W miesiącach wakacyjnych pragniemy zaprosić

na cykl koncertów letnich

organizowanych w kościele św. Andrzeja w Zabrzu:

27 czerwca 2010 r. (niedziela) – godz. 19.00

Zespół Kameralny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz zaproszeni soliści:

W. A. Mozart – Eine Kleine Nacht Musik

A. Vivaldi – Koncert a-moll na fagot i kwartet smyczkowy

G. F. Haendel – Aria Lancia ch”iopianga” na fagot i kwartet smyczkowy

J. S. Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec

08 sierpnia 2010 r. (niedziela ) – godz. 19.00

Zespół Pieśni i Tańca  „Śląsk”:

„Bogurodzica”

(koncert pieśni maryjnych)

29 sierpnia 2010 r. (niedziela) – godz. 19.00

Orkiestra Kameralna „Camerata Impuls”

oraz soliści: Sabina Olbrich – Szafraniec i Adam Żaak

W świecie opery i operetki

(wstęp na koncerty bezpłatny)

Organizowany już po raz drugi przy współpracy Górnośląskiej Spółki Gazownictwa, Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Urzędu Miejskiego oraz parafii św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu cykl koncertów letnich ma na celu propagowanie muzyki poważnej, arii operowych i operetkowych oraz pieśni o tematyce sakralnej.

W zamierzeniu organizatorów dają mieszkańcom Zabrza jeszcze jedną okazję uczestniczenia w okresie wakacyjnym w ważnym wydarzeniu artystycznym.  Stanowią jednocześnie okazję ukazania możliwości współpracy kilku różnych podmiotów na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Wspomniany cykl koncertów został zorganizowany  po raz pierwszy w ubiegłym roku. Finansowe zaangażowanie tak wielu podmiotów zaowocowało niezwykle wysokim poziomem artystycznym (wystąpili między innymi artyści Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach). To z kolei  sprawiło, że cykl ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

Stąd propozycja, by stał się on imprezą cykliczną, odbywającą się corocznie. W tym roku wystąpi między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Drukuj stronę Drukuj stronę