OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09-16.12.2012 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.30 – nabożeństwo popołudniowe; o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna, a po niej  kolejne spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy.
 2. Za złożone ofiary składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”. Przed kościołem ma miejsce, jak co roku w II Niedzielę Adwentu zbiórka na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach roratnich. Spotykamy się od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 (we wtorki o godzinie 16.00). W każdy piątek o godzinie 18.00 zapraszamy również na roraty dla młodzieży i dorosłych. Tym razem chcemy przybliżyć postać bł. Anny Katarzyny Emmerich.
 4. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 5. Msza święta szkolna (roratnia) w czwartek o godzinie 17.00. Po niej kolejne spotkanie przed bierzmowaniem dla klas drugich gimnazjalnych. Zapraszamy.
 6. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o godzinie 9.00 Msza święta w języku niemieckim. Po Mszy w domu katechetycznym spotkanie opłatkowe.
 7. W tym samym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Odwiedziny stanowią okazję do odprawienia spowiedzi przedświątecznej. Początek odwiedzin o godzinie 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 8. Także w sobotę o godzinie 15.00 odbędzie się w domu katechetycznym spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy.
 9. W najbliższą niedzielę podczas Mszy o godzinie 9.00 zostanie przekazane parafii przez naszych harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.
 10. Także za tydzień ma miejsce przedświąteczna zbiórka żywności dla biednych z naszej parafii (przy bocznych ołtarzach przygotowane zostaną specjalne kosze).
 11. Również w niedzielę odbędzie się kiermasz kartek i ozdób świątecznych wykonanych przez Oazę Dzieci Bożych. Zapraszamy.
 12. W sobotę – 22 grudnia o godzinie 14.30 chcemy zorganizować tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych. Chętnych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 13. W zakrystii oraz kancelarii parafialnej można nabyć opłatki świąteczne oraz tradycyjne świece adwentowe rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapraszamy.
 14. Wczoraj podczas Mszy świętej w katedrze gliwickiej nasz parafianin, długoletni ministrant i lektor Andrzej Honisz został ustanowiony nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej. Życzymy mu wielu łask Bożych w pełnieniu tej posługi.
 15. Od tygodnia trwają w naszym kościele właściwe prace remontowe. By optymalnie wykorzystać czas, wtedy, gdy jest to możliwe prace będą prowadzone także w sobotę. W związku z tym zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę o godzinie 14.00. Ostatnio było trochę mniej osób, ale każda para rąk jest niezwykle potrzebna.
 16. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi kolejny odcinek cyklu adwentowego oraz wiele innych ciekawych artykułów o tematyce społeczno – politycznej.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 09.12.2012 r. – II Niedziela Adwentu

7.00 – za zm. Jana Lichowicz zm. syna Zbigniewa, zm. rodziców, rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marianek i ich najbliższych

10.30 – za zm. Stanisławę i Józefa Siekluckich (4. rocz. śm.), zm. Antoninę  i Władysława Kalickich oraz zm. z rodziny z obydwu stron

12.00 – za zm. syna Mateusza Rębacz  (4. rocz. śm.)

13.15 – 1) W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu św. (Oktawian Biela, Weronika Woźniak, Kacper Kędzierski)

2) Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie, opiekę i dary Ducha św. oraz o pomoc w podejmowaniu decyzji dla Jacka i Filipa z okazji 18. rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Kazimierza Grudzińskiego (24. rocz. śm.) oraz zm. rodziców

PONIEDZIAŁEK – 10.12.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Magdalenę Kosmowski

7.30 – 1) za zm. Mariana Węclewicz

2) za zm. Aleksandrę Zaleśną (2. rocz. śm.) oraz zm. Jana Mikołajczyk

17.00 – 1) za zm. matkę Joannę Kmiecik (20. rocz. śm.), ojca Michała, zm. rodziców z obydwu stron oraz zm. rodzeństwo

2) za zm. Irenę i Jana Prokop, Władysławę i Bogusława, syna Bogusława Niedbał

WTOREK – 11.12.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – za zm. Bronisława i Józefa Miciak

7.30 – 1) za zm. Jana Kobyłczyk, zm. rodziców z obydwu stron, zm. Alicję, Jadwigę i Jakuba Szpyrka oraz zm. rodzeństwo

2) Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosław. dla kapłanów naszej parafii

16.00 – za zm. Włodzimierza Bijak (1. rocz. śm.)

17.00 – Msza święta oraz nowenna do MBNP:

W Roku Wiary z prośbą o umocnienie wiary dla mieszkańców ulicy Łanowej; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla Eugeniusza Kozioł z okazji 70. rocznicy urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z prośbą o zdrowie i udaną operację dla męża Piotra, o dary Ducha św. dla  Anny i Agnieszki, aby odnalazły się w dzisiejszym świecie oraz o zdrowie dla babci Krystyny i Renaty

ŚRODA – 12.12.2012 r. – dzień powszedni

6.30 –  W intencji członków Żywego Różańca

7.30 – 1) za zm. Tadeusza Elmerych

2) za zm. Magdalenę Kosmowski

17.00 – 1) za zm. mamę Sewerynę Kopkowicz (13. r. śm.), ojca Kazimierza, Marię Kamińską oraz zm. z rodzin Kopkowicz, Wojciechowski

2) za zm. ojca Władysława Świder (17. r. śm.), matkę Emilię oraz zm. z pokrew.

CZWARTEK – 13.12.2012 r. – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

6.30 – za zm. mamę Janinę Langosz (w dniu urodzin)

7.30 – 1) za zm. Zuzannę Gajda oraz zmarłych z rodziny

2) za zm. Stanisława Sadło (6. m-cy po śm.)

17.00 – 1) za zm. Władysława Zielskiego (3. rocz. śm.)

2) za zm. rodziców Genowefę i Juliana Komsta, zm. z rodziny Pikulów i Komsta

PIĄTEK – 14.12.2012 r. – św. Jana od Krzyża

6.30 –  za zm. Ryszarda Janowicz (od kuzyna Tadeusza)

7.30 – 1) za zm. Kazimierza, Stefanię, Małgorzatę Faron

2) Do Bożej Opatrzności z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla kapłanów pracujących w naszej parafii

17.00 – za zm. mamę Krystynę (3. rocz. śm.) oraz zm. ojca Mariana Grabowskich

18.00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych

SOBOTA – 15.12.2012 r. – dzień powszedni

6.30 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo w pewnej intencji z okazji rocznicy urodzin

7.30 – za zm. Małgorzatę Cichecki (4. rocz. śm.)

9.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla wszystkich członków niemieckojęzycznej wspólnoty przy parafii św. Andrzeja

17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – 1) za zm. rodziców, braci, bratanków Azarkiewicz, zm. Zofię i Tadeusza Cygan, zm. Henrykę Butkiewicz, Wiesławę i Krystiana Knopek

2) za zm. Małgorzatę i Jerzego Powroźnik oraz zm. z pokrewieństwa

3) za zm. Ryszarda Hoppe (1. rocz.śm.) oraz zm. z rodziny Griner i Hoppe

NIEDZIELA – 16.12.2012 r. – III Niedziela Adwentu

7.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha św. w intencji wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii

9.00 – za zm. Marcina Maszczyk

10.30 – 1) W intencji parafian

2) za zm. Antoniego Krzemińskiego, Barbarę, Elżbietę, zm. z rodziny z obydwu stron i dusze w czyśćcu cierpiące oraz błogosławieństwo dla rodzin Marka, Stefana, Zofii, Józefa i Teresy

12.00 – za zm. Andrzeja Korfantego (8. rocz. śm.), zm. Emilię Morcinek (7. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodzin Morcinek i Korfanty

13.15 – za zm. Edwarda Grygiel (4. rocz. śm.)

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. Bolesława Kujawa (w dniu urodzin) oraz zm. z rodziny z obydwu stron

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje