuszek, następnie o godzinie 15.00 odprawi w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy członków grup parafialnych oraz wszystkich parafian; o godzinie 16.30 – spotkanie z radą parafialną oraz o godzinie 18.00 – uroczysta Msza święta połączona z udzielaniem sakramentu bierzmowania.
 • W związku z tym po wieczornych nabożeństwach odbędą się w kościele próby przed bierzmowaniem: w poniedziałek i środę o godzinie 18.30 oraz w czwartek o godzinie 18.00. Obecność obowiązkowa.
 • Od najbliższej soboty odbywać się będą w kancelarii na probostwie spotkania z rodzicami i dziećmi przed Pierwszą Komunią świętą. Szczegółowy plan  spotkań (według kolejności alfabetycznej) został wywieszony w gablotce ora kancelarii parafialnej.
 • W dniach od 8 do 10 czerwca br. chcemy zorganizować wycieczko – pielgrzymkę do Kazimierza, Lublina i Sandomierza oraz w dniach od 2 do 10 września wczasy dla seniorów w Głuchołazach. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi niezwykłe świadectwa o działaniu Bożego Miłosierdzia. Jest także reprodukcja obrazu Jezusa Miłosiernego.
 • W związku z pojawiającymi się plotkami i pomówieniami dotyczącymi usunięcia osób, które handlowały przy cmentarzach, pragniemy zdecydowanie zareagować i poinformować, że była to tylko i wyłącznie decyzja władz miasta (zresztą podjęta nie tylko w Zabrzu, ale wielu innych miastach na Śląsku). Parafia na tę decyzję nie miała żadnego wpływu, co nie zmienia faktu, że w przypadku cmentarza przy kościele jesteśmy wdzięczni za uporządkowanie sytuacji na chodniku prowadzącym na plac kościelny.
 • Dziękujemy również za wszelkie głosy wyrażające troskę i podejmujące próbę rozwiązania problemu toalet oraz ujęć wody na cmentarzu. W najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje, uwzględniające również Wasze propozycje.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 15.04.2012 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  7.00 – za zm. rodziców Barbarę i Zygmunta Bilnickich, zm. braci Stanisława i Jarosława oraz zm. bratową Annę

  9.00W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii św.

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Krzysztofa Melich z okazji 50. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgorzaty z okazji 50. rocznicy urodzin

12.00 – za zm. Mariana Segita

13.15 – za zm. Witolda i Jerzego Gryszkiewiczów oraz zm. rodziców

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. męża Herberta Ossmann, zm. rodziców Marię i Aleksandra Samol, Różę i Alojzego Ossmann oraz zm. siostrę franciszkankę Nigandę

—————————————————————————————————

PONIEDZIAŁEK – 16.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Leszka Zbaraza (od siostry Janiny z rodziną)

  7.30 – 1) za zm. Antoniego Przybyła, Alfonsa i Marię Przybyła, Jerzego i Magdalenę, zm. Annę Lukoszek oraz zm. Trudl Pruss

2) za zm. Leszka Zbaraza (od siostry Krystyny z rodziną)

18.00 – 1) za zm. matkę Janinę Dudkiewicz (9. rocz. śm.), zm. ojca Jana Dudkiewicz

2) za zm. rodziców Leona i Gertrudę Szalecki, zm. braci Helmuta, Karola i Horsta  zm. Stanisława Pyszczak, Henryka Brodziak oraz zm. z rodziny Skrzep

—————————————————————————————————

WTOREK – 17.04. 2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Leszka Zbaraza (od brata Ryszarda z rodziną)

  7.30 – 1) za zm. Małgorzatę Halama (1. rocz. śm.), zm. rodziców i brata Jana

2) za zm. Gertrudę Szczuraszek oraz zmarłych z pokrewieństwa

3) za zm. Marię Wloka (30. dni po śm.), zm. męża Augustyna, Józefa Kuczera zm. Ingę i Rozalię Draszowską, Wandę i Krzysztofa Wojniusz

18.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla całej rodziny oraz dary Ducha św. dla wnuków i prawnuków; do MBNP z prośbą o zgodę i miłość w pewnej wspólnocie; do MBNP z prośbą o pomyślny przebieg operacji dla męża Bernarda oraz szybki powrót do zdrowia; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Krystyny i Stanisława Ciszek z okazji 22. rocznicy ślubu oraz o dary Ducha św. dla syna Łukasza

————————————————————————————————–

ŚRODA – 18.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Martę Gębską (1. rocz. śm.)

  7.30 – 1) za zm. rodziców Katarzynę i Alfonsa Foit

2) za zm. Hildegardę Szal (z okazji  90. rocznicy urodzin)

18.00 – 1) za zm. Bogusławę Pakłos oraz zm. rodziców z obydwu stron

2) za zm. rodziców Marię i Bolesława oraz zm. z pokrewieństwa z obydwu stron

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 19.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. Antoniego Daszek

  7.30 – 1) za zm. Annę i Franciszka Bochnowskich,  ich zm. rodziców oraz zm. Roberta Bochnowskiego

2) za zm. męża Adolfa Kassner oraz zmarłych z rodziny

17.00 – 1) za zm. syna Cezarego Koloszek i zm. męża Ryszarda Koloszek

2) za zm. Marię Pieczyrak (1. rocz. sm.)

—————————————————————————————————

PIĄTEK – 20.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. rodziców Benedyktę i Antoniego Rusielewiczów, zm. brata Jana, teścia Stanisława oraz zm. z pokrewieństwa

7.30 – 1) za zm. męża Alfreda, syna Krystiana, zm. teściów Jadwigę i Józefa Woźnica oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Kazimierza Buhloffa z okazji rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny

18.00 – 1) za zm. Jerzego Kuczera, zm. żonę, brata Wilhelma oraz zm. z pokrewieństwa

2) za zm. Alicję Ulatowską oraz zm. ks. Władysława Ulatowskiego

                  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

—————————————————————————————————

SOBOTA – 21.04.2012 r. – dzień powszedni

  6.30 – za zm. matkę Łucję Matla (3. rocz. śm.) oraz zm. ojca Jana Matla

  7.30 – za zm. Jadwigę Karpińską (16. rocz. śm.)

14.00 – ślub konkordatowy: Anna Schmidtko – Marek Olbrycht

17.00adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Lucyny i Jana Burek z okazji 25. rocznicy ślubu (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Wandy i Józefa Frączek z okazji 48. rocznicy ślubu (TD)

3) za zm. Grażynę Szlumczyk oraz zm. Danutę Hess

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 22.04.2012 r. – Niedziela III Wielkanocna

  7.00 – za zm. Anetę i Karolinę Cichor

  9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Boczoń z okazji 50 rocz. urodzin (TD)

10.30 – za zm. Irenę Konarską (1. rocz. śm.) oraz zm. Kazimierza Konarskiego

12.00 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Reginy i Jana Kędzierskich z okazji 50. rocznicy ślubu oraz błogosławieństwo dla całej rodziny (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Michaliny i Janusza Swat z okazji 35. rocznicy ślubu (TD)

13.15 – W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia chrztu (Antonina Wróblewska, Dawid Hałuszka) oraz chrzest (Krzysztof Hałuszka, Agata Zmudzinska, Milena Szlemp)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. męża Joachima Szojda (6. rocz. śm.), zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. brata Waltra Zdrzala

—————————————————————————————————

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje