Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus miłował, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”.
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.
J 20, 1-9

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela  Wielkanocna

08 – 15.04.2012 r.

 1. Dziś Niedziela Wielkanocna. O godzinie 16.00 – uroczyste nieszpory świąteczne, o godzinie 18.00 – Msza święta wieczorna. Zapraszamy.
 2. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. W tym dniu zostaną wygłoszone tradycyjne nauki świąteczne. Kazania wygłosi ks. Tomasz Jaklewicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”. W drugi dzień świąt nie ma Mszy świętej o godzinie 13.15. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 4. Także jutro 100. rocznicę urodzin obchodzi nasza parafianka – pani Adelajda Wawersig. Dostojnej solenizantce składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności.
 5. We wtorek zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 18.00 – Msza święta i Nowenna Nieustająca.
 6. Msza święta szkolna w czwartek o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, by przypominali dzieciom o tym obowiązku. Po Mszy obowiązkowe spotkanie dla klas drugich gimnazjalnych przed bierzmowaniem.
 7. W piątek o godzinie 16.00 w domu katechetycznym spotkanie parafialnego klubu seniora. Zapraszamy zainteresowanych.
 8. W tym samym dniu od godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych, natomiast w sobotę o godzinie 9.00 Msza święta w języku niemieckim (po Mszy spotkanie w domu katechetycznym).
 9. Także w sobotę o godzinie 8.30 w domu katechetycznym kolejne spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do bierzmowania.
 10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tygodniu przed nabożeństwami wieczornymi odprawiamy w kosciele nowennę do Bożego Miłosierdzia (dzisiaj uczynimy to podczas nieszporów).
 11. Także za tydzień zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii świętej (w przypadku ładnej pogodny spotykamy się przed godziną 9.00 przy Grocie). Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do spowiedzi w sobotę od godziny 17.00.
 12. Dziękujemy osobom przygotowującym wystrój Bożego Grobu oraz dbającym o czystość kościoła jak również służbie liturgicznej, szafarzom Eucharystii, Dzieciom Maryi, górnikom oraz wszystkim wiernym za udział w tegorocznych uroczystościach Świętego Triduum Paschalnego.
 13. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. W nim między innymi: na czym opiera się pewność naszej wiary, że Jezus zmartwychwstał oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Wszystkim naszym Parafianom
życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego z radosnym Alleluja!

Duszpasterze

PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW

 

NIEDZIELA – 08.04.2012 r. – Niedziela Wielkanocna

Procesja Rezurekcyjna

6.00 – za zm. męża Piotra Cimała (10. r. śm.), rodziców i pokrewieństwo z obydwu stron

9.00 – za zm. Barbarę i Józefa Grzegorczyk

10.30 – za zm. Piotra Wlokę oraz zm. rodziców i rodzeństwo z obydwu stron

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dary Ducha św. dla Bartłomieja Weber z okazji 20. rocznicy urodzin

13.15 – W intencji dzieci mających przyjąć sakrament chrztu świętego (Szymon Sobieraj, Maxymilian Pohla, Tymon Figas, Martyna Stuleblak, Julia Gąsiorek, Paweł Widaj, Tymon Majsnerowski, Anna Kania,Oskar Budzyński, Magdalena Krupa, Wojciech Bobrowski, Ignacy Jurewicz,  Julia Kluczyńska) oraz roczek (Julia Gąsiorek, Filip Nowak, Julia Dachowska)

16.00uroczyste nieszpory świąteczne

18.00 – za zm. Elżbietę i Konrada Pilot

—————————————————————————————————

PONIEDZIAŁEK – 09.04.2012 r. – w Oktawie Wielkanocy

7.00 – za zm. Józefa Wawersig, jego zm. rodziców i rodzeństwo

9.00 – za zm. rodziców Franciszkę i Władysława Staniszewskich, zm. siostrę Annę, zm. z pokrewieństwa z obydwu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla Ilzy Rolle z okazji 70. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Adelajdy Wawersig z okazji 100. rocznicy urodzin ( TD)

12.00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Zofii i Mariusza Kozielskich z okazji 30. rocznicy ślubu  oraz błogosławieństwo dla Michała, Tomasza i Szczepana

18.00 – za zm. Edwarda Wieczorek (6. rocz. śm.), zm. córkę Danielę, zm. pokrewieństwo z obydwu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

————————————————————————————————–

WTOREK – 10.04. 2012 r. –  w Oktawie Wielkanocy

6.30 – za zm. Dariusza Mikołajczak (od Eli i Albina oraz kuzynki Magdy i Damiana z Natalią)

7.30 – 1) za zm. Zofię Machniewicz (25. rocz. śm.) oraz zmarłych z rodzin Machniewicz, Nieć i Karwina

2) za zm. Bronisławę Okas

3) za zm. Józefa Borowieckiego (2. rocz. śm.)

18.00Msza święta oraz nowenna do MBNP:

Do MBNP z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji dla męża Herberta; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Józefa z okazji urodzin oraz błogosławieństwo dla całej rodziny; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w intencji Adelajdy Wawersig z okazji 100. rocznicy urodzin; do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i opiekę w intencji Alicji z okazji rocznicy urodzin

—————————————————————————————————

ŚRODA – 11.04.2012 r. –  w Oktawie Wielkanocy

6.30 – W intencji członków Żywego Różańca

7.30 – za zm. rodziców Władysławę i Konstantego Karpicz oraz zm. rodzeństwo

18.00 – 1) za zm. Felicję i Leona Malickich oraz zmarłych z pokrewieństwa

2) za zm. syna Marka Dworaczyk (na pamiątkę urodzin)

—————————————————————————————————

CZWARTEK – 12.04.2012 r. – w Oktawie Wielkanocy

6.30 – za zm. Tadeusza Brzozę (pogrzeb w Wielką Sobotę)

7.30 – 1) za zm. Agnieszkę Kreft, syna Marcina oraz zmarłych rodziców

2) za zm. Antoniego Przybyła, zm. Alfonsa i Marię Przybyła, zm. Jerzego, Magdalenę i Annę Lukoszek oraz zm. Trudl Pruss

17.00 – 1) za zm. Jerzego Lorenz (6. rocz. śm.)

2) za zm. Feliksę i Aleksandra Kolczowskich, zm. Wandę Weremicz oraz Klementynę Strzelecką

—————————————————————————————————

PIĄTEK – 13.04.2012 r. – w Oktawie Wielkanocy

6.30 – za zm. Wojciecha Martykę, zm. rodziców z obydwu stron

7.30 – 1) W intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca oraz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji rocznicy urodzin

18.00Msza święta zbiorowa za zmarłych

—————————————————————————————————

SOBOTA – 14.04.2012 r. – w Oktawie Wielkanocy

6.30 – za zm . Ryszarda Barańskiego oraz zmarłych z rodziny

7.30 – za zm. Marię Kulesa (3. rocz. śm.)

9.00Msza święta w języku niemieckim: za zm. męża Wenancjusza Czapelkę

14.00 – ślub konkordatowy: Beata Gajkowska – Rafał Lipina

17.00adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.)

18.00 – za zm. Jacka Kobel, zm. męża Stanisława, zm. rodziców z obydwu stron oraz zmarłych z pokrewieństwa

—————————————————————————————————

NIEDZIELA – 15.04.2012 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.00 – za zm. rodziców Barbarę i Zygmunta Bilnickich, zm. braci Stanisława i Jarosława, oraz zm. bratową Annę

9.00W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii św.

10.30 – 1) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Krzysztofa Melich z okazji 50. rocznicy urodzin (TD)

2) Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Małgorzaty z okazji 50. rocznicy urodzin

12.00 – za zm. Mariana Segita

13.15 – za zm. Witolda i Jerzego Gryszkiewiczów oraz zm. rodziców

17.30 – nabożeństwo popołudniowe

18.00 – za zm. męża Herberta Ossmann, zm. rodziców Marię i Aleksandra Samol, Różę i Alojzego Ossmann oraz zm. siostrę franciszkankę Nigandę

—————————————————————————————————

Drukuj wpis Drukuj wpis

Kategorie: Informacje